Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Статистика платіжного балансу

 

Відділ статистики Міжнародного валютного фонду постійно здійснює роботу з удосконалення міжнародного стандарту платіжного балансу. В 1991 р. опубліковано п’яте видання «Довідника з платіжного балансу».

У платіжному балансі відображається сукупність міжнародних торгових і фінансових операцій. Статті платіжного балансу фіксують усі операції, що відбуваються між резидентами країни (включаючи споживачів, підприємців та державні установи) й резидентами всіх інших зарубіжних країн.

Платіжний баланс країни являє собою співвідношення всіх надходжень валютних коштів у цю країну та платежів за кордон за певний проміжок часу (як правило, за рік).

Національний платіжний баланс, з одного боку, включає кілька категорій надходжень і платежів – по зовнішній торгівлі, різного роду платежах та послугах (фрахт, страхування тощо), міжнародному туризму, перерахування прибутків від вкладень капіталу чи коштів за кордоном й ін. З іншого боку, він відображає грошові виплати за кордон за імпорт товарів і дорогоцінних металів, а також за послуги, інвестиції за одержані кредити.

На відміну від національних балансів, світовий платіжний баланс відображає або лише надходження, або лише виплати, оскільки те, що для однієї країни буде надходженням, для іншої буде виплатою. Отже, світовий платіжний баланс характеризує грошові надходження за надані послуги одними країнами іншим. Якщо зовнішньоторговий баланс фіксує лише комерційні операції, що пов’язані із зовнішньоторговими операціями, то платіжний баланс відображає всі міжнародні операції та акції.

До платіжного балансу, крім зовнішньоторгового включають баланс іноземних інвестицій, баланс економічної допомоги й інші баланси.

Як складова міжнародної системи національних рахунків платіжний баланс має схему, наведену в таблиці 7.

Таблиця 7

Схема платіжного балансу

Надходження з-за кордону Виплати за кордон
1. Експорт товарів і послуг (комерційний експорт, інший експорт)   1. Імпорт товарів і послуг (комерційний імпорт, інший імпорт)
2. Прибуток, одержаний з-за кордону   2. Прибуток, перерахований за кордон
3. Поточні трансферти з-за кордону Поточні трансферти за кордон
Поточні надходження з-за кордону –разом Поточні виплати за кордон – разом

 

У міжнародній фінансовій статистиці застосовують інший вид платіжного балансу. У ньому відображаються джерела утворення і основні напрями використання коштів певної країни в системі світової економіки. Цей баланс розробляє Міжнародний валютний фонд у двох варіантах – за загальним обігом та за сальдо зовнішньоекономічних операцій.

Показники платіжного балансу обчислюються за станом на певну дату, а також за певний період. Розроблюються місячні. квартальні та річні баланси. Баланси, побудовані на певну дату, називаються розрахунковими, а ті, що охоплюють певний період, – звітними. У низці країн складають також прогнозні баланси. Як правило, окремі елементи розрахункових балансів обчислюють на різні дати. Так, баланс іноземних інвестицій обчислюється за станом на кінець календарного року, а баланс фінансової допомоги іншим країнам – за станом на кінець фінансового року (фінансовий рік закінчується 30 червня). У цих випадках окремі статті платіжного балансу перераховують на одну й ту саму дату або обумовлюють, що вони обчислені на різні дати. У міжнародній фінансовій статистиці обчислюють як абсолютні, так і динамічні та структурні показники платіжних балансів.

 


Читайте також:

  1. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  2. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  3. Аналіз балансу комерційного банку
  4. Аналіз балансу підприємства
  5. Аналіз ліквідності балансу
  6. Балансувальні роботи.
  7. Балансування деталей
  8. Балансування статей платіжного балансу
  9. Балансуючих статей
  10. Бюджет балансу (Баланс)
  11. В обох випадках основним розрахунковим рівнянням є рівняння теплопередачі і теплового балансу
  12. В) види державних грошових знаків, що мають статус єдиного законного платіжного засобу на території України.




Переглядів: 483

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рахунки фінансових потоків. | Показники світового ринку валют і цінних паперів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.