Практичне заняття – це різновид навчального заняття, на якому викладач організовує детальний огляд окремих теоретичних положень навчальної дисципліни та формує вміння й навички їх лабораторного застосування шляхом індивідуального розв’язання студентами відповідних завдань.
Для успішності проведення практичних занять необхідно, щоб студент був попередньо ознайомлений із змістом певного розділу курсу лекцій, з тією теорією, практичне використання якої йому належить засвоїти. Для цього необхідно переглянути конспект лекції, проробити відповідні розділи навчальних посібників, щоб не лише закріпити навчальний матеріал, а й виявити питання, розуміння яких викликає труднощі, і в ході практичного заняття звернути на них особливу увагу.
Практичне заняття є однією із форм навчальних занять, що розраховане на глибоке та повне розкриття студентами практичних навичок та вмінь. Студенти кафедри книгознавства і бібліотекознавства на практичних заняттях «Статистика» поглиблено опановують складні питання організації статистичного спостереження при формуванні статистичних звітів у бібліотечній справі, та безпосередньо беруть участь у творчому пошуку.
Підготовка студентів до практичних занять спрямована до самостійної роботи з виконання відповідних моделей, рішень і привчає студента до систематичної роботи над статистичними завданнями, спрямовує його до розуміння цілісної системи організації процесу статистичної звітності з використанням сучасних інформаційних технологій.
У процесі практичних занять створюються відповідні умови для перевірки та виявлення якісного рівня знань студентів стосовно набутих знань та уміння систематизації та узагальнення знань. Все це привчає студента до практичного втілення задач, що стоять перед фахівцем в галузі книгознавства і бібліотекознавства щодо формування професійної компетентності фахівця.
На практичних заняттях з дисципліни студенти виконують статистичний аналіз за тематикою проведеного заняття, що відображає рівень набутих компетенцій.