Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контрольні питання

План

1. Завдання, джерела інформації і методичні прийоми контролю

2. Перевірка наявності та збереження товарно-матеріальних цінностей

3. Ревізія надходження, оцінки та оприбуткування товарно-матеріальних цінностей

4. Ревізія операцій, пов'язаних з вибуттям матеріальних цінностей

5. Контроль і ревізія малоцінних та швидкозношуваних предметів

 

1. Завдання - забезпечити перевірку:

- правильності і своєчасності оформлення операцій, пов'язаних з надходженням і використанням матеріалів;

- збереження матеріальних цінностей за місцями зберігання та на всіх стадіях їх руху;

- договірно-розрахункової системи матеріально-технічного поста­чання, правильності і своєчасності розрахунків з постачальниками;

- використання і дотримання встановлених норм витрачання матері­алів;

- стану аналітичного (складського і бухгалтерського) обліку матері­алів.

Ревізію операцій із товарно-матеріальними цінностями потрібно розпочинати з їх інвентаризації та обстеження складського зберігання матеріалів. Для цього необхідно правильно визначити об'єкти інвентаризації товарно-матеріальних цінностей.

 

2. Під час ревізії можуть здійснюватись як повні, так і вибіркові та контрольні інвентаризації цінностей. Найбільш ефективною під час ревізії є повна інвентаризація матеріальних цінностей, що забезпечує перевірку всіх їх видів і сортів. Вона може здійснюватись раптово на всіх об'єктах або почергово.

Контрольна інвен­таризація охоплює 10-15 % найбільш цінних назв цінностей, зазначених в інвентаризаційному описі, але не менше 10 % їх загальної кількості. Якщо за окремими цінностями у картках (книгах) складського обліку є записи, які здійснені "червоним сторно" або великі суми нерухомих залишків цінностей, важливо забезпечити повну їх інвентаризацію.

Зберігання матеріальних цінностей розмежовується за матеріально відповідальними особами. Деколи складські приміщення не відповідають вимогам. Це призводить до перевантаження складів, порушення системи зберігання, ускладнює відпуск цінностей.

Безпосередньо на складах також проводяться контрольні перевірки фактичної наявності матеріальних цінностей. Одночасно з контрольними вибірковими інвента­ризаціями матеріальних цінностей перевіряються ваговимірювальні прилади. Необхідно враховувати, що цілий ряд видів сировини і матеріалів відображається в декількох одиницях виміру: за кількістю штук і вагою, кількістю штук і площею, вагою і місткістю, фактичною і кондиційною вагою, фізичними і умовними одиницях виміру.

Особливу увагу приділяють вивченню правильності прийнятих рішень за резуль­татами інвентаризації. Деколи фактична наявність матеріальних цінностей інвентаризаційними комісіями не перевіряється, а залишки записуються в інвентаризаційні описи за данини складського обліку. Перевіркою встановлюється обґрунтованість списання недостач у межах природних втрат матеріальних цінностей , правильність складених розрахунків на списання цих втрат із враху­ванням залишку, терміну зберігання, витрат окремих видів матеріальних цінностей, дотримання нормативів природних втрат, правильність визначення терміну зберігання, на який встановлена норма природних втрат. Необхідно перевіряти пра­вильність відображення результатів інвентаризації: віднесення недостач і втрат понад норми природних втрат за рахунок винних осіб і передачу позовів на стягнення цих недостач у суд, списання їх у межах норм природних втрат за рахунок витрат, неповне оприбуткування згідно з обліковими реєстрами виявлених лишків матеріальних цінностей.

 

3. Під час ревізії операцій з надходження матеріальних цінностей перевіряють надходження за їх джерелами. Необхідно спочатку з'ясувати, чи здійснюються відповідні розрахунки за тими чи іншими видами матеріальних цінностей. Потім перевіряють достовірність цих розрахунків з урахуванням нормативів витрат матеріальних цінностей. Звертається увага на можливості надходження матеріальних цінностей з порушенням установлених вимог і відхилень від даних оформлених супровідних документів (недостач, псування, крадіжок, не­відповідність якості). Ревізор повинен встановити обставини і причини виник­нення нестачі, здійснити їх нормативно-правове обгрунтування.

У процесі зустрічних перевірок придбання матеріальних цінностей у постачальників можуть бути виявлені зловживання, коли окремі працівни­ки підприємства одержали матеріали за незареєстрованими дорученнями за безготівковою їх оплатою . . Це дає можливість виявити факти неповного оприбуткування цінностей.

При розширенні заготівель матеріалів з оплатою за готівку з підзвіт­них сум необхідно порівняти дані накладних на оприбуткування матеріалів із даними оплати за ними за готівку. Для перевірки повноти надходження і оприбуткування на склад цінностей можна використовувати журнал обліку виданих доручень на одержання цінностей, дані якого порів­нюються з даними товарно-транспортних накладних та даними карток складського обліку.

 

4. Ревізія правильності й обґрунтованості відпуску матеріальних цінностей зі складів здійснюється за напрямами вибуття, включаючи і реалізацію матеріалів працівникам.

Перевіряють законність і обгрунтованість відпуску матері­алів, правильність визначення їх кількості й якості, повноти і своєчасності оформлення відпущених матеріалів відповідними документами та дійсність їх надходження на робочі місця.

Необхідно використовувати методи фактичного контро­лю (вивчення на місці, перевірка фактичного виконання робіт, контроль­ний запуск сировини та матеріалів у виробництво).

При перевірці відпуску матеріальних цінностей на сторону зверта­ється увага на його законність, правильність оформлення і відповідність документів (договорів, наказів, накладних на відпуск матеріалів зі складу, рахунків-фактур, перепусток на вивіз, транспортних документів, довіреностей на отримання матеріалів); відповідність фактичної кількості і асортименту відвантажених матеріальних цінностей, що вказані в супроводжувальних документах; повноту і правильність розрахунків за відпущені матеріальні цінності. При перевірці реалізації матеріальних цінностей особливо важливо з'ясувати правильність застосування цін, відповідність фактичної кількості та якості відпущених матеріалів, вказаних у документах, повно­ту їх оплати, отриманий результат від реалізації матеріалів.

 

5. До малоцінних та швидкозношуваних предметів належать предмети, які використовуються протягом періоду, що не перевищує один рік, або протягом нормального операційного циклу (якщо він більше року). Під час ревізії потрібно здійснювати перевірку збереження, надход­ження і використання малоцінних і швидкозношуваних предметів за окре­мими їх групами і видами.

При проведенні ревізії перевіряють фактичну наявність цінностей у місцях зберігання та експлуатації, перевіряють обгрунтованість норм видачі МШП, додер­жання правил експлуатації спецодягу і спецвзуття, виробничого інвента­рю і меблів.

Зберігання малоцінних і швидкозношуваних предметів перевіряють також і при проведенні їх інвентаризації. При цьому установлюють своєчасність та повноту оприбуткування на складі цих цінностей, їх маркування, проставлення штампа фарбою, що не змива­ється на спецодязі та спецвзутті в момент прийняття цих цінностей завскладом. При перевірці збереження і використання виробничого інвентарю встановлюють, чи кожному інвентарному об'єкту присвоєно відповідний номер.

Правильність списання МШП перевіряється за даними актів. Акти перевіряють з погляду правильності їх оформлення, розгляду керівником підприємства з метою виявлення робітників, з вини яких було допущено бій, псування або втрату приладів.

 

1. Який порядок закріплення всіх необоротних активів та запасів?

2. Як здійснюється інвентаризація необоротних активів та запасів в ході ревізії?

3. Який порядок оприбуткування придбаних (безкоштовно одержаних) необоротних активів та запасів?

3. Який порядок списання необоротних активів та запасів?

4. Який порядок списання палива і мастильних матеріалів?

 

 

Тема 9. Ревізія з питання „Надходження та використання власних надходжень”


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відповідаючи на питання, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.




Переглядів: 314

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контрольні питання | Контрольні питання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.