Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контрольні питання

План

Тема 11. Порядок проведення ревізії виконання бюджету органами Пенсійного фонду України

1. Напрями ревізії

2. Порядок проведення ревізії доходів пенсійного фонду України

3. Перевірка стану фінансування виплати пенсій

4. Ревізія виконання кошторису видатків на утримання апарату управління

 

1. Найважливішими напрямками ревізії встановлено:

1. Дотримання вимог чинних нормативно-правових актів щодо складання і виконання бюджету Фонду;

2. Стан контролю за обліком платників, надходженням страхових внесків та інших обов'язкових платежів;

3. Стан ефективного та цільового використання коштів Фонду, достовірність бухгалтерського обліку та звітності.

4. Додержання вимог чинного законодавства щодо правильності призначення і виплати пенсій та грошової допомоги;

5. Стан організації персоніфікованого обліку застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

 

2. Основними питаннями перевірки стану роботи по забезпеченню надходження страхових внесків та інших платежів є:

- дотримання встановленого порядку реєстрації страхувальників, в тому числі правомірність застосування спеціальних ставок страхових внесків щодо інвалідів, платників фіксованого та єдиного податків;

- залучення до сплати зареєстрованих платників, які не сплачують страхові внески;

- порядок ведення обліку надходження страхових внесків та інших платежів;

- стан звітної дисципліни платників;

- стан відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списками № 1 і № 2 та залишків невідшкодованих платниками регресних вимог внаслідок трудового каліцтва та профзахворювання;

- дотримання встановленого порядку стягнення заборгованості зі страхувальників;

- взаємодія з відділами персоніфікованого обліку щодо відповідності даних персоніфікованого обліку розрахункам суми страхових внесків.

 

3. При перевірці стану фінансування виплати пенсій і контролю за цільовим використанням коштів перш за все визначається обґрунтованість суми асигнування, необхідної для фінансування видатків на виплату пенсій та допомоги на поховання, повнота і своєчасність фінансування структурних підрозділів УДППЗ "Укрпошта" та банків на виплату пенсій і допомоги та стан розрахунків з ними.

Перевіряється порядок зарахування пенсійних коштів на поточні рахунки пенсіонерів в банках та повернення не зарахованих сум пенсій, додержання встановленого законодавством порядку перерахування пенсійних коштів установам (закладам), де особи знаходяться на повному державному утриманні та перебувають в місцях позбавлення волі, правильність призначення та виплати компенсаційної допомоги по догляду за інвалідами І групи та особами, які досягли 80-ти річного віку;

Основними питаннями перевірки стану роботи по призначенню і виплаті пенсій та допомоги на поховання є: забезпеченість підтримання в контрольному стані нормативних документів з питань пенсійного забезпечення та чи дотриманий встановлений порядок оформлення документів для призначення пенсій, стан оформлення пенсійних справ та реєстраційних журналів, формування електронної бази одержувачів пенсії та її відповідність наявним документам пенсійної справи, взаємодія з відділами персоніфікованого обліку щодо своєчасного надання даних для призначення пенсії.

Проведення зустрічних перевірок на підприємствах, установах та організаціях з питань обґрунтованості видачі документів для призначення пенсій сприяє встановленню своєчасності та правильності призначення і перерахунку пенсій, зокрема, правомірність призначення пенсій по інвалідності.

При перевірці організації роботи по виплаті пенсій перш за все з”ясовується правильність ведення особових рахунків на паперових та електронних носіях та співставляються дані електронних особових рахунків одержувачів з відповідними пенсійними справами. Далі перевіряються дані інвентаризації особових рахунків, своєчасність припинення виплати пенсій у зв'язку зі смертю пенсіонерів та у разі зміни місця проживання; порядок оформлення та виплати пенсій за минулий час, за довіреністю, у разі подвійного призначення та виплати пенсій або у випадку їх невиплати.

Вибіркова перевірка пенсійних справ одержувачів, які знаходяться на державному утриманні та в місцях позбавлення волі надає змогу встановити повноту і своєчасність перерахування коштів установам, в яких знаходяться ці особи.

Здійснюється перевірка правильності оформлення та виплати пенсій поштовими переказами та разовими дорученнями та своєчасність повернення підрозділами "Укрпошта" невиплачених переказів.

Ревізор перевіряє дотримання Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень, а також своєчасність проведення перерахунків пенсій.

Перевіряється стан організації персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб, додержання вимог документів, що врегульовують процес експлуатації та взаємодії персоніфікованого обліку та забезпечення належного рівня достовірності та захисту конфіденційних відомостей про застрахованих осіб.

 

4. До плану перевірки включаються питання організації та стану бухгалтерського обліку, достовірності звітності, правильності відображення в обліку касових та фактичних видатків. Перевіряється складання кошторису, обґрунтованість планування видатків, правильність розподілу за кодами економічної класифікації, додержання діючих умов оплати праці, цін, лімітів та інших норм відповідно до законодавства, стан виконання основних показників кошторису на утримання апарату, забезпечення ефективного й цільового витрачання коштів та матеріальних цінностей. Застосовується інвентаризація основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу.

Перевірка правильності витрачання коштів на виплату заробітної плати працівникам, відповідність даних розрахунково-платіжних відомостей на виплату заробітної плати й особових рахунків (карток) штатному розпису, наказам по управлінню, трудовим книжкам, особовим справам працівників, табелям обліку фактично відпрацьованого часу. Обґрунтованість нарахування і виплати премій і надання допомоги для вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення.

Правильність видатків на придбання матеріалів, додержання встановлених лімітів на утримання автотранспорту, обґрунтованість витрачання коштів на телефонний, мобільний та факсимільний зв'язок, законності та обґрунтованості витрачання коштів на відрядження, стану розрахунків із підзвітними особами, правильність витрачання коштів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, їх обґрунтованість та відповідність діючим нормативам і тарифам.

1.Перевірка дотримання вимог чинних нормативно-правових актів щодо складання і виконання бюджету Фонду.

2. Перевірка стану контролю за обліком платників, надходженням страхових внесків та інших обов'язкових платежів.

3. Перевірка стану ефективного та цільового використання коштів Фонду, достовірність бухгалтерського обліку та звітності.

4.Перевірка стану додержання вимог чинного законодавства щодо правильності призначення і виплати пенсій та грошової допомоги.

5 Перевірка стану організації персоніфікованого обліку застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

6. Перевірка стану правової роботи та роботи з кадрами.

 

 


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відповідаючи на питання, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.




Переглядів: 350

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контрольні питання | Контрольні питання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.