До Львівського апеляційного господарського суду звернулось орендне підприємство «Конторт» з заявою про перегляд судового рішення у зв’язку з порушенням вимог ст.ст.41,42 ГПК України.
Заявник вважає, що при розгляді справи суд безпідставно визнав недійсним підпис керівника державного підприємства «Шлях бут». Але такий висновок може бути зроблений лише на підставі експертного висновку.
Чи обґрунтовані вимоги заявника? Який порядок призначення експертизи та оцінки її висновку?
Задача 2
Апеляційний господарський суд повернув позивачу апеляційну скаргу про перегляд рішення у справі про розірвання договору оренди на тій підставі, що до апеляційної скарги не були додані документи, що підтверджують сплату судового збору.
Чи законні дії суду?
Чи може позивач оскаржити ухвалу про повернення апеляційної скарги і до якого суду?
Задача 3
14 липня 2009 р. банк звернувся до місцевого господарського суду з позовом про стягнення з АТ 65000 грн. заборгованості за кредитним договором.
Господарський суд позовні вимоги задовольнив, мотивуючи своє рішення тим, що між позивачем і відповідачем був укладений кредитний договір від 10 липня 2008 р. і відповідач не виконав своїх зобов'язань за договором: не повернув кредит до 10 липня 2009 р.
Рішення місцевого суду за апеляційною скаргою відповідача було переглянуто апеляційним господарським судом, який його скасував і прийняв нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовив. При цьому апеляційний суд виходив з того, що сторонами 10 липня 2009 р. була підписана додаткова угода до кредитного договору від 10 липня 2008 р., за якою дата погашення кредиту була перенесена на 30 вересня 2009 р. Ця угода судом першої інстанції не розглядалась і як доказ будь-якої оцінки не отримала.
Чи має право апеляційний господарський суд дослідити нові докази і ґрунтуючись на них прийняти нове рішення?