Державне комерційне підприємство (ДКП) уклало договір з ТзОВ на реалізацію зайвого устаткування. Ще до початку виконання договірних зобов'язань ДКП було перетворено у казенне підпариємство. Фонд державного майна України заборонив підприємству виконувати договір та вимагає його розірвання.
ТзОВ вимагає виконання договору під загрозою застосування штрафних санкцій, посилаючись на те, що рішення про перетворення підприємства у казенне не може зачіпати зобов'язання, яке виникло до того, як статус підприємства був змінений.
Спір надійшов на розгляд господарського суду.
Як вирішити справу? Використайте Господарський кодекс України.
Задача № 5
Державне комерційне підприємство «ЗАЗ» було перетворене на акціонерне товариство (АТ). При цьому значна частина акцій розподілена серед працівників. Оскільки приватизація не дала очікуваних результатів, і АТ опинилося на межі зупинки виробництва, постало питання про повернення його у державну власність, тобто про переведення у колишню організаційно-правову форму.
Хто і в якому порядку може таке рішення прийняти? Який у цьому випадку порядок розрахунків з акціонерами, які придбали акції?
Задача № 6
Установа, яка фінансується із державного бюджету, за рахунок доходів, отриманих від підприємницької діяльності, придбала комп'ютери. Згодом виявилося, що комп'ютери за своїм класом установі не підходять, і вона вирішило їх продати, помістивши про це оголошення у газеті. Дізнавшись про оголошення, відділення Фонду державного майна (ВФДМ) заборонило здійснювати операцію, мотивувавши заборону тим, що комп’ютери підлягають безоплатній передачі іншій державній установі, яка їх потребує. ВФДМ попередило установу, що якщо вона продасть комп'ютери, то фінансування з бюджету будуть їй скорочені. Установа звернулася до господарського суду з позовом, вимагаючи зобов'язати ВФДМ не чинити перешкод у продажу комп'ютерів тому, хто апропонує найбільш вигідні умови договору.