Фурманов, що одержав у 1994 р. у власність земельну ділянку для організації фермерського господарства, побудував на ньому двоповерховий житловий будинок, ряд надвірних будівель, огородивши усі високим забором. На території його подвір’я виявилося джерело, водою якого до виділення ділянки Фурманову користувався Черепашкін, що постійно проживає у цьому селі.
Перший час Фурманов дозволяв сусіду брати воду з джерела, однак пізніше відносини між ними зіпсувалися. Він заявив, що не бажає, щоб з його колодязя, який він побудував над джерелом, що б’є з землі, брали воду сторонні люди.
Черепашкін вирішив не вступати у суперечку, а вирити колодязь на своїй ділянці. Проте спроби вирішити проблему власними силами виявилися безуспішними, воду знайти не вдалося. Запрошені ним працівники спеціалізованої фірми з`ясували, що колодязь на його земельній ділянці побудувати не можна, вода знаходиться на занадто великій глибині. У ситуації, що створилася, Черепашкіну прийшлося відстоювати своє право на забір води з джерела, що опинилось на ділянці сусіда. Він звернувся до суду з проханням визнати за ним таке право.
Яке рішення по даній справі повинен прийняти суд? Чи змінилося б рішення суду, якщо б земельна ділянка не и належала Фурманову на праві власності, а він користується нею за договором оренди?