Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність та фактори інвестиційної привабливості

Тема 3. Аналіз інвестиційної привабливості суб’єктів господарювання

1. Сутність та фактори інвестиційної привабливості

2. Інвестиційний клімат держави

3. Особливості аналізу інвестиційної привабливості міст та регіонів

4. Особливості аналізу інвестиційної привабливості галузі

5. Особливості аналізу інвестиційної привабливості підприємств

Інвестиційна привабливість — це сукупність об’єктивних і суб’єктивних умов, що сприяють або перешкоджають процесу інвестування на макро-, мезо- і мікрорівнях

Інвестиційний клімат — це багатофакторна система цілеспрямованих вчинків і дій, що свідомо формується на державному та регіональному рівнях в інтересах більш широкого залучення на конкретну територію додаткових ресурсів як у грошовій, так і в матеріальній формах

Інвестиційний клімат — це сукупність політичних, правових, економічних, організаційних і соціальних умов, що визначають привабливість і доцільність інвестування певної господарської системи.

Інвестиційна привабливість може розглядатися на рівні країни, галузі, регіону, підприємства. Підприємство в цій системі є кінцевим пунктом вкладення засобів, де реалізуються конкретні проекти. Для стратегічного інвестора не будуть достатньо переконливими аргументи інвестування засобів, наприклад, у металургійний комбінат, якщо розвиток цієї галузі в масштабах міжнародної економіки знаходиться в кризовому стані. Також, незважаючи на всю фінансову вигідність проекту, ризик політичної й економічної нестабільності в державі зведе нанівець будь-які зусилля по залученню інвесторів.

Значна частка факторів інвестиційної привабливості та їх показників є спільною для переважної більшості структурних рівнів економіки, напри­клад, таких, як обсяги внутрішніх інвестиційних ресурсів підприємства, те­мпи зміни прибутку та обсягів промислового виробництва, відсоток збитко­вих підприємств порівняно із загальною їх кількістю в країні, або в регіоні, або в конкретній галузі. Для розрахунку міри інвестиційної привабливості будь-якого об'єкта дослідження, необхідно врахувати велику кількість факторів, що чинять суттєвий вплив на його діяльність. Тому, кожен об'єкт повинен розглядати­ся як багатомірний та такий, що описується системою показників. Фактори інвестиційної привабливості підприємства можна умовно розділити на дві групи - зовнішні (галузь, місце розташування, власники, відносини з владою) і внутрішні (виробничий потенціал, фінансовий стан, менеджмент, інвестиційна програма).

Протягом досить тривалого періоду експертні групи відомих рейтингових агентств, консалтингових компаній, аналітичних видань, Світового економічного форуму тощо проводять ґрунтовні дослідження щодо розробки універсальних методологічних підходів до оцінки інвестиційної привабливості об’єкта інвестування, що задовольнятимуть вимогам як вітчизняних, так й іноземних інвесторів, та враховуватимуть кількісні та якісні характеристики, а також формальні та неформальні зв’язки внутрішнього та зовнішнього середовища.

Крім того, значна кількість великих економічних видань та консалтингових компаній регулярно відслідковують інформацію про стан національних та регіональних інвестиційних комплексів на основі публічних джерел та рейтингів інвестиційної привабливості країн та регіонів, міст, галузей та корпорацій, які регулярно презентують Standard & Poor's, Moody's Іnvestors Servіce і Fіtch IBCA. На території України аналіз інвестиційної привабливості здійснюють Державний комітет статистики, Інститут Реформ, аналітична група «Експерт Україна» тощо. При цьому всі вони використовують різні підходи до оцінки інвестиційної привабливості, що іноді ускладнює прийняття остаточного рішення. Так, в Європі кількість показників, які враховуються при оцінці привабливості інвестиційного клімату коливається від 9 в журналі «Euromoney» до 381 у працях Швейцарського інституту менеджменту.

В сучасних умовах при аналізі інвестиційної привабливості використовують, переважно, експертно-рейтинговий підхід, саме його в своїй роботі досить широко використовують такі відомі світові рейтингові агентства як Standart&Poors, Moody’s та Fitch IBCA.

Алгоритм проведення аналізу є досить універсальним і прийнятним для аналізу будь якого об’єкту інвестування. Він складається з наступних етапів:

1) Визначення чинників (критеріїв), які на думку експертів, формують інвестиційну привабливість та впливають на її рівень.

2) Експертна оцінка міри значущості кожного з цих чинників або визначення їх вагових коефіцієнтів.

3) Підбір показників, які на думку експертів, найбільш повно розкривають чинники (критерії), що формують інвестиційну привабливість. Ці показники можуть бути як рівнозначними, так і нерівнозначними. За умови їх нерівнозначності, проводиться експертний аналіз міри значущості кожного з цих показників.

4) Проводиться розрахунок всіх необхідних показників, якщо показники неоднорідні їх значення формалізують.

5) Отримані результати зводяться в відповідні групи, при цьому, за необхідності, вони коригуються на відповідний ваговий коефіцієнт.

6) Отримані результати є поточною оцінкою того чи іншого чинника.

7) Отримані результати, коригуються на відповідні вагові коефіцієнти та зводяться в єдиний інтегральний показник – ранг, значення якого відображає рівень інвестиційної привабливості об’єкта дослідження відповідно до заздалегідь розробленої рейтингової шкали.

Такий підхід передбачає використання економіко-математичних методів якісного та кількісного аналізу, зокрема таких як методи середньої геометричної та її модифікації, відстаней з використанням Евклідової метрики, бінарної композиції, послідовної дихотомії, логічних функцій


Читайте також:

  1. Абіотичні та біотичні фактори.
  2. Агрегування та факторизація
  3. Аналіз інвестиційної діяльності підприємства.
  4. Аналіз рейтингових підходів і оцінка інвестиційної
  5. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  6. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  7. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  8. Безробіття: сутність, види, соціально – економічні наслідки.
  9. Бізнес-план підприємства: сутність та складові
  10. Біологічна, соціальна та психологічна сутність здоров’я.
  11. Біологічні небезпеки. Вражаючі фактори біологічної дії. Пандемії, епідемії, масові отруєння людей.
  12. Біологічні фактори




Переглядів: 1104

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Формування системних уявлень | Інвестиційний клімат держави

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.