Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методичні рекомендації

 

Активізація кнопки Операційний план відкриває меню з пунктами-піктограмами: План збуту, План виробництва, Матеріали і комплектуючі, План по персоналу, Загальні витрати, Текстовий опис (див. рис 18).

 

 

Рис. 18. Діалогове вікно програми Рroject Еxpert модуль «Операційний план»

 

Піктограма План збуту забезпечує введення інформації про ціни на продукти і очікувані тенденції їх змін, умови продаж та оплат за товари і послуги тощо. Діалог складається з двох частин: верхньої панелі з таблицею списку продуктів та інформацією про ціни та нижньої панелі — для введення інформації про обсяги і умови збуту поточного продукту з можливістю використання опції «Детальний опис». У ціну на продукти необхідно включати і ПДВ, а для експортної продукції — податок на експорт. В останньому випадку попередньо необхідно виставити галочку у віконці «Експорт».

Нижня панель діалогу надає можливість спрощеного введення даних для попереднього розрахунку проекту тільки з допомогою картки «Обсяг збуту», а також детального опису плану збуту з додатковим використанням карток «Ціноутворення», «Умови оплати», «Умови поставок» та кнопки «Варіанти» для визначення варіантів продажу. Варіант розрахунку плану збуту регулюється включенням чи виключенням опції «Детальний опис». Вказати ціну одиниці продукції в рублях (см.рис. 19).

 

Рис.19. Введення даних “План збуту”

 

Введіть об'єм збуту продукції по місяцях (дата закінчення розрахунку проставляється в меню «заголовок». Ціна і об'єм указується по кожному вибраному продукту).

Піктограма План виробництва відкриває двопанельний діалог опису виробничої програми підприємства, прямих витрат виробництва та побудови графіка виробництва.

У верхній панелі в табличній формі видається список раніше введеної інформації про продукти (в модулі «Список продуктів») без можливості редагування полів «Найменування» і «Одиниця вимірювання». В полі «Цикл виробництва (дн.)» вказується час технологічного циклу, необхідного для виробництва одиниці даного продукту.

Нижня панель являє собою набір карток Матеріали і комплектуючі, Відрядна зарплата, Інші витрати, Продукти, Графік виробництва.

Вкажіть виробничий цикл в днях (період з моменту надходження сировини у виробництво до подачі готової продукції на склад). Можна скористатися кнопкою «Швидке введення» для введення даних про об'єми продажів. Кнопка «Сезонність» дозволяє задати відхилення від введених даних (використовуючи прапорець можна відключити «Сезонність»).

Рис.20. Введення даних “Виробництво ”

 

Вказати сумарні прямі витрати на одиницю продукції в розрізі: матеріали, відрядна заробітна плата, інші витрати (см.рис.13).

Сумарні прямі витрати можна задавати з вказівкою списку використовуваних матеріалів з вказівкою їх цін і норм витрати, але для спрощення роботи передбачається, що даний розрахунок зроблений окремо і представлений у вигляді підсумкової суми для кожного виду продукції, що випускається.

У «Графік виробництва» можливе встановлення значення потужності. За умовчанням, вкажемо необмежене виробництво (яке завжди виконає будь-який «План збуту»).

Піктограма Матеріали і комплектуючі відкриває двопанельне вікно для відображення в табличній формі списку сировини, матеріалів та комплектуючих на першій панелі та інформації про умови закупівлі поточного матеріалу на другій панелі.

Для доповнення і видалення записів у таблиці користуються випливаючим меню після клацання правою кнопкою миші на полі таблиці.

Піктограма План по персоналу відкриває діалог опису постійних витрат виробництва на зарплату працюючих. Дані описуються в трьох картках: управління, виробництво, маркетинг. Зміст картонок за формою ідентичний. У них у верхній частині в табличній формі дається штатний розклад, а в нижній частині описуються умови виплати зарплати і порядок відображення її в обліку по кожній внесеній у перелік посаді.

У нижній частині діалогу умови виплати можуть описуватися чотирма способами (що регулюється відповідними перемикачами): Періодичні виплати, Разові виплати, Складна схема виплат, За формулою.

Періодичні виплати описується параметрами: період (місяць, квартал, 6 місяців, рік) і тривалість (усього проекту, періоду виробництва, періоду з вказаними межами). Разова виплата здійснюється разово за вказаною датою. Складна схема виплат встановлюється відповідним перемикачем і дозволяє ввести будь-який графік виплат. Режим За формулою дозволяє здійснити налагодження виплат залежно від одержаних фінансових результатів (оклад плюс відсотки від обсягу продаж і т. ін.).

У полі «Затримка платежів» можна встановити величину періоду між нарахуванням і виплатою зарплати, а з допомогою діалогу «Облік» вказати особливі умови обліку затрат на зарплату (для певних штатних одиниць). Сезонні зміни в зарплаті можна скоригувати попереднім виставленням галочки у вікні поруч із кнопкою «Сезонні зміни» та після натискання вказаної кнопки.

Вказати штатні посади, їх кількість, заробітна плата на одного співробітника, періодичність виплат в розрізі наступних підрозділів: управління, виробництво, маркетинг. Можливі інші установки по розсуду дослідника, що відносяться до разових виплат, сезонності, затримок платежів, виплат в перебігу реалізації всього проекту або періоду виробництва (см.рис.21).

 

Рис.21. Введення даних “План персоналу”

 

Піктограма Загальні витрати відкриває діалог для введення інформації про накладні витрати, не пов'язані з обсягом виробництва чи збуту (оренда, транспорт, реклама, комунальне обслуговування і т. ін.). Як і в попередньому діалозі, інформація вводиться з допомогою трьох карток: управління, виробництво, | маркетинг. Аналогічно здійснюється і загальний опис витрат з розподілом на періодичні, разові, виплати за схемою та виплати, розраховані за формулою.

Введені затрати автоматично коригуються відповідно до вказаних у розділі Оточення показників інфляції, але є додаткова можливість після натискання кнопки «Інфляція» ввести для окремих видів затрат індивідуальні показники. Таким же чином можна описати особливості обліку і оподаткування після натискання кнопки «Податки/Облік».

У подальшому накладні витрати відображаються у звіті Прибутки-збитки в рядках «Адміністративні витрати», «Виробничі витрати», «Маркетингові витрати» в момент поставки пов’язаних з цими витратами товарів чи послуг, а в Кеш-фло — в рядку «Загальні витрати» в моменти виплат. Якщо ж такі витрати відносяться на собівартість, то у звітах вони показуються як матеріали і комплектуючі, а якщо відносяться на основні фонди, то показуються в Кеш-фло у витратах на придбання активів і у звіті Прибутки-збитки відсутні.

Ця вкладка заповнюється по аналогії з попереднім пунктом «План по персоналу» (см.рис.22). Наприклад, в розділі «Управління» вкажіть витрати на: представницькі витрати, послуги зв'язку, витрати офісу, консалтингові послуги, інші потреби; у розділі «Виробництво» витрати на: орендну плату, транспорт, на електроенергію, комунальні послуги, інші потреби; у розділі «Маркетинг» витрати на: рекламу, інформаційні послуги, інші потреби.

Звернете увагу, протягом якого періоду здійснюватимуться ці витрати (у перебігу всього проекту або з періоду виробництва або інше).

 

Рис.22. Введення даних “Загальні витрати”

 

Піктограма Текстовий опис дозволяє зробити текстовий опис розділу аналогічно попереднім розділам.

 

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  4. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  5. V. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу.
  6. V. Рекомендації щодо безпечного застосування сільськогосподарської техніки при виконанні основних агротехнологічних операцій у рослинництві
  7. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  8. VII. Рекомендації щодо безпечного проведення ремонту та технічного огляду сільськогосподарської техніки
  9. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  10. А. Підготуйте і запишіть висновки-рекомендації для автора, який перекладає текст з російської мови на українську.
  11. Аналіз одержання результатів. Висновки рекомендації.
  12. Безпечне поводження з хімічними речовинами та рекомендації щодо їх зберігання




Переглядів: 287

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота №5 | Лабораторна робота №6

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.