Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методичні рекомендації

Активізація кнопки Аналіз проекту відкриває меню з пунктами-піктограмами: Фінансові показники, Ефективність інвестицій, Доходи учасників. Аналіз чутливості, Аналіз беззбитковості, Монте-Карло, Рознесення витрат, Доходи підрозділів (див. рис.25).

 

 

Рис. 28. Діалогове вікно програми Рroject Еxpert модуль «Аналіз проекту»

 

 

Піктограма Фінансові показники забезпечує видачу показників у вигляді таблиці з аналогічною назвою по місяцях і роках проекту. Серед показників різні коефіцієнти (поточної і термінової ліквідності, обігу дебіторської та кредиторської заборгованості, обігу робочого капіталу і основних засобів, обігу активів, рентабельності валового і операційного прибутку, рентабельності чистого прибутку та ін., в %), показники чистого обігового капіталу в різних валютах, прибуток і дивіденди на акцію в різних валютах і т. ін.

Піктограма Ефективність інвестицій відкриває діалог розрахунку і видачі в різних валютах у вигляді таблиці інтегральних показників ефективності інвестицій: ставки дисконтування, періоду окупності і окупності з дисконтом, середньої норми рентабельності, чистого приведеного доходу, індексу прибутковості, внутрішньої норми рентабельності, модифікованої внутрішньої норми рентабельності, тривалості часу до одержання прибутку. Формули розрахунку показників даються в довідковій системі.

При аналізі показників слід мати на увазі, що період окупності — це час, необхідний для покриття початкових інвестицій за рахунок чистого грошового потоку, генерованого проектом. Він розраховується накопиченням чистого грошового потоку по окремих місяцях до того часу, поки не досягне рівня початкових інвестицій. Період окупності з дисконтом розраховується аналогічно, але при накопиченні чистого грошового потоку здійснюється його дисконтування (дисконт — відсоток, що стягують банки за операції з цінними паперами, чим регулюють платіжний баланс, валютні курси, стан позичкового капіталу). Щоб проект можна було прийняти, період окупності повинен бути меншим тривалості проекту.

Проект вважається задовільним, якщо розрахований показник внутрішньої норми рентабельності не нижчий від установленого компанією показника внутрішньої норми рентабельності.

Піктограма Доходи учасників відкриває діалог аналізу доходів учасників проекту. У верхній частині діалогового вікна в таблиці показуються дані про склад учасників проекту з зазначенням внесених ними коштів у першій і другій валютах проекту. Склад учасників визначається змістом поля (теж у верхній частині вікна), в якому можна виділити акціонерів, кредиторів чи всіх учасників фінансування. Дані ж вводились у діалогах Стартовий баланс розділу Компанія, Позички і Акціонерний капітал розділу Фінансування.

У нижній частині вікна в полях «Валюта», «Дисконтування» і «Вилучення коштів» описуються умови розрахунків. На картках «Грошові потоки» і «Ефективність інвестицій» можна продивитись результати аналізу доходів учасників проекту.

Учасники державного фінансування і акціонування показуються в групі «Держава». Ознаки державного фінансування вказувались у тих же діалогах, що перераховані в попередньому абзаці.

Піктограма Аналіз чутливості відкриває діалог аналізу чутливості показників ефективності до змін різних параметрів (див. рис.29). У верхній частині діалогового вікна ліворуч подається список параметрів, що можуть використовуватися саме як параметри, праворуч — список досліджуваних на чутливість параметрів. У нижній частині вікна формується підсумкова таблиця з результатами аналізу.

 

 

Рис. 29. Діалог аналізу чутливості показників ефективності до змін різних параметрів

 

Для аналізу чутливості до змін ставки дисконтування перемикач у верхній частині вікна ставиться в положення «Варіації дисконту», з допомогою групи полів «Інтервал змін» вибирається діапазон змін дисконту і крок розрахунків. Після натискання кнопки «Перерахувати» отримують результати розрахунків, які після натискання кнопки «Графіки» можна також наочно подати у вигляді графіка.

Для аналізу чутливості до змін окремих інших параметрів перемикач ставиться в положення «Варіації вибраних параметрів». Це забезпечує доступ до списку параметрів, в якому можна вибирати параметри і натисканням кнопки «Добавити» формувати набір рядків підсумкової таблиці. Потім у групі полів «Діапазон відхилень» задається діапазон значень параметрів у відсотках від значень параметрів, установлених у проекті. Подальші дії аналогічні діям, описаним у попередньому параграфі.

Піктограма Аналіз беззбитковості відкриває діалог аналізу затрат і виручки від обсягу збуту. Цей діалог можливий за умови установки прапорця «Рознесення витрат» в діалозі Наладка розрахунку розділу Проект і введенні даних про віднесення постійних витрат на продукти в діалозі Рознесення витрат даного розділу.

 

 

Рис.30. Діалог аналіз беззбитковості

 

У діалозі формується таблиця зі списком продуктів і величини прибутку чи збитку по кожному з них, а також надається можливість у верхній частині вікна для вибірки кроку аналізу (місяць, квартал, рік). Момент досягнення беззбитковості для вибраного продукту показується в надпису над таблицею.

Піктограма Монте-Карло відкриває діалог здійснення статистичного аналізу впливу випадкових факторів на ефективність проекту. Аналітичний інструмент з використанням статистичного методу Монте-Карло дозволяє аналізувати проект із врахуванням недостатньої точності використовуваних даних. Після визначення інтервалів можливих відхилень різних вхідних даних на основі вказаною методу можна одержати значення показників селективності проекту, статистичний розподіл значень ефективності, значення показника стійкості проекту (вірогідності достатньої кількості коштів, передбачених для реалізації проекту). Те, що раніше оцінювалось через показники ліквідності (тобто побічно), з використанням статистичних методів розраховується напряму.

Технологічно у верхній частині діалогового вікна вказується кількість дослідів, за результатами яких визначаються статистичні характеристики, а в картці «Невизначені дані» описуються впливаючі на реалізацію проекту випадкові фактори. Результати статистичного аналізу даються в картці «Результати» (див. рис. 31).

 

 

Рис. 31.Результати статистичного аналізу

 

Якщо результат розрахунку стійкості проекту близький до 90—100%, то це свідчить про високу вірогідність успішного завершення проекту. Проте для більшої певності використовують і інші методи аналізу (середнє значення показників ефективності, гістограма розподілу показників).

Піктограма Рознесення витрат надає можливість опису і аналізу всіх видів витрат і доходів, не пов'язаних з реалізацією продукції.

Піктограма Доходи підрозділів надає можливість одержати таблиці-відомості доходів окремих підрозділів по місяцях і роках дії проекту.

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  4. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  5. V. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу.
  6. V. Рекомендації щодо безпечного застосування сільськогосподарської техніки при виконанні основних агротехнологічних операцій у рослинництві
  7. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  8. VII. Рекомендації щодо безпечного проведення ремонту та технічного огляду сільськогосподарської техніки
  9. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  10. А. Підготуйте і запишіть висновки-рекомендації для автора, який перекладає текст з російської мови на українську.
  11. Аналіз одержання результатів. Висновки рекомендації.
  12. Безпечне поводження з хімічними речовинами та рекомендації щодо їх зберігання




Переглядів: 308

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота №7 | Лабораторна робота №8

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.