Поняття демократії.Демократія (гр. demos, kration – народ і влада) – «народовладдя».За Рузвельтом, «кращим свідченням любові до свободи є той стан, у якому перебуває народ. Кожна людина повинна мати однакову з іншими можливість проявити свою сутність».
Демократія – це не лише вільні вибори, плюралізм політичних інтересів, а й достатній рівень політичної культури, законослухняності громадян, чіткий механізм здійснення державної влади з верховенством закону, права, соціальною справедливістю, взаємними обов’язками громадянського суспільства та держави, народним суверенітетом (народ – джерело влади).
Останнім часом політичні лідери різних політичних кольорів декларують «демократію як диктатуру закону». Протене всі закони демократичні по своїй суті, інакше довелось би «шукати» демократію в нацистській Німеччині, чи в сучасній Північній Кореї.
Поняття «диктатура»та «демократія» -це майже антоніми,несумісні речі за основними ознаками! Водночас, це не означає, що демократія – це вседозволеність, яка не вимагає дотримання правових норм. З часів Римського права добре відомі дві умови дієвості нормативно-правових актів, будь-яких рішень влади: процедура(чіткий механізм реалізації); – санкції(до порушників цих правових норм з відповідальними за їх застосування).