МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Лекція 8. СПОРИ ЩОДО УТРИМАННЯ ЧЛЕНІВ СІМ’Ї ТА РОДИЧІВ (2 год.).Спори про стягнення аліментів. Стягнення аліментів у частці від доходу та у твердій грошовій сумі. Особливості визначення розміру аліментів. Види доходів, з яких стягуються аліменти. Підстави та порядок зміни розміру аліментів. Стягнення аліментів за минулий час. Стягнення аліментів на повнолітніх дочку, сина. Семінарське заняття 8. -2 год. 1. Загальна характеристика спорів, що виникають в процесі здійснення майнових прав батьків, дітей, інших членів сім’ї та родичів. 2. Стягнення аліментів у частці від доходу та у твердій грошовій сумі. 3. Особливості визначення розміру аліментів. 4. Види доходів, з яких стягуються аліменти. 5. Стягнення аліментів на дитину (дітей) у випадку виїзду одного з батьків на постійне місце проживання в іноземну державу.
Завдання для самостійної роботи ( 4 год.): 1. Підібрати та проаналізувати судову практику по наступних категоріях справ (3-5 рішень): А) стягнення аліментів у частці від заробітку; Б) стягнення аліментів у твердій грошовій сумі; В) стягнення коштів, пов’язаних з додатковими витратами на дитину; Г) стягнення аліментів у натуральній формі; Д) стягнення аліментів за минулий час; Е) стягнення аліментів на користь повнолітніх дочки/сина; Є) стягнення аліментів на користь батьків; Ж) стягнення аліментів на користь інших членів сім’ї та родичів; З) збільшення/зменшення розміру аліментів; И) стягнення аліментів на дитину (дітей) у випадку виїзду одного з батьків на постійне місце проживання в іноземну державу.
2. На підставі проведеного аналізу та узагальнення судової практики підготувати правовий висновок щодо проблемних питань застосування норм СК України (із врахуванням доктринальних положень, зарубіжного досвіду тощо). У висновку запропонувати шляхи вирішення існуючих практичних проблем, в тому числі, шляхом зміни та доповнень до чинного законодавства.
3.Підготувати за фабулою одного з судових рішень будь-який процесуальний документ (позовну заяву, заперечення на позов, апеляційну або касаційну скаргу) - за вибором студента. Рекомендована література: 1. Афанасьєва Л.В. Аліментні правовідносини в Україні: Автореф. дис.… канд. юрид. наук: 12.00.03: - Харків, 2003. 2. Афанасьєва Л.В. Аліментні правовідносини в Україні: Монографія / Л. В. Афанасьєва. – Луганськ, 2006. 3. Сапейко Л. В.. Правове регулювання аліментних обов'язків батьків та дітей Л.В. Сапейко: автореф. дис. на здоб. наук. ступ.канд. юрид. наук. - Х., 2003. 4. Ромовська З.В. Аліментні зобов’язання / З.В.Ромовська. – Львів, 1973. 5. Романюк Я., Панасюк В. Сімейний кодекс України: новели, судова практика, застосування / Я. Романюк, В. Панасюк // Право України. – 2013. - № 10. - С. 30-44. 6. Ромовська З.В. Сімейний кодекс України: Науково–практичний коментар. – К.: Видавничий дім «Ін Юре», 2003. 7. Сімейний кодекс України: Науково-практичний коментар / За ред. І.В.Жилінкової. – Х.: Ксилон, 2008. 8. Юровська Г. Проблемні питання застосування Сімейного кодексу України у судовій практиці / Г. Юровська // Право України. – 2013. - № 10. - С. 45-52. 9. Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів // Постанова Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. - № 3.
Контрольні запитання та завдання. 1. Підготуйте узагальнення судової практики по наступних категоріях справ: А) стягнення аліментів у частці від доходу; Б) стягнення аліментів у твердій грошовій сумі; В) стягнення аліментів за минулий час; Г) стягнення аліментів на повнолітніх дочку, сина. 2. Наведіть перелік доходів, з яких стягуються аліменти (з урахуванням судової практики). 3. Визначіть підстави та порядок зміни розміру аліментів (на матеріалах судової практики). 4. Охарактеризуйте порядок стягнення аліментів на дитину (дітей) у випадку виїзду одного з батьків на постійне місце проживання в іноземну державу.
Читайте також:
|
||||||||
|