Цей розділ варто почати з повного найменування деталі і її номера по каталозі, наприклад:
" "Корпус верхньої секції масляного насоса з віссю в зборі автомобіля ЗІЛ-130 деталь № 130-1011016 виготовлена з ..." ...... "
Надалі застосовувати в тексті таке громіздке найменування деталі незручно, тому достатньо вживати слова "деталь" або ''Корпус" .
Далі даються відповіді на запитання:
- матеріал деталі і ГОСТ;
- термічна обробка, її вид, глибина і твердість;
- Способи виготовлення;
- конструктивні особливості;
- умови роботи;
- маса;
- ціна деталі.
Всі ці дані можна знайти в технічних умовах на капітальний ремонт автомобіля, підручниках, прейскуранті цін на запасні частини й іншій літературі. Формулювання може бути приблизно таке:
".......... виготовлений із сталі ЗО ГОСТ 1050-74 і піддається загартуванню т.в.ч. і відпуску до твердості HRC 42-46 на глибину 1,5-3 мм (3, ст.217). Деталь виготовлена способом лиття (кування, штампування) із наступною механічною обробкою робочих поверхонь".
Деталі з алюмінію і чавуну термічній обробці не піддаються, тому тут достатньо обмежитися тільки вказівкою твердості поверхні.
Характеризуючи умови роботи, можна відзначити їхню складність або простоту, види випробуваних навантажень (крутіння, згин, динамічні навантаження, знакоперемінні і т.д.), температурний режим (наявність нагрівання), вплив на безпеку руху і т.п.
Зразкове формулювання:
"Деталь працює в дуже складних умовах, піддається знакозмінним навантаженням крутіння і динамічним навантаженням, великому нагріванню не піддається, гарно змазується".