Обсяг випуску (емісія) – показник, що характеризує емісію цінних паперів (розраховується як добуток ринкової вартості на кількість).
Обсяг розміщення – показник, що характеризує загальний обсяг цінних паперів, придбаних інвесторами на аукціонах (первинне розміщення цінного папера). Розраховується за номіналом.
Розмір виручки від продажу – показник, що характеризує загальний обсяг цінних паперів, придбаних інвесторами на аукціонах (первинне розміщення цінного папера). Розраховується за фактичними цінами придбання.
Число укладених біржових угод – натуральний показник (наприклад, у тис. шт.), що характеризує кількість зареєстрованих біржових угод з купівлі-продажу цінних паперів (протягом однієї торговельної сесії, місяця, кварталу і т.д.)
Оборот із продажу цінних паперів – показник, що розраховується як сума вартісних обсягів зареєстрованих біржових угод з купівлі-продажу цінних паперів (протягом однієї торговельної сесії, місяця, кварталу) і т.д.
Показники місткості, ліквідності, концентрації, оціненості характеризують якість фондового ринку.
Місткість ринку показує насиченість ринку фінансовими інструментами і його учасниками.
Місткість фондового біржового ринку характеризується наступними статистичними показниками:
кількість емітентів;
капіталізація ринку (добуток кількості акцій, що перебувають в обігу, на їхню ринкову вартість у даний момент часу)
і т.д.
Ліквідність ринку – це можливість успішної та розширеної торгівлі, здатність поглинати значні обсяги цінних паперів у короткий час при невеликих коливаннях курсів і низьких витратах на реалізацію.
До показників ліквідності відносяться:
- оборотність цінних паперів;
- обсяг обороту;
- розмір спреда.
Якість фондового ринку можна оцінити за допомогою коефіцієнта концентрації ринку, наприклад, розрахунок частки 20 найбільших емітентів у капіталізації ринку.
2. Відмінною від інших господарських організацій є структура доходів фондових бірж. Її характеризують такі статистичні показники, як:
плата за лістінг;
внески членів біржі;
продаж фінансової інформації;
продаж технологій, математичного забезпечення.
У першу чергу до індикаторів, що характеризують стан фондового ринку, необхідно віднести фондові середні й фондові індекси.