Дитина 7 років доставлена в стаціонар з скаргами на високу температуру (39,0), погане самопочуття, кашель, задишку. 2 дні тому дитина була виписана з хірургічного стаціонару, де перебувала з приводу апендицита, ускладненого перитонітом. Дитина перенесла серйозну операцію, 2 тижні перебувала в реанімаційному відділенні, отримував антибактеріальну терапію: цефтріаксон, метроджіл в/в. Виписаний в задовільному стані. Кашель і задишка виникли напередодні увечері.
Об'єктивно: стан важкий за рахунок інтоксикації та гіпертермічного синдрому, спостерігається змішана задишка (ЧД 35 в хв.), періоральний ціаноз у спокої. Шкіра чиста, бліда, слизова оболонка зіву рожева, пальпуються всі групи лімфовузлів р-ром 1х1см. Над легенями перкуторно – притуплення в міжлопатковій області, аускультативно – велика кількість різнопухирцевих вологих хрипів з двох сторін.
Тактика лікаря приймального відділення.
Задача 11.
Дитина 5 років доставлена в стаціонар у важкому стані з вираженими явищами інтоксикації, ДН, гипертермією. Хворіє близько місяця: початок захворювання з ГРВІ, після чого продовжувала кашляти, ввечері періодично підвищувалася температура до 37,5 – 37,7. До лікаря не зверталися, приймав відвар відхаркувальних трав.
При огляді – виражена блідість, періоральний ціаноз, дитина щадить правий бік, вважає за краще лежати на правому боці. Кашель рідкісний, болючий. При огляді грудної клітки – права половина відстає при диханні, міжреберні проміжки згладжені. При перкуссиі справа – тупість, зліва– коробочний відтінок. При аускультації – справа дихання не проводиться, зліва - жорстке дихання.