Дитина 3 років доставлена в приймальне відділення у важкому стані з скаргами на температуру 39,9, задишку, частий болючий кашель. Із слів матері, дитина хворіє 3 дні, коли різко підвищилася температура до 38,0, з'явилися нежить, сльозотеча, біль в горлі, сухий кашель, поганий апетит, примхливість. Кілька годин тому стан різко погіршився, каретою швидкої допомоги доставлений в стаціонар. З анамнезу життя відомо, що до року у дитини спостерігалися виражені прояви ексудативно-катарального діатезу, зараз у нього алергія на молоко, рибу. У матері – поліноз. Захворів вперше.
Об'єктивно – стан важкий за рахунок інтоксикації, гіпертермічного синдромів. Виражена задишка змішаного характеру за участю допоміжної мускулатури. На шкірі тулуба одиничні елементи петехиальной геморагічного висипу, є періоральний ціаноз. Слизова оболонка зіву яскраво гиперемірована. Спостерігається полілімфоаденопатія (лімфатичні вузли 1,5х1,5 см, безболісні). Над легенями перкуторно – тімпанічеський відтінок перкуторного звуку, низьке стояння діафрагми, аускультативно – поодинокі сухі свистячі і вологі різнопухирцеві хрипи з 2-х сторін.
Загальний аналіз крові: Нв 115 г/л, лейкоцити – 4,0х109/л, п – 4, з – 26, л – 60, е – 4, м – 6, ШОЕ – 10 мм/год. Враховуючи синдром інтоксикації, педіатр провела рентгенографічне дослідження органів грудної порожнини. На рентгенограмі органів грудної клітки – легеневий малюнок деформований, спостерігається ячєїстість, тіні у вигляді «лапатого снігу», синуси вільні, конфігурація серця не змінена.
Ваш діагноз, яку етіологію захворювання можна запідозрити? Призначити необхідне лікування.