Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні рекомендації

Вивчаючи дану тему, спочатку рекомендується пригадати вихідні положення щодо переміщення товарів і предметів через митний кордон.

Опанування процедур переміщення окремих видів товарів рекомендується за схемою: юридична характеристика товару (предмета) – суб’єкт переміщення – особливості пропуску товару (предмета) через митний кордон.

Гуманітарна допомога, підакцизні товари, лікарські засоби, культурні й історичні цінності, технічна допомога, іноземні інвестиції, давальницька сировина, предмети бартерних угод – це ті об’єкти переміщення через митний кордон, які потребують вивчення в контексті даної теми.

Особливої уваги заслуговує питання переміщення через митний кордон України об’єктів інтелектуальної власності: винаходів, корисних моделей, промислових зразків, знаків для товарів і послуг, фірмових найменувань, зазначень походження товарів, об’єктів авторського права і суміжних прав, ліцензійних договорів, а також передача технологій тощо. З 2001 р. на митні органи покладено завдання сприяти захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України, а митні органи зараховано до державної системи захисту результатів інтелектуальної діяльності. Тому спочатку потрібно визначити компетенцію митних органів щодо здійснення цього виду діяльності. Важливо зрозуміти, що самі по собі об’єкти права інтелектуальної власності за митним законодавством товаром не вважаються та не підлягають митному оформленню. Компетенція митних органів − це митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України. Слід пам’ятати, що за характером діяльності митних органів митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної діяльності класифікують на два різновиди: безпосередній та формалізований.

Далі треба з’ясувати коло товарів, що підлягають безпосередньому митному контролю за дотриманням прав інтелектуальної власності з урахуванням необхідності їх реєстрації у Держмитслужбі України. Під час розгляду здійснення митного контролю за дотриманням прав інтелектуальної власності особливу увагу треба приділити організації взаємодії митних органів з правовласниками при переміщенні таких товарів через митний кордон України.

Вивченню також підлягають підстави, процедура та наслідки зупинення митного оформлення товарів, щодо яких є підозра у їх контрафактності. З’ясування порядку формалізованого митного контролю за дотриманням прав інтелектуальної власності має відбуватися з урахуванням положень законів “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування” та “Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних”.

Насамкінець, слід проаналізувати закордонний досвід здійснення митного контролю за дотриманням прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон, у т.ч. положення Угоди TRIPS щодо заходів на кордоні в контексті інтеграції України у світове співтовариство.

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  4. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  5. V. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу.
  6. V. Рекомендації щодо безпечного застосування сільськогосподарської техніки при виконанні основних агротехнологічних операцій у рослинництві
  7. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  8. VII. Рекомендації щодо безпечного проведення ремонту та технічного огляду сільськогосподарської техніки
  9. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  10. А. Підготуйте і запишіть висновки-рекомендації для автора, який перекладає текст з російської мови на українську.
  11. Аналіз одержання результатів. Висновки рекомендації.
  12. Безпечне поводження з хімічними речовинами та рекомендації щодо їх зберігання




Переглядів: 337

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підзаконні нормативно-правові акти | Завдання 14

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.