Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні рекомендації

Митне декларування – це заявлення за встановленою формою точних відомостей про переміщувані через митний кордон України товари і транспортні засоби відповідно до вимог обраного митного режиму. Зважаючи на те, що декларування є головною та обов’язковою стадією (етапом) митного оформлення, воно відрізняється від інших можливих способів повідомлення митним органам відомостей про переміщувані предмети, по-перше, установленою формою подачі даних, по-друге, заявленням про обраний митний режим.

Далі необхідно переходити до розгляду зазначених особливостей митного декларування, зокрема форми декларування. Зараз існує два підходи. Перший полягає в тому, що спочатку вивчаються форми митного декларування й відповідно – види декларацій, а потім ознайомлення із суб’єктами декларування (їх статусом, функціями в процедурі декларування). Згідно з другим, попередньо вивчаються можливі суб’єкти декларування й лише після цього – форми декларування.

І в першому, і в другому випадку треба пам’ятати, що декларування та декларація співвідносяться як зміст і форма. Основними формами декларування є усна та письмова. За письмового декларування подається декларація встановленого Кабінетом Міністрів України зразка. За усного – лише відомості про переміщувані товари й предмети, тому це спрощена форма декларування (конклюдентна). Митним законодавством установлено випадки, коли письмове декларування є обов’язковим.

У рамках цієї дисципліни немає потреби детально розглядати порядок заповнення декларацій, це можна зробити під час вивчення окремого спецкурсу. Досить обмежитись загальними вимогами до подання та заповнення митної декларації, включно зі строками, переліком документів, необхідних для митних цілей.

Особливу увагу треба приділити порядку приймання декларації митним органом, її реєстрації та поетапній перевірці, бо з моменту реєстрації декларація набуває статусу документа, що має юридичне значення, а декларант – особи, яка несе відповідальність за достовірність уміщених у декларації відомостей.

Наступний етап вивчення митного декларування передбачає вивчення статусу декларанта як суб’єкта митного декларування, наділеного правом подавати митну декларацію. Під загальним суб’єктом декларування слід розуміти власника товару. Спеціальний суб’єкт декларування може бути допущений до декларування на підставі дозволу, що видається Держмитслужбою України після складання кваліфікаційних іспитів і сплати держмита. Декларування в останньому випадку здійснюється на підставі договору.

Усе зазначене, а також інші особливості мають обов’язково враховуватися під час вивчення статусу митного декларанта.

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  4. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  5. V. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу.
  6. V. Рекомендації щодо безпечного застосування сільськогосподарської техніки при виконанні основних агротехнологічних операцій у рослинництві
  7. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  8. VII. Рекомендації щодо безпечного проведення ремонту та технічного огляду сільськогосподарської техніки
  9. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  10. А. Підготуйте і запишіть висновки-рекомендації для автора, який перекладає текст з російської мови на українську.
  11. Аналіз одержання результатів. Висновки рекомендації.
  12. Безпечне поводження з хімічними речовинами та рекомендації щодо їх зберігання




Переглядів: 354

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Література | Завдання 41

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.