Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні рекомендації

Митний контроль як надвідомчий (зовнішній) має свої особливості, що суттєво впливають на його форми та методи. Митний контроль обумовлений необхідністю забезпечити єдине вирішення комплексного питання – реалізації функції державного управління в галузі митної справи.

Вивчаючи форми митного контролю, можна обмежитись конкретним переліком, закріпленим у Митному кодексі України. Бажано дати визначення способам та засобам митного контролю, бо їх часто-густо необґрунтовано ототожнюють з формами, а вже потім переходити до характеристики кожної форми контролю. Тут слід зауважити, що Митний кодекс не містить повного переліку форм митного контролю. Необхідно з’ясувати, чому саме таку конструкцію має митно-правова норма.

Детально треба зупинитися на такій формі митного контролю, як особистий огляд. Вивчити підстави та порядок його проведення, з’ясувати, ким він може здійснюватися (якою посадовою особою митного органу) та яким чином можуть бути оскаржені неправомірні дії посадових осіб митних органів у контексті забезпечення прав та законних інтересів осіб, що перетинають митний кордон України.

До процедури митного контролю можуть залучатися фахівці з певних галузей знань, а також експерти. Їх правовий статус у сфері митної діяльності має стати предметом детального розгляду.

Слід приділити увагу пільгам, які стосуються звільнення від певних форм митного контролю (в основному огляду) і в цілому зазначити критерії обрання тієї чи іншої форми митного контролю. Треба зважати на те, що в даному разі мають місце особливі процедури митного контролю, які не звільняють суб’єктів переміщення від обов’язку дотримуватися норм митного законодавства.

Перед тим, як розпочати вивчення даної теми, слід пригадати основні положення митно-правового інституту “митний контроль” (момент початку та закінчення, місце здійснення, засоби митного забезпечення тощо).

Перевезення під митним контролем – особливий вид транспортування, що характеризується, з одного боку, зобов’язанням доставити вантаж у пункт призначення, а з іншого– існуючим правообмеженням щодо користування та розпорядження цим товаром. Тому необхідно засвоїти, в яких випадках та в якій формі оформлюється зобов’язання про доставку вантажів. Окремо треба розглянути систему контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, етапи її становлення.

Зберігання як цивільно-правова категорія в митному праві має таку особливість: товари і предмети перебувають у специфічному правовому режимі, який характеризується, по-перше, наявністю обмеженого кола осіб, уповноважених приймати ці товари на зберігання, по-друге, у процедурному забезпеченні доступу і можливості розпорядитися такими товарами й предметами тощо.

Тимчасове зберігання здійснюється під митним контролем на митних ліцензійних складах, складах митниці, у приміщеннях підприємств у разі одержання відповідного дозволу митного органу.

Розпорядження товарами й предметами, що перебувають під митним контролем, необхідно розглядати за умовами та підставами реалізації власником свого права власності щодо товарів і предметів, які перебувають в особливому правовому режимі.

 

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  4. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  5. V. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу.
  6. V. Рекомендації щодо безпечного застосування сільськогосподарської техніки при виконанні основних агротехнологічних операцій у рослинництві
  7. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  8. VII. Рекомендації щодо безпечного проведення ремонту та технічного огляду сільськогосподарської техніки
  9. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  10. А. Підготуйте і запишіть висновки-рекомендації для автора, який перекладає текст з російської мови на українську.
  11. Аналіз одержання результатів. Висновки рекомендації.
  12. Безпечне поводження з хімічними речовинами та рекомендації щодо їх зберігання




Переглядів: 259

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методичні рекомендації | Завдання 47

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.