Хвора С., 64 років, звернулась до лікаря зі скаргами на постійний біль в правій половині живота, нудоту, слабкість. Із анамнезу: біль виник в епігастральній ділянці 6 діб потому, через 3-4 години перемістився в праву здухвинну ділянку, була одноразова блювота. За медичною допомогою не зверталась, самостійно приміняла спазмолітики. Через 4 доби стах хворої дещо погіршився: підвищилася температура тіла до 37,8°С, появилися нудота, слабкість, але хвора продовжувала самолікування. На шосту добу стан хворої значно погіршився: посилився біль і розповсюдився на всю праву половину живота, температура тіла підвищилася до 38,5°С, виникла затримка стула і газів.
При обстеженні: загальний стан хворої важкий, температура тіла 38,3°С, пульс 120 уд. за 1 хв., АТ=100/60 мм рт.ст. Язик суховатий, живіт помірно здутий в нижній половині, права половина передньої черевної стінки відстає в акті дихання. При пальпації живіт напружений, болючий на всьому протязі, але більше всього - в правій здухвинній ділянці, де нечітко пальпується інфільтрат розміром 10х8 см, різко болючий, нерухомий. Перитонеальні симптоми (Щоткіна-Блюмберга, Раздольського) позитивні, більше в правій половині живота.
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
Практичного заняття
Тема № 7.
«Синдром кровотечі в порожнину шлунково-кишкового тракту.
Гостра та хронічна кровотеча в порожнину верхнього поверху шлунково-кишкового тракту: варикозне розширення вен стравоходу; синдром Маллорі-Вейса; гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, ускладнена кровотечею; виразкова хвороба