Після вибору теми та узгодження її з викладачем студент самостійно (або з допомогою викладача) розпочинає підбір літературних джерел та нормативних актів з вибраної тематики. Варто відмітити, що тема курсової роботи розкривається на основі вивчення основної та додаткової літератури, а не лише на базі матеріалів підручників та навчальних посібників. У списку використаної літератури має бути не менше 18-20 назв різноманітних джерел (журнальні та газетні статті, довідники, навчальні посібники, офіційні документи).
У розділі 11 методичних вказівок пропонується перелік рекомендованої літератури.
Підібрану літературу спочатку потрібно детально опрацювати і скласти попередній план курсової роботи, який в подальшому буде уточнюватися і доповнюватися. Робота повинна виконуватись самостійно, без копіювання тексту підручника.
Структура курсової роботи
Курсова робота повинна містити:
- титульний аркуш;
- зміст;
- вступ;
- теоретичну частину;
- практичну частину;
- висновки;
- список використаних літературних джерел;
- додатки.
Титульний аркуш є першим листом курсової роботи і повинен містити назву організації виконавця роботи (міністерство, університет, кафедра), тему та дисципліну, прізвище, ім’я, по батькові виконавця, а також місто і рік її написання. Зразок оформлення титульного аркуша наведено в додатку А.
Зміст розташовується після титульного аркуша, починаючи з нової сторінки. В змісті перелічуються структурні елементи роботи і проставляються сторінки.
Зміст доцільно узгоджувати з викладачем. До змісту рекомендується включати: вступ, основну частину, висновок, список використаних літературних джерел, і, якщо потрібно, додатки.
Основна частина складається з теоретичної (розкриття отриманої теоретичної теми) та практичної (оцінка потенціалу об’єкта дослідження) частин.