В ній зазначається прізвище, ім’я та по-батькові хворого, його вік і стать, місце роботи та професія; вказується дата поступлення в лікувальний заклад, а також діагноз при поступленні.
Ці дані дозволяють запідозрити патологію, яка частіше є характерною для певного віку та статі. Для молодого віку частіше характерним є гостра ревматична лихоманка, вроджені вади серця, симптоматичні гіпертензії, цукровий діабет І типу, тощо. Для осіб старшого віку більш характерними є гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, остеоартроз, хронічне обструктивне захворювання легень, хронічна хвороба нирок. Серед жінок значно частіше поширені системні хвороби сполучної тканини, за винятком системних васкулітів, які частіше спостерігаються у чоловіків.
Місце роботи та професія можуть містити важливу інформацію щодо професійних шкідливостей, що можуть спричинити виникнення та погіршити перебіг хвороби (робота з хімічними речовинами може спонукати розвиток токсичного гепатиту, праця в умовах радіоактивного випромінення може спричинити розвиток злоякісних пухлин різної локалізації, психо-емоційні перевантаження можуть призвести не тільки до нервово-психічних розладів та депресії, але й до дестабілізації ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби тощо.
Діагноз при поступленні може слугувати основою для постановки попереднього діагнозу, оскільки базується на основі даних, отриманих при першому контакті хворого з лікарем.