Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 16. Україна в 20-30-х р.р. та в роки ІІ світової війни

Національно-визвольні змагання українського народу в 1917-1921рр.

Назрівання революційної ситуації в Росії у кінці 1916 - на початку 1917 р. та переростання її у революцію. Вплив подій Лютневої революції на Україну. Демократизація суспільно-політичного життя.

Заснування Української Центральної Ради (УЦР), її соціальна база і програма. Україна в період діяльності УЦР. Соціально-економічна, політична, культурна та міжнародна діяльність УЦР. Універсали УЦР та історичні умови їх прийняття. Завершення доби УЦР. П. Скоропадський. Українська Гетьманська держава. Основні напрями діяльності гетьманського уряду. Падіння гетьманщини. Директорія та її програма, наслідки діяльності. Боротьба за встановлення радянської влади в Україні та її наслідки. Підсумки і уроки української революції 1917-1920 рр.

Національно-державне будівництво. Входження України до СРСР. Українізація. Обмеження національних прав у період 30-х років української республіки в процесі створення адміністративно-бюрократичної системи в СРСР.

Західноукраїнські землі в 1917-1918р. р. Розвал Австро-Угорської імперії. Становище східної Галичини. Західноукраїнська Народна Республіка. ЗУНР після Акту Злуки з УНР. Буковина, Закарпаття. Окупація Західноукраїнських земель Польщею, ліквідація державотворчих здобутків українців. Західноукраїнські землі в 20-30-х роках. Режим соціального і національного гноблення в Галичині, Буковині, Закарпатті. Розвиток національно-визвольного руху.

Процес формування та становлення радянської держави в Україні 1917-1920 рр. Прийняття ІІІ Всеукраїнським з’їздом Рад першої Конституції УСРР. Утворення Cоюзу РСР та входження до нього України. Союзний договір від 30 грудня 1922 р., його політична оцінка. Конституція СРСР від 31 січня 1924 р.. Утворення в жовтні 1924 р. в складі УСРР Молдавської автономії.

Реформування адміністративно-територіального устрою УСРР в другій половині 20-х – першій половині 30-х років. Перенесення столиці з Харкова до Києва в січні 1934 р. Прийняття нової Конституції УРСР в 1937 р. Вступ Червоної армії на західноукраїнські землі у вересні 1939 р. Їх возз’єднання з Радянською Україною.

Україна в системі міждержавних відносин початку 20-х років.

Друга хвиля української еміграції, її соціально-політична характеристика та особливості. Соціально-економічні перетворення в УСРР на основі нової економічної політики. Сталінська політика “соціалістичного штурму”. УСРР - головний плацдарм форсованої індустріалізації. Колективізація українського села, методи її здійснення та соціально-економічні наслідки. Голодоиор 1932-1933 р.р.

Світова економічна криза кінця 20-х - початку 30-х років і її вплив на життя українського народу. Культура в системі суспільних відносин 20-30-х років. Українське національно-культурне відродження 20-х років. Українізація, її суть та наслідки. Сталінізм і трагічна доля української інтелігенції.Примусове вилучення релігії із сфери культурного і духовного життя українського народу.

Націоналізм як світове суспільно-політичне явище 20-30-х років. Українська національна ідея: від ліберального до інтегрального націоналізму. Д. Донцов. Український націонал-комунізм. М. Волобуєв, М. Хвильовий, О. Шумський, М. Яворський. Націоналізм як явище всеукраїнського змісту і значення. Проблеми національної самовизначеності і державотворення і діяльності українських націоналістів. Є. Коновалець, А. Мельник, С. Бандера.

Україна в міждержавних відносинах кінця 20-30-х років. Проблеми створення колективної безпеки в Європі. Українське питання в східноєвропейській політиці. Українське питання в німецькій зовнішній політиці між двома світовими війнами. Мюнхенська угода і боротьба за “чехословацьку спадщину” - Закарпатську Україну. Проголошення автономної Карпатської України та її вплив на східноєвропейську політику.

Причини другої світової війни. Західна Україна в колі геополітичних інтересів Німеччини і Радянського Союзу. Пакт про ненапад між СРСР і фашистською Німеччиною. Таємний протокол і питання українських земель.

Початок другої світової війни. Напад фашистської Німеччини на Польщу. Військові дії Червоної Армії на західноукраїнських землях. Радянсько-німецький договір про дружбу і кордони. Врахування етнічного принципу при визначенні лінії кордонів. Приєднання до УРСР Західної України, Галичини й Волині. Оформлення її нового державно-політичного і територіального статусу. Утворення сталінського тоталітарного режиму на західноукраїнських землях. Включення до складу УРСР Північної Буковини та українських придунайських земель.

Напад фашистської Німеччини на СРСР. Україна в плані “Барбаросса”. Мобілізація економічного, суспільно-політичного і воєнного потенціалу країни на відсіч ворогу. Відступ Червоної Армії та його причини. Київська оборонна операція. Проголошення Акта відновлення державності України 30-го червня 1941 р. і його оцінка.

Розгром німецьких армій під Москвою і бої в Україні. Союз держав і народів у боротьбі проти фашистського блоку. Посилення руху Опору в поневолених країнах Європи. Участь громадян України в європейському русі Опору.

Фашистська окупація України. Встановлення німецько-фашистського “нового порядку”. Розчленування України. Пограбування національних багатств. Масовий терор. Геноцид єврейського населення. Вивезення робочої сили до Німеччини.

Всенародна боротьба в тилу фашистських загарбників.

Посилення визвольної боротьби на окупованій території України під впливом перемог Червоної Армії в Сталінграді, під Курськом, на Лівобережній Україні. Партизанські краї і зони. Рейди партизанських з’єднань С. Ковпака, О. Федорова, М. Наумова. Нелегальний ЦК КП(б)У. Діяльність Українського штабу партизанського руху. Т. Строкач.

Трудовий вклад працівників підприємств, організацій та установ, евакуйованих з України. Діяльність Академії наук республіки, письменників, поетів, художників, кінематографістів. Підготовка кадрів в Українському об’єднаному державному університеті та інших евакуйованих вузах України.

Звільнення України від німецько-фашистських окупантів. Бойові дії УПА проти частин Червоної Армії. Початок відбудови народного господарства. Участь радянських республік у відбудові економіки України. Вклад визволених районів в остаточну перемогу над ворогом. Допомога відродженню України з боку Канади і США.

Закінчення другої світової війни. Вклад України в розгром гітлерівської Німеччини та її сателітів.

 


Читайте також:

  1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  2. IV етап розвитку міжнародної міграції робочої сили розпочав ся після II світової війни і триває понині.
  3. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  4. Актори світової політики
  5. Алкени – вуглеводні, в молекулах яких є один подвійний зв’язок між атомами вуглецю . Алкені називають також олефінами або етиленовими вуглеводнями.
  6. Антивоєнні рухи напередодні Першої світової війни
  7. Архівна справа в Україні в роки другої світової війни
  8. Афро-азійський світ після Першої світової війни.
  9. Близький Схід під час Другої світової війни.
  10. Боротьба за союзників як провідна тенденція дипломатії в період війни
  11. Боротьба за союзників як провідна тенденція дипломатії в період війни.
  12. В) Альтернативні середні школи 20-30-х років




Переглядів: 656

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 15. Українське національне Відродження | Тема 17. Україна в др. пол. 40-х -90-х р.р. та на сучасному етапі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.