Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Динамічна пам’ять

Динамічна пам’ять – DRAM (Dynamic RAM) використовується у більшості систем оперативної пам’яті сучасних персональних комп’ютерах. Основна перевага пам’яті цього типу полягає в тому, що її осередки дуже щільно упаковані, тобто у невелику мікросхему можна упакувати багато бітів, а значить, на їх основі можна організувати пам’ять великого об’єму.

Комірки пам’яті в мікросхемі DRAM – це крихітні конденсатори, які утримують заряди. Саме так (наявністю або відсутністю зарядів) і кодуються біти. Проблеми, пов’язані з пам’яттю цього типу, викликані тим, що вона динамічна, тобто повинна постійно регенеруватися, тому що у протилежному випадку електричні заряди у конденсаторах пам’яті будуть “стікати” і дані будуть втрачені. Регенерація відбувається, коли контролер пам’яті системи бере крихітну перерву та звертається до всіх рядків даних в мікросхемах пам’яті. Більшість систем мають контролер пам’яті (зазвичай вбудований в набір мікросхем системної плати, проте він може бути вбудований і в процесор, як у процесорах Athlon 64 і Opteron), який налаштований на відповідну промисловим стандартам частоту регенерації, рівну 15 мс. Це означає, що кожні 15 мс прочитуються всі рядки в пам’яті для забезпечення регенерації даних.

Регенерація пам’яті, на жаль, забирає у процесора деякий час. Кожен цикл регенерації по тривалості займає кілька тактів центрального процесора. Деякі системи дозволяють змінити параметри регенерації з допомогою програми настроювання BIOS. Інтервал між циклами оновлення називається tREF і задається не у мілісекундах, а в тактах.

Дуже важливо розуміти, що збільшення значення інтервалу між циклами оновлення для підвищення швидкодії системи може призвести до випадкових довільних помилок.

У пристроях DRAM для зберігання одного біта використовуються тільки один транзистор і пара конденсаторів, тому вони більш місткі, ніж мікросхеми інших типів пам’яті. В даний час вже випускаються мікросхеми динамічної оперативної пам’яті ємністю 2 Гбайт і більше. Це означає, що подібні мікросхеми містять більше мільярда транзисторів! А адже процесор Core 2 Duo має тільки 230 млн. транзисторів. В мікросхемі пам’яті всі транзистори і конденсатори розміщуються послідовно, зазвичай у вузлах квадратної решітки, у вигляді дуже простих, періодично повторюваних структур, на відміну від процесора, що представляє собою більш складну схему різних структур, що не має чіткої організації.

Транзистор кожного однорозрядного регістра DRAM використовується для читання стану суміжного конденсатора. Якщо конденсатор заряджений, в комірці записана одиниця; якщо заряду немає – записаний нуль. Заряди у крихітних конденсаторах увесь час стікають, тому пам’ять повинна постійно регенеруватися. Навіть миттєве переривання подачі живлення або будь-який збій в циклах регенерації приводить до втрати заряду у комірці DRAM, а отже, і до втрати даних. У працюючій системі це призводить до появи “синього екрану смерті”, глобальною відмовою системи захисту, пошкодженням файлів або до повної відмови системи.

Динамічна оперативна пам’ять широко використовується у персональних комп’ютерах. Оскільки вона недорога, мікросхеми можуть бути щільно упаковані, а це означає, що запам’ятовуючий пристрій великого об’єму може займати невеликий простір. На жаль, пам’ять цього типу не відрізняється високою швидкодією, зазвичай вона набагато “повільніша”, ніж процесор. Тому існує безліч різних типів організації DRAM, що дозволяють поліпшити цю характеристику.

Типи динамічної пам’яті: асинхронна, синхронна.

1. Асинхронна пам’ять.

FPM DRAM – першою знайшла застосування в ПК модифікацією DRAM, працювала в режимі швидкого сторінкового обміну FPM (Fast Page Mode) або режимі сторінкового обміну (Page Mode). Щоб скоротити час очікування на вибірку даних (на доступ) стандартна пам’ять DRAM розбивається на сторінки. Звичайно для доступу до даних у пам’яті вимагається вказати рядок і стовпець адреси, що займає якийсь час.


Читайте також:

  1. Flash-пам’ять
  2. Багаторівнева пам’ять комп’ютера
  3. Відкриття Музею – лабораторії загальної та регіональної геології ім. В.І. Вернадського увічнює пам’ять видатних учених і створює базу для подальшого розвитку їх спадщини.
  4. Віртуальна пам’ять
  5. Внутрішня пам’ять.
  6. Гідродинамічна суть процесу псевдозрідження
  7. Динамічна інтерпретація диференційного рівняння другого порядку. Консервативні системи.
  8. Динамічна модель машинного агрегату
  9. Динамічна рівновага в моделі Неймана
  10. Зовнішня пам’ять
  11. Лекція 10. Пам’ять




Переглядів: 3966

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристики і параметри комп’ютерної пам’яті | Статична пам’ять

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.