Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристики радіальної решітки лопаток

Вирішальне значення на ефективність відцентрових машин має форма і кількість робочих лопаток колеса, що утворюють радіальну решітку лопаток.

Для спрощення аналізу тривимірну модель течії рідини в колесі замінюють двовимірною, такою, що зберігає основні властивості реальної течії. Для цього умовно розтинають лопаті в робочому колесі площиною, перпендикулярній осі обертання, отримуючи на ній перетини лопаток, утворюючих радіальні (кругові) решітки. Течія в їх області розглядається як плоско паралельна, тобто однакова у всіх площинах, паралельних площині креслення.

Радіальні решітки характеризуються, в основному, тими ж параметрами, що і робоче колесо: відношенням , величинами вхідного і вихідного кутів нахилу лопаток і , а також формою середньої лінії профілю, числом лопаток zл і середнім кроком лопаток tср (рис. 2.5).

Рис. 5. Трикутники швидкостей для коліс з різними вихідними кутами

 

Лопаті, сильно загнуті назад мають = 18÷250,зазвичай тонкі, практично не профільовані, тільки вхідна кромка закруглена, а вихідна - скошена. Це колеса насосного типу. Колеса такого типу також часто використовують в останніх ступенях відцентрових компресорів.

Нормально загнуті назад лопаті з кутом = 40÷500 - компресорні колеса. Використовуються переважно в компресорних машинах, газодувках і вентиляторах. При однаковій швидкості обертання такі колеса створюють значно більший напір, але при цім мають менший ККД.

Плоскі лопаті загнуті назад або направлені радіально мають = 900, вони дуже прості у виготовленні, але неекономічні і використовуються зрідка тількидля вентиляторів.

 

Лопаті загнуті вперед > 900 так же як і дуже загнуті вперед > 900 і < 1800 створюють напір значно більший ніж колеса з лопатками загнутими назад при менших значеннях ККД і зустрічаються тільки в потужних тихохідних вентиляторах, оскільки являються більш безшумними.

 

Середній крок. Окрім кутів нахилу лопаток радіальні решітки характеризуються, числом zл і середнім кроком: лопатей tср:

(2.2)

Проте число лопатей не є визначальним параметром - воно може характеризувати решітку тільки разом з відношенням діаметрів m. Тому разом із zл вводять поняття відносного кроку- відношення середнього кроку до хорди профілю L або до довжині профілю Lп:

 

(2.3)

На ефективність роботи машини помітно впливає не тільки число, а і форма робочих лопаток, що утворюють решітку. Від форми лопаток залежить розподілення швидкостей на обводах лопаток, яке впливає на величину втрат в колесі. Профільовані лопатки мають більш високий ККД ніж лопатки постійної товщини, при цьому також важлива форма середньої лінії профілю. Якщо профіль обкреслений по логарифмічній спіралі, то довжина профілю:

 

(2.4)

Для профілів довільної форми, але з малими кутами л приблизно можна прийняти:

 

(2.4!)

Тоді

(2.5)

Величина оптимального відносного кроку t* залежить в основному від вихідного кута лопаток , різності = - і відносної товщини профілів δ*= δл /Lп. Із збільшенням кута зростає навантаження на лопать, оскільки збільшується теоретичний натиск. Щоб компенсувати збільшення навантаження, потрібно збільшити число лопаток. Отже, більшому куту вигину лопаток ∆ л відповідає менший оптимальний відносний крок. Збільшення відносної товщини лопаток, неминуче, наприклад, в насосах невеликих розмірів, повинно викликати зменшення оптимального числа робочих лопаток щоб уникнути істотного захаращування між лопаткових каналів.

На підставі експериментальних досліджень робочих коліс насосів, вентиляторів і компресорів можна рекомендувати t* =0,3-0,5 (менші значення при > 40-500, а більші - при = 20-250). Тоді число робочих лопатокскладає:

 

(2.6)

Розподіл швидкостей і, відповідно, величина втрат в решітках залежать від форми профілю, але не менше значення має і форма вхідної (округлена) і вихідної (скошена) ділянки профілю. Часто профілі виконують у вигляді дуги кола що забезпечує задані вхідний і вихідний кути лопаток і . В цьому випадку радіус вигину профілів r, радіус центрів кіл R0 (див. рис. 6, б) і крок лопатей на нім t0 визначаються по формулам:

 

(2.7)

 

) (2.8)

 

(2.9)

 


 

 


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Акустичні характеристики порід
  3. БОЙОВІ ТА ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ
  4. Большему насыщению магнитной цепи синхронного генератора соответствует точка характеристики холостого хода
  5. Будова, принцип роботи та характеристики МДН – транзисторів
  6. Будова, принцип роботи та характеристики тиристорів
  7. Будова, характеристики і параметри біполярного транзистора
  8. В качестве характеристики случайного рассеивания экспериментальных данных результата измерений принимают
  9. Варіаційні ряди та їх характеристики
  10. Векторні характеристикимеханічного руху– переміщення, шлях, швидкіст та прискорення
  11. Виберіть відповідні характеристики рівнів пізнання істини
  12. Вивчення загальної характеристики господарства, окремих галузей господарства та міжгалузевих комплексів.




Переглядів: 764

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характерні розміри робочих коліс і їх співвідношення | Лекція 7,8

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.