Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Арбітражне застереження, рекомендоване Морською арбітражною комісією при ТПП України

Сторонам у договорі чи контракті, які бажають, щоб будь-які спори передавалися в Морську арбітражну комiсiю при ТПП України, рекомендується включати в договір арбітражне застереження такого змісту:

«Будь-який спiр, що виникає щодо цього договору або в зв’язку з ним, пiдлягає передачi на розгляд i остаточне вирiшення в Морську арбiтражну комісiю при Торгово-промисловiй палатi України.

Сторони погоджуються з тим, що в процесi розгляду i вирiшення спору буде застосовуватись Регламент Морської арбітражної комісії при Торгово-промислотвій палаті України»

Сторони можуть вказати застосовне право, яким регулюватиметься їхній договір, визначити кількість арбiтрiв (один чи три), мicце проведення та мову арбітражного розгляду.

Можуть бути використанi тaкi положення:

«Правом, яке регулює цей договiр, є матерiальне право (країна)».

«Морська арбiтражна комiсiя складається з (одноособового(або трьох) арбітра(арбітрів)».

«Мiсцем проведення засiдання Морської арбітражної комісії є (місто)»

«Мовою /мовами/ арбiтражного розгляду є (Укpaїнcькa, роciйська або iнша)».

По справах, що підлягають розгляду Морською арбітражною комісією, голова Комісії може на прохання сторони встановити розмір і форму забезпечення вимоги і, зокрема, прийняти постанову про накладення арешту на судно або вантаж іншої сторони, які знаходяться в українському порту. Порядок реалізації забезпечення, встановлюється головою МАК після набрання її рішенням законної сили.

Рішення МАК виконуються сторонами добровільно у встановлені нею строки. Не виконані в строк рішення виконуються відповідно до закону і міжнародних договорів.

 

2. МАК при ТПП України також формує Рекомендаційний список арбітрів строком на 5 років.

Роботу організує Президія МАК при ТПП України, до складу якої входять за посадою голова МАК при ТПП України та два його заступники, а також два члени, які призначаються Президією Торгово-промислової палати України строком на 5 років з числа осіб, включених до Рекомендаційного списку арбітрів МАК при ТПП України. Головою Президії МАК при ТПП України є голова МАК при ТПП України. Три члени Президії МАК при ТПП України складають кворум. Рішення Президії МАК при ТПП України приймаються простою більшістю голосів. За рівної кількості голосів голос голови Президії МАК при ТПП України є вирішальним.

Функції секретаря Президії МАК при ТПП України здійснює відповідальний секретар МАК при ТПП України, який бере участь у засіданнях Президії МАК з правом дорадчого голосу. Члени Президії МАК при ТПП України утримуються від участі в обговоренні і прийнятті Президією МАК при ТПП України рішень з питань, що стосуються арбітражних розглядів, в яких вони беруть участь.

Голова МАК і два його заступники призначаються Президією ТПП України строком на 5 років. Голова МАК при ТПП України організовує діяльність МАК при ТПП України, здійснює функції, передбачені цим Регламентом, представляє МАК в Україні та за кордоном.

Функції заступників голови МАК при ТПП України визначаються головою МАК при ТПП України. У разі відсутності голови МАК при ТПП України його функції здійснює один із заступників за призначенням голови МАК при ТПП України.

Діловодство здійснює Секретаріат МАК при ТПП України. Все листування МАК при ТПП України зі сторонами у справі здійснюється через секретаріат. Секретаріат очолює відповідальний секретар, який організовує діловодство і здійснює інші передбачені Регламентом функції. У разі відсутності відповідального секретаря його функції здійснює співробітник за призначенням голови МАК при ТПП України.

Відповідальний секретар МАК при ТПП України призначається Президентом ТПП України за поданням Президії МАК при ТПП України. Відповідальним секретарем призначається особа, яка має вищу юридичну освіту.

 

3. Арбітражний збір та витрати сторін у МАК при ТПП України обчислюються згідно із Положенням про арбітражні збори та витрати (Додаток до Регламенту МАК при ТПП України).

Загалом порядок нарахування арбітражного збору, його зменшення, а також обчислення витрат сторін подібний до аналогічних у МКАС при ТПП України.

Однак розмір реєстраційного збору, який сплачується позивачем при поданні позовної заяви до МАК при ТПП України, є меншим ніж у МКАС при ТПП України та складає 400 доларів США.

Реєстраційний збір є безповоротним. При подальшій сплаті арбітражного збору він зараховується до суми арбітражного збору.

Немайнові позовні вимоги оплачуються арбітражним збором у сумі 1200 доларів США; майнові – в залежності від ціни позову згідно з таблицею, передбаченою Регламентом МАК: сума позову в доларах США до 10000 –арбітражний збір в доларах США – 1200; сума позову в доларах США від 10001 до 50000 – 1200+6% від суми позову понад 10000; сума позову в доларах США від 50001 до 100000 – 3600+4% від суми позову понад 50000; сума позову в доларах США від 100001 до 200000 – арбітражний збір 5600+3% від суми позову понад 100000; сума позову в доларах США від 200001 до 500000 – арбітражний збір 8600+2% від суми позову понад 200000; сума позову в доларах США від 500001 до 1000000 – арбітражний збір 14600+1% від суми позову понад 500000; сума позову в доларах США від 1000001 до 5000000 – арбітражний збір 19600+0.5% від суми позову понад 1000000; сума позову в доларах США понад 5000000 – арбітражний збір 39600+03% від суми позову.

Наведений вище розмір суми арбітражного збору сплачується у випадку арбітражного розгляду колегіальним складом Арбітражної комісії. У випадку, коли справа розглядається одноособовим арбітром, сума арбітражного збору зменшується на 20%. Для визначення розміру арбітражного збору по кожній справі ціна позову (якщо вона виражена не в доларах США) перераховується в долари США за курсом НБУ, встановленим на дату подання позову.


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  3. Аграрні закони України
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  7. Адміністрація Президента України
  8. Адреси бібліотек України
  9. Акти Верховної Ради України
  10. Акти Кабінету Міністрів України
  11. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  12. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 963

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Арбітражний збір та витрати сторін у Морській арбітражній комісії при ТПП України | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.