Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сторони трудового договору

 

Сторонами трудового договору виступають роботодавець і найманий працівник. На стороні роботодавця стороною являється: роботодавець уповноважений ним орган чим фізична особа.

Держава як власник реалізує своє право власника через певне міністерство. Керівник держпідприємства являється з однієї сторони найманим працівником, з другої має право укладати договори з працівниками і таким чином, формувати трудовий колектив підприємства. Така ж модель найму працівників використовується і в комунальній власності. Першою ланкою в суспільному відношенні найманої праці виступає саме власник, що має широкій об'єм прав по найму, але ж він одночасно і головний обязующий суб'єкт.

Слід звернути увагу на те, що колективний власник - члени колективу, колгоспу, селянського (фермерського господарства, господарських товариств - реалізують своє право власності через загальні збори співвласників, які вибирають правління виконавчу дирекцію. В подальшому,саме виконавчий орган укладає трудові договори і виконує організаційні функції по керуванню працею в середині організації.

Складності в правозастосуванні виникають коли самі власники працюють на своїх підприємствах. Слід підкреслити, що вони не є найманими працівниками. Якщо найманий працівник працює на чужого, то працівник працює сам на себе. Їхня праця регулюється самостійно власними статутами. Причому вони мають право визначити робочий час, час відпочинку, порядок розподілу прибутку, оплату праці, матеріальну відповідальність.

У всіх випадках роботодавець повинен забезпечити найманому працівнику: умови праці, їх безпеку, соціально-трудові гарантії, платити за працівника страхові внески в фонди соціального страхування, передбачені законодавством, а у випадку нанесення шкоди працівникупри виконанні ним трудових обов'язків, в тому числі і здоров'ю працівника, роботодавець несе матеріальну відповідальність перед працівником.

Роботодавець несе матеріальну відповідальність перед іншими фізичними і юридичними особами за шкоду, яку вчинив його працівник при виконанні останнім трудових обов'язків.

Другою стороною договору виступає працівник. В повних випадках суд може обмежувати трудову дієздатність громадян в праві займати посади, зв'язані з певною матеріальною відповідальністю, керівників посади, посади зв'язані з обліком товарно-матеріальних цінностей, лікарські, педагогічні.

 


Читайте також:

  1. I. Сторони в справі про банкрутство
  2. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  3. Аналіз трудового потенціалу
  4. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.
  5. Вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу
  6. Види адміністративного договору
  7. Види договору найму:
  8. Види договору.
  9. Види договору: - односторонні та двосторонні.
  10. Види трудового договору
  11. Види трудового договору
  12. Види трудового договору




Переглядів: 303

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Трудовий договір – центральний інститут галузі трудового права | Зміст трудового договору

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.