ПРОЕКТУВАННЯ МАРШРУТНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ
Мета заняття: навчитися проектувати маршрутну технологію обробки для заданих деталей і умов виробництва.
Теоретичні відомості
Основою проектування маршрутної технології є план обробки. Надалі уточнюють склад технологічних операцій і технологічних переходів, вибирають технологічне оснащення. При складанні маршрутної технології потрібно узгодити механічну обробку з термічною. Перед механічною обробкою здійснюють попередню термічну обробку (відпалювання, нормалізація) заготовок, яка поліпшує оброблюваність сталей і зменшує залишкові напруги. Після чорнової обробки виконують проміжну термообробку, наприклад, нормалізацію - для забезпечення кращої обробки. Кінцеву термічну обробку (гартування, відпускання тощо) здійснюють перед шліфуванням.
Засоби технологічного оснащення (верстати, пристрої, різальні та вимірювальні інструменти) вибирають з врахуванням їх характеристик і поширеності.
Технологічний маршрут - це перелік всіх операцій і відповідного устаткування на маршрутних картах. Операції нумерують трьохзначним числом (005, 010…).
Маршрутна карти (форма 1 - перший аркуш, 1б - наступні) містить опис технологічного процесу виготовлення виробу по всіх операціях у технологічній послідовності, з вказанням даних з устаткування, матеріалів, трудових і інших нормативів. Форми МК - уніфіковані і їх застосовують незалежно від типу виробництва. Для опису технологічного процесу застосовують спосіб заповнення, при якому інформацію вносять кількома типами рядків. Кожному типу рядка відповідає свій службовий символ (українська літера), який виражає склад інформації, розміщеної у відповідній графі (табл.6.1).