Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 14. Еволюція державно-політичного ладу Франції у ХVIIІ - ХІХ ст.

Мета заняття: освітня – розгляд головних етапів формування буржуазної держави у Франції, аналіз державно-правових документів епохи Французької буржуазної революції; виховна – виховування розуміння наступництва державно-правових традицій держави в процесі історичного розвитку; розвиваюча – розвиток вміння працювати з джерелами історії та права.

 

П л а н

1. Головні етапи французької буржуазної революції 1789-1794 рр.

2. Якобінська диктатура.

3. Уряд Директорії.

4. Перша імперія Наполеона Бонапарта. Бонапартистська імперія (друга).

 

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ: фельяни, жирондисти, якобінці, ебертисти, кордельєри, Установчі збори, Конвент, Комітет суспільного порятунку, Комітет суспільної безпеки, Трибунал, бонапартизм.

1. Поштовхом до початку французької революції 1789-1795 рр. стала економічна криза 1788 р. 14 липня 1789 р. повсталий народ зруйнував королівську в’язницю Бастилію, з чого і бере початок революція.

Необхідно зазначити основні причини революції та мету, яку мали класи та соціальні верства, що брали в ній участь: буржуазія бажала досягти свободи підприємництва, єдиної правової системи, політичних прав та свобод. Селяни сподівалися на ліквідацію феодальних відношень у селі, робітники - на ліквідацію цехового устрою.

Одним з перших революційних заходів стало прийняття 26 серпня 1789 р. Декларації прав людини і громадянина, яка закріпила природні права людини, рівність всіх людей, принципи демократичної держави, а також широкі соціальні та політичні права.

Етапи революції виділяються з урахуванням змін форми правління у Франції (конституційна монархія, жирондистська республіка, якобинська диктатура). Треба також враховувати, що протягом революції керівництво нею переходило до рук різних політичних течій (на першому етапі - фельянів, на другому - жирондистів, на третьому - якобинців). Слід розуміти, що Конституція 1791 року була кроком назад у порівнянні з Декларацією прав людини та громадянина.

На першому головували фельяни, їх вищим досягненням було прийняття в 1791 р. конституції. яка закріпила конституційну монархію, законодавча влада в якій належала Законодавчим зборам.

В 1792-93 рр. тривав другий етап революції, на якому було страчено короля та встановлено республіку.

2. Третій етап революції призвів до влади якобінців, період їх правління називають диктатурою: диктатурою виконавчої влади (реальним центром влади був Комітет суспільного порятунку) та лише однієї течії. За рік їх правління було страчено близько 40 тис.чоловік. Державний устрій Франції періоду Директорії було закріплено Конституцією 1795 р., що визначила принципами державного ладу «представницьке правління та розподіл влади». Виходячи з політики Директорії, визначаються причини її нетривалого існування.

3. У 1794 р. центристська частина Конвенту здійснила державний переворот, усунувши якобінців від влади та встановивши режим Директорії. Але він був нетривалим, і в 1799 р. до влади прийшов Наполеон, який спочатку був консулом, а з 1804 р. імператором. Після поразки Наполеона у війні з Росією імперія Наполеона припинила існування. Престол зайняв Людовик XVIII, Франція стала конституційною монархією. У відповідності до Конституції 1799 р. визначається вища законодавча влада в період консульства (Держрада, Трибунат, Законодавчий корпус), виконавча влада у центрі та на місцях. Важливо зазначити загальні риси Першої та Другої імперії у Франції, їх особливості: основою обох імперій виступає бонапартизм як форма диктатури великої буржуазії, що спиралася на воєнщину та лавірувала між класами, які борються.

 


Читайте також:

  1. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
  2. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  3. Антимонархічна революція 1952 р. в Єгипті.
  4. Б. Громадсько-політичний рух 60-90 рр. ХІХ ст. інтелігенції Росії та України, в центрі уваги яких був народ, селянська община та соціальна революція.
  5. В Німеччині, Швеції, Франції
  6. Види грошових систем і їх еволюція
  7. Види грошових систем та їх еволюція
  8. Види грошових систем та їх еволюція
  9. Визвольна революція українського народу сер. 17 століття. Воєнні дії 1648-1649 р.р.
  10. Виникнення і еволюція ісламу.
  11. Виникнення капіталізму у Франції. Наукові погляди А. Монкрет’єна
  12. Виникнення класичної політичної економії у Франції.




Переглядів: 904

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 13. Утвердження конституційної монархії в Англії та її еволюція у ХVIIІ - ХІХ ст. | Тема 15. США: виникнення і конституційний розвиток

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.