Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тези лекції

ПЛАН

МЕТА

Лекція 3.1. Відповідальність за податкові правопорушення

Тема 3. Відповідальність у податковій сфері

Освітня: формування у майбутнього фахівця поглибленого комплексу знань з особливостей правопорушень та злочинів у податкових правовідносинах, придбання навичок критичного аналізу літературних джерел, обробки статистичного матеріалу, пошуку та систематизації інформації щодо застосування фінансових, адміністративних та кримінальних податкових санкцій.

Розвиваюча: сприяти науковому підходу до вирішення проблем щодо виявлення злочинів, пов'язаних з несплатою податків, творчому розвитку фахових знань та аналітичного мислення.

Виховна: сформувати у курсантів професійний інтерес до дисципліни, профорієнтаційні навички роботи та спілкування , загальну та правову культуру.

Основні терміни: податкове правопорушення суб’єкти правопорушень, відповідальність за порушення податкового законодавства,види відповідальності, підстави відповідальності за порушення податкового законодавства, форми майнової відповідальності платника податків, фінансові санкції, штраф, пеня, кримінальна та адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства, види фінансових та адміністративних правопорушень, види злочинів в податкової сфері.

1. Повноваження Міністерства доходів і зборів

1. Підстави відповідальності за порушення податкового законодавства

2. Класифікація податкових правопорушень

3. Фінансова відповідальність: поняття фінансових санкцій.

4. Адміністративна відповідальність

5. Кримінальна відповідальність за порушення податкового законодавства.

Повноваження Міністерства доходів і зборів. Міністерство доходів і зборів України, його компетенція. Структура Міністерства доходів і зборів України та його структурних підрозділів на місцях. Державні податкові інспекції і їх компетенція. Органи податкової міліції і їх компетенція.Права та обов’язки податкової служби.Владно – примусовий характер податкових правовідносин. Механізм примусу в сфері податкової діяльності з акумуляції податків та інших обов’язкових платежів. Захист фіскального інтересу держави. Законодавче закріплений механізм захисту прав платників податків. Гарантії відшкодування заподіяного збитку, адміністративного та судового захисту інтересів державних податкових органів та платників податків.

Підстави відповідальності за порушення податкового законодавства.Винне, передбачене законом суспільно небезпечне діяння, що має певні юридичні ознаки. Склад правопорушення. Загальні ознаки, характерні для податкових правопорушень. Протиправність дій чи бездіяльності. Винна поведінка як результат вільного волевиявлення правопорушника. Об’єкт правопорушення.Суспільні відносини в сфері фінансової діяльності держави, у процесі реалізації яких формується дохідна частина бюджетів і державних цільових фондів. Суб'єкт правопорушення.

Класифікація податкових правопорушень. Критерії правопорушень..

Залежно від об'єкту. Залежно від спрямованості діянь. Залежно від характеру санкцій і галузей, їх закріпляючих. Залежно від ступеня суспільної небезпеки:

Фінансова відповідальність: поняття фінансових санкцій.Покарання уповноваженим органом платника податків за здійснення податкового правопорушення. Фінансово-правові норми. Відповідальність відповідно до Податкового кодексу України. Стягнення всієї суми прихованого чи заниженого платежу в бюджет у формі податку, збору, іншого обов’язкового платежу. Порядок накладення штрафу та пені. Механізм сплати сум, нарахованих податковим органом за порушення податкового законодавства.

Адміністративна відповідальність. Заходи адміністративного впливу на основі адміністративно-правових норм за вчинення податкового правопорушення. Підстава адміністративної відповідальності. Особливості адміністративних санкцій.

Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків. Особливості кримінальної відповідальності. Суб'єкти - фізичні особи (платники податків або службові особи). Кримінально-правові норми. Певні процесуальні особливості.


Читайте також:

  1. Більш детально про інвестиційну взаємодію в наступному Додатку до цієї Лекції.
  2. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  3. Валютне регулювання ЗЕД розглянуто окремо в наступній лекції «Валютне регулювання ЗЕД.
  4. Вибір остаточного варіанта плану лекції. Робота над формою викладу.
  5. ДОДАТОК до Лекції № 12
  6. Документальні колекції науково-історичних товариств в Україні 19 – початку 20 ст.
  7. Закріплення матеріалу лекції
  8. Закріплення матеріалу лекції
  9. Закріплення матеріалу лекції
  10. ЗАПИТАННЯ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ лекції № 3.
  11. ЗМІСТ ЛЕКЦІЇ
  12. ЗМІСТ ЛЕКЦІЇ




Переглядів: 442

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тези лекції | Тези лекції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.