Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тези лекції

ПЛАН

МЕТА

Лекція 4.1. Правові засади прямого оподаткування в Україні

Тема 4. Особливості прямого оподаткування

Освітня:поглиблення комплексу знань з питань прямого оподаткування в Україні, а саме з механізму дії податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб.

Розвиваюча: сприяти науковому підходу до вирішення проблем податкової системи та податкового законодавства, навчити користуватися раціональними прийомами систематизації наукової літератури, юридичних джерел та нормативно-правових актів з питань прямого оподаткування.

Виховна: сформувати у курсантів професійний інтерес до дисципліни податкове право, профорієнтаційні навички роботи та спілкування, загальну та правову культуру.

Основні поняття:податок на прибуток підприємств, об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств, валовий дохід підприємства, валові витрати підприємства, амортизація основних фондів і нематеріальних активів, податкові пільги, суб’єкти оподаткування, резидент та нерезидент податку на прибуток підприємства

1. Переваги і недоліки прямого оподаткування

2. Податок на прибуток підприємств

3. Податок на доходи фізичних осіб

4. Плата (податок) за землю

Переваги і недоліки прямого оподаткування.Поняття прямого податку. Особливості прямого оподаткування. Види прямих податків. Реальний прямий податок. Особистий прямий податок. Об’єкти оподаткування прямими податками. Переваги прямого оподаткування. Недоліки прямого оподаткування.

Податок на прибуток підприємств.Поняття податку на прибуток підприємства. Особливості та загальна характеристика податку на прибуток підприємств. Об’єкт оподаткування. Валові доходи підприємства. Валові витрати підприємства. Амортизація основних фондів і нематеріальних активів. Суб’єкти податку на прибуток підприємств (резиденти та нерезиденти). Ставки податку. Податкові пільги. Правила нарахування і сплати податку на прибуток підприємств. Подвійне оподаткування та його вирішення. Визначення дати виникнення сплати податку (касовий метод та метод нарахувань).

Податок на доходи фізичних осіб.Поняття податку на доходи фізичних осіб і його місце в податковій системі України.Поняття податку. Роль та значення податку в системі оподаткування України. Поява податку на доходи фізичних осіб в Україні. Відмінність податку на доходи фізичних осіб від подохідного податку. Особливості податку на доходи фізичних осіб. Категорії платників податку на доходи фізичних осіб. Податковий агент. Права і обов’язки суб’єктів податку на доходи фізичних осіб. Об'єкти оподаткування. Місячних дохід. Сукупний річний дохід. Дохід резидента і нерезидента. Принцип подвійного оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Доходи які не включаються в об’єкт оподаткування. Поняття податкової знижки. Механізм реалізації податкової знижки. Витрати фізичної особи які надають можливість використання податкової знижки. Поняття податкової соціальної пільги. Правила використання податкової соціальної пільги. Розрахунок суми податкової соціальної пільги. Визначення суми заробітної плати для використання податкової соціальної пільги і податкового кредиту.

Плата (податок) за землю.Поняття та суть податку на землю. Законодавче регулювання податку на землю. Платники і об'єкт оподаткування. Напрямки використання коштів від плати за землю, які поступають у місцеві бюджети. Ознаки диференціації податку на землю. Пільги податку на землю. Правила нарахування та сплати податку на землю.


Читайте також:

  1. Більш детально про інвестиційну взаємодію в наступному Додатку до цієї Лекції.
  2. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  3. Валютне регулювання ЗЕД розглянуто окремо в наступній лекції «Валютне регулювання ЗЕД.
  4. Вибір остаточного варіанта плану лекції. Робота над формою викладу.
  5. ДОДАТОК до Лекції № 12
  6. Документальні колекції науково-історичних товариств в Україні 19 – початку 20 ст.
  7. Закріплення матеріалу лекції
  8. Закріплення матеріалу лекції
  9. Закріплення матеріалу лекції
  10. ЗАПИТАННЯ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ лекції № 3.
  11. ЗМІСТ ЛЕКЦІЇ
  12. ЗМІСТ ЛЕКЦІЇ




Переглядів: 525

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тези лекції | Тези лекції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.