Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

 

В сучасному техносоціальному середовищі зростає вплив на організм людини цілого комплексу шкідливих і не­безпечних чинників виробництва й побуту. До того ж у деяких технологічних процесах ще значне місце посідає ручна фізи­чна праця, яка може класифікуватись як дуже важка й напру­жена і супроводжуватись постійною небезпекою виникнення аварійної ситуації, що викликає розвиток "стресу очікування" як одного з видів психоемоційного напруження.

Указані чинники ставлять високі вимоги до організму людини, викликають надмірно високе функціональне напру­ження, яке може призвести до ушкодження чи швидкого про­гресування багатьох захворювань.

Враховуючи специфіку впливу на організм чинників техносоціального середовища стає надзвичайно актуальною проблема розробки методів і засобів, які б забезпечували ви­живання потерпілих в умовах надзвичайних ситуацій.

Практикою доведено, що чим раніше розпочати захо­ди по наданню невідкладної допомоги тим стає більшою ймо­вірність виживання потерпілих. З цією метою всі студенти по­винні пройти навчання з методів надання невідкладної допо­моги й отримати з цих питань відповідні практичні навички.

Під час допомоги потерпілим необхідно діяти в такому порядку:

1. Оцінити стан потерпілого;

2. Вибрати метод надання допомоги;

3. Ужити заходи по транспортуванню;

4. Викликати медичну допомогу.

Оцінюючи стан потерпілого перш за все необхідно звернути увагу на наявність: свідомості, дихання, його ритміч­ність, реакцію зіниць на світло і намагатись визначити його пульс.

Наявність дихання можна визначити, нахилившись до обличчя потерпілого. Якщо воно є, то вухом відчутні дихальні звуки, а шкірою буде відчуватись струмінь видихуваного пові­тря. У потерпілого може бути атональне дихання, яке передує повній зупинці. Воно проявляється у вигляді судомних диха­льних рухів з великою амплітудою, коротким вдихом і швид­ким повним видихом з частотою від двох до шести дихань на хвилину чи рідким поверхневим диханням.

Пульс у потерпілого визначають на судинах шиї, роз­ташувавши 2-3 пальці на боковій поверхні шиї або на перед­пліччі, чи в паховій області. Серцебиття можна прослухати безпосередньо вухом, приклавши його до лівої половини гру­дей.

Після зупинки серця у потерпілого виникає відсутність реакції звуження або розширення зіниць на світло. Цю реак­цію можна перевірити в освітленому приміщенні, прикривши очі потерпілого від світла долонею, а потім швидко її прибра­вши. Зіниці розширюються приблизно через 45 с після припи­нення мозкового кровообігу й досягають найбільшої величини приблизно через 105 с.

Якщо у потерпілого відсутні свідомість, дихання, пуль­сація судин тоді необхідно терміново приступити до прове­дення реанімаційних заходів. Легенево-серцева реанімація повинна бути направлена на відновлення функцій серця й ди­хання. Це досягається за допомогою штучної вентиляції ле­гень /ШВЛ/ і зовнішнього /непрямого/ масажу серця. У той же час один із присутніх, що знаходиться поруч зобов'язаний по­відомити про випадок для виклику медичної бригади.

 


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. I. Загальні положення
  4. I. Загальні положення
  5. I. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА.
  6. II. Загальні вимоги до розробки екскурсії
  7. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  8. IV. Загальні висновки
  9. IV. ЗАГАЛЬНІ ПОНЯТТЯ ПРО ПЕРШУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ ПОТЕРПІЛИМ.
  10. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  11. Overall Reflection Properties - Загальні Властивості Віддзеркалення
  12. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)




Переглядів: 401

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Як захиститися від СНІДу. | ІІ. ХАРАКТЕР СУЧАСНОГО ТРАВМАТИЗМУ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.