Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ІІ. ХАРАКТЕР СУЧАСНОГО ТРАВМАТИЗМУ.

 

При правильній організації предметної діяльності, до­триманні технологічної й трудової дисципліни процес виконан­ня будь-яких робіт відбувається без аварій і катастроф. Однак при порушенні режимів експлуатації машин, механізмів, обла­днання чи технологічних процесів можуть виникати надзвичайні ситуації, наслідком яких є порушення цілості тканин і органів тіла людини або розладнання їх функцій. Порушення цілісності тканин і органів тіла під дією зовнішньо­го впливу називають травмою. Травми можуть спричинятися дією механічних, хімічних, термічних і специфічних чинників /

електричний струм, променева енергія й ін./

Травми можуть бути гострими й хронічними. Ті травми, що виникають раптово, називають нещасним випадком. При цьому у людини відразу виникають різної тяжкості порушення в тканинах і органах, а в тяжких випадках - травматичний шок чи навіть смерть.

Хронічні ушкодження організму - призводять до про­фесійних захворювань. Вони спричиняються слабкою дією шкідливих чинників, які постійно повторюються в часі вібрація, шум, підвищений тиск і ін.

Від сили і тривалості вплину травмуючого шкідливого чи небезпечного чинника й локалізації ушкодження залежить відповідна реакція організму. Вона може виражатись у великій утраті крові, запальних процесах, загибелі тканин чи цілих ор­ганів.

При механічних травмах пошкодження можуть бути відкритими /наприклад рани / або закритими/удари, струси, розтяжіння, переломи, вивихи, розриви внутрішніх органів, пошкодження мозку, серця, легенів, органів черевної порож­нини. При цьому завжди в тій чи іншій мірі пошкоджуються кровоносні судини, що супроводжується крововиливом у тка­нини, полості тіла чи кровотечею, яка при пораненні крупних судин може бути смертельною.

Термічні пошкодження викликаються впливом на тка­нини високих і низьких температур: перші викликають опіки, другі обмороження.

Хімічні пошкодження виникають від впливу на тканини кислот, лугів, отруйних речовин і викликають хімічні опіки.

Травми, що повторюються при аналогічних обставинах у деяких контингентів населення, в аналогічній виробничій, побутовій, спортивній чи воєнній діяльності називають трав­матизмом.

Розрізняють: травматизм виробничий, травматизм не зв'язаний з виробництвом, травматизм навмисний. Травматизм не зв'язаний з виробництвом, поділяється на травма­тизм, спричинений транспортом, отриманий при пішохідному русі, побутовий і спортивний. До навмисного травматизму відносяться воєнні /бойові /травми.

Виробничий травматизм. Умови і обставини праці, не­доліки техніки безпеки і охорони праці, неправильна організа­ція праці є або безпосередніми причинами, що викликають травму, або побічними, що знижують працездатність /наприклад недостатня освітленість, тісні умови й ін. / Травма­тизм може бути пов'язаний з психофізіологічним станом робі­тника /втома, хвороба/. Виробничі травми виникають внаслі­док пошкодження ручним інструментом, різними машинами, внаслідок обрушення предметів /обвали, засипання землею, падіння інструментів і ін. /. Серед пошкоджень на виробництві найбільше розповсюдження мають рани, синці опіки.

Транспортний травматизм. Основними причинами цього виду травматизму є недостатня підготовленість водіїв, недотримання правил дорожнього руху, несправний стан про­їзної частини доріг, дефекти сигналізації, алкоголізм і ін. При транспортному травматизмі переважають тяжкі ушкодження з високим відсотком смертності на місці події. Транспортний травматизм частіше всього дає поранення че­репа, таза, хребта, нижніх кінцівок, розриви внутрішніх орга­нів.

Побутовий травматизм. На долю цих ушкоджень при­падає значний відсоток /понад 60%/ загального числа травм. Більшість ушкоджень при побутових травмах відносяться до легких і лише біля 10% потерпілих госпіталізується. Більшість побутових, ушкоджень виникають при виконанні різноманітної домашньої роботи / приготування їжі, використання електро­приладів і ін. /, переважають ушкодження пальців і кистей.

Спортивний травматизм. Основні припини спортивних травм: недоліки в організації й методиці занять; відхилення в стані здоров'я /втома, хвороба/; відхилення в поведінці /грубість, неуважність і ін. / і несприятливі метеорологічні умо­ви; відсутність або недостатня страховка, і недоліки в облад­нанні майданчиків, ковзанок водних станцій, бігових доріжок і інших місць занять. Дефекти спортивного інвентарю також можуть призвести до різного роду ушкоджень. Характерними ушкодженнями при окремих видах спорту є: синці, розтяжіння зв'язок, переломи, рани, струс і ушиби мозку, обмороження й опіки.

Воєнний травматизм. Під час війни характер травми визначається видом зброї й умовами, в яких стримана травма. Воєнні травми в мирний час зв'язані з навчальними і стройо­вими заняттями і стройовою підготовкою, з доглядом за ма­шинами й ін. У всіх родах військ найбільший відсоток ушко­джень отримують при оволодінні матеріальною частиною й тренуванні молодого поповнення. Переважають незначні ушкодження /синці, розтяжіння, опіки й ін./.

Наслідки лікування травми, а в деяких випадках і жит­тя потерпілого залежать від правильного надання першої до­помоги. Перша допомога повинна обмежуватись тимчасовою зупинкою кровотечі, перев'язкою рани чи опіку, іммобілізацією перелому, прийняттям заходів для оживлення потерпілих у стані клінічної смерті, переносом і транспортуванням, їх до лікарняних закладів.

Для надання першої до лікарняної допомоги у вироб­ничих умовах повинні бути у відповідних місцях аптечки чи санітарні сумки.

 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. IV. Определение метрологических характеристик контрольно - измерительных приборов при различных режимах эксплуатации
  5. L3: технологический детерминизм - R3: исследование машин и систем машин, влияния их изменения на трансформацию структуры и характера общества
  6. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  7. V.3. Общая характеристика кадрового состава муниципальной службы в республике Коми на 2004 год.
  8. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  9. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  10. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  11. Автокореляційна характеристика системи
  12. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.




Переглядів: 475

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ. | III. ДОПОМОГА ПОТЕРПІЛИМ ІЗ НЕДОСТАТНІМ ЧИ РАПТОВО ПРИПИНЕНИМ ДИХАННЯМ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.