Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Водні властивості ґрунтів. Взаємодія ґрунтового скелету з поровою водою. Гідродинамічний тиск при фільтрації води в ґрунті.

Вологість (W) визначається як відношення ваги води в ґрунті до ваги висушеного ґрунту. Тому, як правило, вологість визначають ваговим методом. При цьому зразки ґрунту висушують у сушильних шафах при постійній температурі близько 105°С і протягом тривалого часу. Пластичність властива тільки глинистим ґрунтам завдяки здатності глинистих частинок утримувати воду біля своєї поверхні. Вагові вологості, відповідні до переходу ґрунту з одного стану в інший, називаються границями пластичності. Вологість на границі пластичності - вологість, при якій грунт переходить із твердого стану в пластичний( ).Вологість на границі текучості - вологість, при якій грунт переходить із пластичного стану в текучий( ).Вологість на границі пластичності (розкочування) визначають у лабораторії як вологість, при якій джгути товщиною 3 мм, приготовлені стандартним способом з ґрунту розкочуванням, починають розпадатись на відрізки довжиною 3 – 10 мм.

Вологість на границі текучості визначають як вологість, при якій стандартний балансирний конус (масою 76 г з кутом при вершині 300) за 5 секунд під дією власної ваги занурюється в масу ґрунту на 10 мм.

При вологості до 5% ґрунти вважають сухими, 5-30% – вологими, а більше 30% – мокрими.

Зчеплення характеризується початковим опором ґрунту зрушенню і залежить від виду ґрунту, а також його вологості і складає для піщаних ґрунтів 3-50 кПа, для глинистих – 5-200 кПа.

Коефіцієнт фільтрації – показник здатності ґрунту пропускати воду, що визначається кількістю води, яка пропускається за добу і залежить від складу і щільності ґрунту. Для піщаного ґрунту такий показник знаходиться в межах 0,5-75, а глинистого – 0,001-1 м/доб.

Вода при фільтрації зустрічає в грунті опір з боку обтічних нею частинок. Якщо б цього опору не було, вона рухалася б у грунті з такою ж швидкістю, як і у відкритому

руслі. Опір грунтового скелета направлено назустріч руху води, і воно точно так само тому тиску, який вода чинить на скелет. Це тиск, яке створюється в процесі фільтрації води в грунті, називають гідродинамічним тиском. Для визначення величини гідродинамічного тиску представимо в поздовжньому розрізі шар грунту, в товщі дії гідродинамічного якого вода тече з деяким ухилом.

Великі труднощі, зокрема, можуть виникнути у разі неправильного пристрої шпунтової стінки, огороджувальної котлован у разі закладення підошви фундаменту нижче за рівень грунтових вод. Тут уривка грунту супроводжується одночасною відкачкою води з котловану, в результаті чого її рівень у котловані виявиться нижче, ніж із зовнішнього боку, на деяку величину h (11). Під впливом цього напору вода стане фільтрувати всередину котловану з-під шпунта, якщо він не буде заглиблений до водотривкого шару.

Висхідними струмами вода може розпушуючи грунт, що знаходиться всередині огорожі, і привести його в стан, непридатне для використання в якості підстави. Послабиться також закладення шпунта в грунті, і він під впливом зовнішньої горизонтального навантаження від тиску грунту і води може нахилитися, зрушитися Всередину котловану і прийти в аварійний стан.


Читайте також:

  1. Overall Reflection Properties - Загальні Властивості Віддзеркалення
  2. OПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОЛОЇДНИХ СИСТЕМ
  3. А) Товар і його властивості.
  4. Аеродинамічні властивості колісної машини
  5. Активно взаємодіяти з навколишнім світом
  6. Алкани (насичені вуглеводні). Хімічні властивості алканів
  7. Алкани, їх хімічні властивості.
  8. Алкени – вуглеводні, в молекулах яких є один подвійний зв’язок між атомами вуглецю . Алкені називають також олефінами або етиленовими вуглеводнями.
  9. Алкени. Хімічні властивості
  10. Алкіни – вуглеводні, в молекулах яких є два атоми вуглецю, сполучені потрійним зв’язком - -. Алкіни називають також ацетиленовими вуглеводнями.
  11. Алкіни. Хімічні властивості
  12. Аміни. Фізичні та хімічні властивості аліфатичних амінів.




Переглядів: 822

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні закономірності механіки ґрунтів. | Стиснення грунту в умовах одно- та тривісного напруженого стану. Компресійні випробування,визначення модуля деформації,коефіцієнтів бокового тиску і бокового розширення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.