Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Пристрої введення

Пристрої введення та виведення

Зовнішня пам’ять

Зовнішню пам’ять ПК розрізняють за видом носія. Носії можуть бути магнітними, оптичними та напівпровідниковими.

Із магнітних носіїв використовують стрічки та диски.

Для роботи з магнітними дисками потрібні пристрої, які називаються накопичувачами. Використовують накопичувачі для роботи зі стаціонарними жорсткими дисками (вінчестери), а також накопичувачі для роботи з переносними гнучкими дисками.

Ємність жорсткого диску може досягати 256 Гбайт. Він має високу швидкодію та надійність зберігання інформації. Ємність гнучкого диску (дискети) 1,44 Мбайт, швидкодія та надійність невисокі. Єдина їх перевага – зручні у перенесенні невеликих обсягів даних.

Оптичні носії теж використовують у вигляді дисків. Для запису та читання даних в них використовується лазерний промінь. Існують диски типів CD та DVD.

Ємність дисків CD – близько 700 Мбайт, дисків DVD – близько 5 Гбайт і вище. Вони відрізняються між собою матеріалом, з якого виготовлена їх поверхня. Пристрої для роботи з оптичними дисками називаються CD-ROM і DVD-ROM. Оптичні диски існують двох видів: з можливістю одноразового запису (CD-R, DVD-R) і з можливістю багаторазового запису (CD-RW, DVD-RW).

Напівпровідникові носії використовує флеш-пам’ять. З флеш-пам’яті можна читати скільки завгодно разів, але записувати можна обмежену кількість разів (близько 10 тисяч разів). Причина полягає в тому, що, перш ніж записувати, треба стерти ділянку пам’яті, а ділянка може витримати обмежену кількість стирань.

Переваги флеш-пам’яті: енергонезалежність (при вимкненні живлення вміст пам’яті зберігається), відсутність рухомих частин, компактність, низька вартість, висока швидкодія.

В залежності від конструктивних особливостей флеш-пам’яті для роботи з нею потрібний USB-порт або Card-Reader (кардридер).

Основні пристрої введення: клавіатура, маніпулятори (мишка, трекбол, джойстик), сенсорні пристрої, а також сканери.

Клавіатура призначена для введення даних у вигляді знаків. Сучасні клавіатури мають для цього більше ста клавіш. Основні групи клавіш на клавіатурі: знакові, управління, модифікатори, функціональні, а також малої клавіатури.

Знакові клавіши використовуються для введення літер, цифр та відокремлювачів. Клавіши управління використовуються для переміщення курсора та редагування текстів. Клавіши-модифікатори розширюють можливості клавіш. Функціональні клавіши можна перепрограмовувати і призначати їм різні функції в різних програмах. Клавіши малої клавіатури поєднують найчастіше використовувані клавіши.

Маніпулятори використовують для вказівки потрібних об’єктів на екрані. Маніпулятори типу мишки бувають двох видів: механічні (з використанням кульки) та оптичні. Рух мишки перетворюється на переміщення вказівника по екрану. Вибраний на екрані об’єкт фіксується за допомогою натискування однієї із кнопок мишки. Для прокручування самого екрану мишку обладнують спеціальною кнопкою, яка може обертатись або перемикатись.

Маніпулятор-трекбол має вигляд кульки на підставці. Кульку обертають пальцями. Трекбол можна розглядати як перевернуту мишу. Для комп’ютерних ігор використовують маніпулятор-джойстик у вигляді рухомої рукоятки з кнопками.

Сенсорні пристрої можуть існувати у вигляді окремої панелі (TouchPad – тачпад). Сенсорними можуть бути також безпосередньо екрани (Touchscreen – тачскрин). В таких пристроях для управління використовується дотик або натискування.

Сканери використовують для введення інформації з документів у графічній формі. При цьому відбиток документа створюється шляхом його освітлення та наступного вимірювання яскравості відбитого світла. В монохромних сканерах використовується біле світло, в кольорових — по черзі використовується червоне, зелене та синє світло. За принципом дії сканер нагадує ксерокс, але отриманий відбиток направляється не на папір для створення копії, а в пам’ять ПК. Найчастіше використовують настільні планшетні сканери для роботи зі стандартними форматами документів A4 і A3.


Читайте також:

 1. Cпрямляючі пристрої
 2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
 3. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
 4. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
 5. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
 6. Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.
 7. Бензинові моторні пилки та звалювальні пристрої
 8. Вантажні пристрої
 9. Введення
 10. Введення
 11. ВВЕДЕННЯ
 12. Введення
Переглядів: 524

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Внутрішня пам’ять. | Принтери.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.