Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відомості про професійну приналежність і вчене звання

Компетенція

Відповідальність

Професія психолога

Вступ

Завданням психолога є розширення знань людства і примно­ження цих знань та умінь для блага як індивіда, так і суспільства в цілому. Психолог поважає гідність і недоторканність людської особистості та поважає й захищає фундаментальні права людини. Психологи є представниками вільної професії

Психолог зобов'язаний проявляти у своїй професійній діяль­ності добросовісність і виправдовувати виявлену йому довіру. Він повинен завжди пам'ятати про відповідальність перед суспільст­вом, оскільки його дії суттєво впливають на життя інших людей. Психолог визнає право будь-якої людини на дії відповідно до її по­глядів та переконань і у своїй професійній діяльності прагне до не­упередженості й об'єктивності. Він протистоїть будь-яким особис­тим, соціальним, організаційним, економічним, політичним факто­рам і впливам, які можуть призвести до зловживань чи неправомір­ного застосування його знань та умінь.

Відповідальна професійна діяльність вимагає високої компе­тенції у своїй галузі. Психолог зобов'язаний шляхом добросовісної підготовки бути інформованим про найновіші досягнення науки. У зв'язку з цим він повинен також бути в курсі приписів, які регулю­ють його професійну діяльність. Психолог може надавати тільки ті послуги, для яких він має необхідну кваліфікацію й освіту. У своїй роботі він керується науковими та професійними стандартами і за­стосовує апробовані й перевірені методики. Психологу належить дотримуватися принципу наукової добросовісності та перевіряти

отримані результати. Психолог може взятися за виконання тільки такої роботи, яка дає можливість дотримуватися вищеперелічених зобов'язань. У відповідності зі своєю компетенцією у психологіч­них питаннях він діє на свою відповідальність і незалежно.

Назва професіїНазва «психолог» може бути прийняте особою, яка має універ­ситетську освіту за спеціальністю «психологія». Ступінь магістра може застосовуватись до особи, офіційно удо­стоєної її по закінченні університету.

Членство в асоціаціїУказування на членство в Німецькій асоціації професійних психологів дозволяється. Не дозволяється вказувати на приналеж­ність до підрозділів чи комітетів асоціації, крім тих випадків, коли психолог у цій якості виступає як офіційний представник асоціації.

Вчене званняВчене звання може бути зазначене тільки в тому випадку, якщо воно визнане керівництвом ФРН.

Поведінка психолога по відношенню до клієнтів і пацієнтів Взаємостосунки довіриВзаємостосунки психолога з клієнтом чи пацієнтом мають особливий характер через необхідність установлення довіри між ними. Психолог має право відмовитися від прийняття на себе про­фесійних зобов'язань чи припинити їх виконання у випадку припи­нення довірливих стосунків.

Обов'язок внести ясністьПсихолог повинен повідомляти клієнту чи пацієнту про всі важливі кроки чи лікувальні дії. У випадку лікування у клініці пси­хологу належить звернути увагу пацієнта на можливий ризик і аль­тернативні методи лікування, включаючи непсихологічні. У питан­ня гонорару також повинна бути внесена ясність. Збереження незалежностіКлінічний психолог не повинен вступати в будь-які особи стіс-ні стосунки зі своїми пацієнтами (наприклад, заборонені сексуальні стосунки).


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  4. А. Етнічна приналежність.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Виконання покарання у виді позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу
  11. Виникнення і розвиток свідомості у людини.
  12. Виникнення людської свідомості. Мова і свідомість.




Переглядів: 1197

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
VII. Професійна кооперація | Галузях Поведінка по відношенню до колег

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.