Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Галузях Поведінка по відношенню до колег

Поведінка по відношенню до колег і професіоналів у інших

Особливі обов'язки клінічного психолога

Право на індивідуальну консультацію та лікуванняКлієнти і пацієнти мають право на консультацію психолога чи лікування без присутності третіх осіб. Психолог не повинен перешкоджати, якщо його клієнт чи пацієнт висловить таке бажання, за­лучення для консультації другого психолога чи лікаря у тих випад­ках, коли для цього немає юридичних протипоказань. Використання записів

Психолог може робити відео- чи аудіозаписи консультації або лікування, чи дозволити третім особам чути їх тільки після згоди на це пацієнта чи клієнта; це положення поширюється і на телефонні переговори.

Якщо психолог приходить до висновку, що лікування в клініці не призведе до покращання чи навіть представляє собою ризик для здоров'я пацієнта, він повинен припинити втручання. Якщо якісь обставини змушують психолога до передчасного припинення ліку­вання, що може негативно відбитися на здоров'ї пацієнта, він пови­нен забезпечити продовження лікування.

Психолог зобов'язаний поважати своїх колег, не повинен не­об'єктивно критикувати їх професійні дії. У випадках, які виклика­ють сумніви, перед початком психотерапевтичного втручання по­трібно проконсультуватися з лікарем про наявність захворювання і необхідність медичного втручання. Зі згоди пацієнта психолог мо­же повідомити свої спостереження лікарю. За бажанням пацієнта психолог може залучити до лікування свого колегу.

Психолог не повинен своїми діями сприяти витісненню колеги з його сфери діяльності чи позбавляти його роботи. Перш ніж узяти на себе професійні обов'язки, психологу необхідно обговорити їх припинення у випадку, якщо його колега вже взяв їх на себе. Якщо психолог вважає, що його колега діє непрофесійно, він повинен, у першу чергу, вказати йому на це конфіденційно. Перш ніж зверну­тися до суду з позовом до колеги у випадку діффамації чи завдання іншої шкоди, психолог повинен звернутися до суду честі Німецької асоціації професійних психологів, якщо його противник є членом цієї асоціації.

Якщо психолог виступає в ролі наймача свого колеги, він по­винен запропонувати йому контракт, який відповідає його профеійному реноме67. Поведінка по відношенню до представників інших професій

У своїх професійних контактах з представниками інших про­фесій психолог повинен проявляти лояльність, терпимість і готов­ність допомогти. Не можна ділити інші професії за рангами.

Як і всі психологи, клінічні психологи виконують свої функції незалежно та на свою відповідальність. Клінічний психолог не по­винен передовіряти свої обов'язки іншим особам, які не є ні лікаря­ми, ні психологами. Клінічний психолог може погодитися на те, щоб його заміщав інший кваліфікований психолог чи, у виняткових випадках, такий, що має відповідну підготовку, лікар.

Під час прийому на роботу психологу необхідно обумовити те, що в межах своєї компетентності він буде діяти незалежно й особ­ливо звернути увагу на зобов'язання зберігати професійну таємни­цю, чого від нього вимагає закон.

Психолог повинен звернути увагу на те, що професійне керівництво його роботою може здійснюватися тільки психоло­гом. У сфері терапії тимчасово і коли для цього є значне підґрун­тя, таке керівництво може здійснюватися лікарем, котрий має відповідну підготовку.

Психолог також повинен обумовити неможливість для себе виконувати неетичні та непрофесійні вимоги.

Роботодавець повинен бути забезпечений текстом етичного кодексу для психолога під час прийняття останнього на роботу.

Психологи та інший персоналПід час прийому на роботу асистентів та іншого персоналу психолог зобов'язаний забезпечити їм необхідні умови роботи і ук­ласти з ними договори у відповідності з їхніми обов'язками. Прак­тиканти повинні отримувати підготовку, необхідну для їх майбут­ньої професії; тому їх функції не мають бути обмеженими чи таки­ми, що не вимагають кваліфікації. Психолог зобов'язаний видати об'єктивну характеристику своїм співробітникам за першою вимо­гою й особливо при припиненні ними роботи.

Практична професійна діяльність Відомості про психологічну практикуВказівки на характер психологічної практики не повинні містити пропозицію неприйнятних для психолога послуг.

У галузі клінічної психології забороняється оприлюднення будь-яких відомостей, які могли б забезпечити виняткове звернен­ня до даного спеціаліста (назви типу «послуги консультанта», «ке­рівник», «центр»). Назва «інститут» чи інше аналогічного статусу може застосовуватися тільки у тому випадку, якщо йому відповідає і юрсонал, обладнання і методики, які використовуються.

Якщо кілька психологів здійснюють свою діяльність спільно як компанія, яка підпорядковується відповідним вимогам законо­давства, вони повинні позначити себе як «Спільна практика».


Читайте також:

  1. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  2. Взаємний контроль буває колегіальним, груповим, суспільним
  3. Відповідальність та етична поведінка у бізнесі.
  4. Девіаційна поведінка представників окремих соціальних груп
  5. Діяльність Малоросійського приказу і Малоросійських колегій в Україні.
  6. Екологічні особливості галузевого використання природних ресурсів та екотехнологій. Екологічні проблеми і шляхи їх вирішення в галузях промисловості
  7. Економічна поведінка домогосподарств
  8. Економічна поведінка – сукупність дій соціальних суб’єктів, в яких виражається спосіб здійснення економічної діяльності.
  9. Етична поведінка стосовно взаємодіючих організацій
  10. Етична поведінка стосовно клієнтів
  11. Етична поведінка як сукупність вчинків та дії людей




Переглядів: 965

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відомості про професійну приналежність і вчене звання | Бланки, форми і штампи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.