Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Синтез меламіноформальдегідної смоли

Приймання та підготовка сировини

Сировина, що надходить до цеху, повинна мати аналітичний паспорт щодо відповідності вимогам нормативно-технічної документації.

Рідка сировина – формалін, розчинники (етанол та вода) подаються по індивідуальним трубопроводам зі складу сировини. Кількість рідкої сировини контролюється лічильниками-дозаторами, що встановлені на вході трубопроводів до цеху. Ємкості для зберігання сировини оснащені схемою сигналізації та блокування. По досягненні верхнього рівня заповнення ємкостей (95 %) спрацьовує пристрій контролю рівня, який подає імпульс на місцевий щит регулювання, на звукову та світлову сигналізації, на перекриття трубопроводу.

Формалін зі складу надходить до ємкості поз. Є1 і через рідинний лічильник поз. М1 завантажується в реактор поз. Р1. Етилцелозольв також зі складу надходить до поз. Є2 і через рідинний лічильник поз. М2 завантажується в змішувач поз. Р3.

Етанол та вода зі складу надходять до ємкостей поз. Є3 та Є4 відповідно і через рідинні лічильники поз. М3 та М4 завантажуються в реактор поз. Р2.

Триетиламін та розчин щавлевої кислоти подаються до ємкостей з тензодатчиками поз. М5 та М6 відповідно. Щавлева кислота завантажується в змішувач поз. Р3, а триетиламін – в поз. Р1 або Р2.

Тверду сировину – меламін – привозять до цеху зі складу в необхідній на одне завантаження кількості в м’якому контейнері. Завантажують меламін за допомогою шнекового дозатора поз. М7.

Конденсація меламіну з формальдегідом

До початку завантаження сировини реактор перевіряють на чистоту та налагодженість апаратури і комунікацій.

До реактора поз. Р1 завантажують формалін в необхідній кількості через рідинний лічильник поз. М1. Вмикають мішалку та завантажують триетиламін з вагового мірника поз. М5 для доведення рН реакційної системи до 8,0-8,5. Починають підйом температури. При досягненні 40 оС починають завантаження меламіну порціями за допомогою шнекового дозатора поз. М7., температуру підіймаємо до 60 оС. Після гомогенізації маси та утворення метилольних похідних (при кімнатній температурі у відібраній пробі випадає осад) завантажуємо модифікатор - етилцелозольв.

Приготування розчину модифікатора з кислотою.

Паралельно з початком синтезу в змішувач поз. Р3 завантажуємо за допомогою рідинного лічильника поз. М2 етилцелозольв. Вмикаємо мішалку. В той же апарат завантажуємо з вагового мірника поз. М6 10 %-вий розчин щавлевої кислоти для доведення рН до 3,5-3,9. Цей розчин і завантажуємо в реактор поз. Р1 при досягненні необхідного ступеня завершеності.

Етерифікація та поліконденсація смоли.

Процес етерифікації метилольних похідних проводять при температурі 60-65 оС до розчинення проби в дистильованій воді у співвідношенні 1:5 – 1:10. Першу пробу беруть через годину після завантаження спирту, а потім – через кожні 10-15 хвилин. Під час синтезу рН середовища не повинно перевищувати 5,4-5,6. В разі збільшення рН в реакційну масу додають 10 %-й розчин щавлевої кислоти. Паралельно з реакцією етерифікації проходить поліконденсація метилольних похідних. Контроль на даній стадії можливо вести по вільному формальдегіду або концентрації метилольних груп. Контроль швидше здійснювати визначаючи вільний формальдегід алкаліметричним методом.

 

Нейтралізація та фільтрація смоли.

При досягненні необхідних показників смолу охолоджують до 30-35 оС

та нейтралізують триетиламіном до рН 7,0-7,5. Фільтрують розчин через фільтр поз. Ф1 за допомогою насосів поз. Н1 та поз. Н2 і через ваговий мірник поз. М8 завантажують в реактор поз. Р2.

3. Осушка та поставлення смоли «на тип»

В реакторі поз. Р2 здійснюють відгін води за допомогою вакуум-насоса поз. Н3 в накопичувач поз. Є5 при температурі 50-60 оС та вакуумі 80-85 кПа. При відгонці дуже ретельно контролюють величину рН, яка має бути в межах 7,0-7,5. В разі зменшення рН в реакційну масу додають триетиламін. Контроль осушки ведуть також і за показником в’язкості (η = 2-3 хв. за віскозиметром ВЗ-246 з діаметром сопла 4мм).

Постановку олігомеру «на тип» здійснюють за допомогою розчинників. Етанол та воду завантажують за допомогою рідинних лічильників поз. М3 та поз. М4 в необхідній кількості для досягнення необхідних показників ГОСТу: в’язкості, концентрації вільного формальдегіду. Перевіряють рН розчину і в разі необхідності доводять його до 7,0-7,5.

Розчин смоли фільтрують та відправляють на упаковку.


Читайте також:

  1. Аеробний механізм ресинтезу АТФ
  2. Аналіз і синтез.
  3. Аналіз та синтез моделей систем
  4. Апертурний синтез
  5. Аферентний синтез та зворотна аферентація
  6. БІОСИНТЕЗ АМІНОКИСЛОТ
  7. БІОСИНТЕЗ ЖИРНИХ КИСЛОТ
  8. Біосинтез ізопреноїдів і локалізація ефірних олій в рослинах.
  9. Гліколітичний механізм ресинтезу АТФ
  10. Диференціація та інтеграція, аналіз та синтез
  11. ДИХАЛЬНИЙ ЛАНЦЮГІ ФОСФОРИЛЮВАННЯ (СИНТЕЗ АТФ)ПРИ ПЕРЕНЕСЕННІ ЕЛЕКТРОНІВ
  12. Дьогті і смоли




Переглядів: 885

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОБІТНИКИ З ОБСЛУГОВУВАННЯ, ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА КОНТРОЛЮВАННЯ ЗА РОБОТОЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО УСТАТКУВАННЯ, СКЛАДАННЯ УСТАТКУВАННЯ ТА МАШИН | Протокол

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.