Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


З’єднання хребтового стовпа з черепом

З’єднання хребтового стовпа з черепом являють собою комбінацію кількох суглобів, які допускають рух у всіх трьох осях, як у кульоподібному суглобі.

Атланто – потиличний суглоб, articulatio atlantooccipitalis, відноситься до виросткових суглобів; він утворений двома виростками потиличної кістки, condili occipitales і ввігнутими верхніми суглобовими поверхнями атланта, foveae articulares superiores atlantis. Обидві пари зчленованих поверхонь заключені в окремі суглобові капсули, але здійснюють рух одночасно, утворюючи єдиний комбінований суглоб. Допоміжні зв’язки: 1) передня атлантопотилична мембрана, membrana atlantooccipitalis anterior, натянута між передньою дугою атланта і потиличною кісткою; 2) задня атлантопотилична мембрана, membrana atlantooccipitalis posterior, знаходиться між задньою дугою атланта і задньою окружністю великого потиличного отвору. В атлантопотиличному суглобі проходять рухи навколо двох осей: фронтальної і сагітальної. Навкруг першої із них здійснюються кивальні рухи – згинання голови вперед і назад (вираз згоди), а навколо другої осі – нахили голови вправо і вліво. Сагітальна ось своїм переднім кінцем стоїть трохи вище, чім заднім. Завдяки такому косому положенню осі одночасно з бічним нахилом голови проходить зазвичай невеликий поворот її в протилежну сторону.

Суглоби між атлантом і осьовим хребцями. Тут є три суглоби. Два бічних суглоби, articulaciones atlantoaxiales laterales, утворені нижніми суглобовими ямками атланта і верхніми суглобовими ямками осьового хребця, складаючи комбіноване зчленування. Зуб, dens axis, з’єднаний з передньою дугою атланта і поперечною зв’язкою, ligamentum transversum atlantis, яка натягнута між внутрішніми поверхнями бічних мас атланта.

Зуб оточений фіброзно – кістковим кільцем. Утвореним передньою дугою атланта і поперечною зв’язкою, внаслідок чого виникає циліндричний обертовий суглоб, articulatio atlantoaxialis mediana.

Від країв поперечної зв’язки відходять два фіброзних пучки: один вверх, до передньої окружності великого отвору потиличної кістки, а другий вниз, до задньої поверхні тіла осьового хребця. Ці два пучки разом з поперечною зв’язкою утворюють хрестоподібну зв’язку атланта, ligamentum cruciforme atlantis. Ця зв’язка має велике функціональне значення: вона, з одного боку, є суглобовою поверхнею для зуба і направляє його рухи, а з другої – утримує його від вивиху, який може пошкодити спинний мозок і розміщений поблизу довгастий мозок, що може привести до смерті.

Допоміжними зв’язками слугують зв’язка верхівки зуба, яка іде від верхівки зуба, і крилоподібні зв’язки – від його бокових поверхонь до потиличної кістки.

Весь апарат зв’язок прикривається ззаду, з боку хребтового каналу, перепонкою, яка іде від ската потиличної кістки.

В атлантоосьовому суглобі проходить один вид рухів – обертання голови навколо вертикальної осі (повороти вправо і вліво, вираз незгоди), яка проходить через зуб осьового хребця, причому голова рухається навколо відростка разом з атлантом (циліндричний суглоб). Одночасно рухи проходять рухи в бічних суглобах між атлантом і осьовим хребцем.


Читайте також:

 1. Аналіз трифазного з’єднання з урахуванням опорів лінійних проводів
 2. Анатомія кісток верхньої і нижньої кінцівок та їх з’єднання
 3. Безперервні з’єднання – сінартрози
 4. Болтове з’єднання
 5. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60- 80-х роках XVII ст.
 6. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60-80-х роках XVII ст.
 7. Вид зварного з’єднання
 8. Встановлення з’єднання
 9. Елементарна ланка та її характеристики. З’єднання ланок. Структурні схеми і їх перетворення.
 10. Зварні з’єднання
 11. З’єднання валів електричних машин і робочих механізмів
 12. З’єднання деталей гарантованим натягом
Переглядів: 974

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація суглобів і їх загальна характеристика | З’єднання між хребцями

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.