Специфічне соціальне «страхування» членів групи,принцип корпоративної єдності.
Розробка (хоча б у загальних рисах) і схвалення учасниками групи плану злочинної діяльності або вчинення конкретного злочину.
Злочинна діяльність на певній території чи у сфері діяльності.
Суспільна небезпечність злочинної діяльності.
Максимальна прибутковість і вигідність злочинної діяльності за мінімальний час.
Стійкість і довготривалість існування.
3. Організована злочинна діяльність. Специфіка спільної злочинної діяльності якраз і зумовлює відмінність від інших видів злочинності. Зазначена діяльність здебільшого становить процес, що охоплює низку послідовно вчинюваних злочинів. Тому вона не може бути сприйнята як одиниця спостереження та обчислення, тобто не може використовуватися у практичних цілях (при проведенні статистичних спостережень у наукових дослідженнях тощо) для характеристики організованої злочинності.
Завдяки її високій системності, що дістає вияв у тісному зв’язку між окремими злочинами, які вчиняються організованими злочинними формуваннями задля досягнення певної мети і сукупність яких являє собою єдине ціле, а кожен окремий з них становить елемент цього цілого, вона набуває форми особливого різновиду злочинної активності.
7. Конспіративна злочинна діяльність із забезпеченням максимальної безпеки стосовно державних заходів нейтралізації та переслідування.
9. Розподіл ролей, наявність організатора (керівника) групи, ієрархічність, жорстка дисципліна та вербування нових членів.
11. Прикриття своєї діяльності як своїми силами, так і за допомогою сторонніх осіб (у тому числі й підкупом хабарами службових осіб).
13. Наявність матеріальної бази – транспорту, приміщень, сховищ, коштів тощо.
За висновками деяких науковців, організовані злочинні угруповання не можуть існувати без корупції представників державних, господарських, контролюючих органівC:\Феномен – організована злочинність.htm - джу1#джу1. Інші стверджують, що зв’язки злочинних груп з державними службовцями не є обов’язковою ознакою організованої злочинності, вони характеризують лише її вищий рівень – злочинну організацію мафіозного типу, яка має економічне або терористичне спрямування.
Переважна кількість вчених зупиняється на тому, що наявність або відсутність корумпованих зв’язків організованої злочинної групи обумовлюється передусім ступенем зорганізованості групи, напрямом і сферою протиправної діяльності.
Таким чином, організовану злочинність, (як робочий варіант) на нашу думку, можна визначити наступним чином: - це злочинна діяльність учасників організованих груп на певній території чи у сфері суспільних відносин, з метою отримання максимального прибутку чи іншої зацікавленості з мінімальним ризиком до викриття.