Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні етапи виготовлення швейних виробів

Зміст

 


1. Основні етапи виготовлення швейних виробів

 

2. Способи з'єднання деталей одягу

 

3. Волого-теплова обробка швейних виробів


4. Дефекти при виготовленні одягу


Висновок


Список літератури

 

Найважливішим напрямком підвищення ефективності роботи швейної промисловості є активізація інноваційної діяльності, головне завдання якої полягає у використанні результатів наукових досліджень і розробок на підприємствах галузі з метою створення конкурентоспроможної продукції для наступної ефективної її реалізації на внутрішньому і зовнішньому ринках. Інноваційна діяльність є невід'ємною частиною виробництва на підприємствах швейної промисловості. Вона починається вже на стадії проектування нових видів і моделей виробів та формування промислової колекції моделей одягу. У зв'язку з цим необхідно методичне забезпечення вивчення попиту споживачів та формування розширених характеристик промислової колекції моделей одягу як основи інноваційних проектів.
Процес виготовлення одягу складається з основних етапів: проектування, підготовчо-розкрійного, пошиття, обробки (табл.1.1).
Таблиця 1.1
Процес виготовлення одягу [С.101]

Етапи виготовлення одягу
Етап проектування 1. Моделювання 2. Конструювання
Підготовчо - розкрійний етап 1. Підготовчі операції 2. Операції розкрою
Пошиття одягу
Оздоблення 1. Волого-теплова обробка 2. Заключне-оздоблювальні операції

Етап проектування складається з моделювання та конструювання. Моделювання - процес створення моделі (первинного зразка), за якою буде здійснюватися масове та індивідуальне виробництво одягу. Конструювання - процес розробки конструкції. Конструкція являє собою креслення деталей виробу в натуральну величину з зазначенням місць сполучення по зрізами деталей і методів виготовлення. Розробкою моделей і створенням конструкцій займаються будинки моделей, дослідно-технічні лабораторії, експериментальні цеху великих підприємств, які мають висококваліфікованих художників-модельєрів і конструкторів. Зразок моделі (зразок-еталон), технічна документація та лекала (креслення викрійок) надходять на швейні підприємства. На швейному підприємстві процес виготовлення одягу складається з декількох етапів: підготовчо-розкрійного, пошивочного, оздоблювального. На великих швейних підприємствах існує експериментальний цех. У функції працівників експериментального цеху входить отримання з будинку моделей зразка моделі, лекал і технічного опису на модель, а також перевірка, розмноження та підготовка лекал. Крім того, експериментальний цех підприємства може самостійно розробляти моделі або відтворювати моделі одягу за зразками будинків моделей.
Підготовчо-розкрійний етап полягає у прийманні і зберіганні матеріалів (перевірці їх якості, проміри шматків тканин і їх подсортировке), підборі для кожної моделі всіх матеріалів, підборі тканини в настили, розрахунку шматка тканин, підготовці обмелок і трафаретів.
Розкрій складається з настилання матеріалів, розтин і розрізання настилів на частини, контролю якості крою, комплектування деталей крою.
Одним з головних напрямів удосконалення підготовчо-розкрійного етапу є механізація і автоматизація. Важливу роль у цьому процесі відіграє розробка технології та обладнання для централізованого підготовчо-розкрійного виробництва, обслуговуючого кілька підприємств із застосуванням сучасних математичних методів і обчислювальної техніки для розрахунків при нормуванні матеріалів.
Пошиття одягу здійснюється в швейному цеху підприємства. Швейний цех повинен бути оснащений обладнанням для сточування деталей, а також обладнанням для волого-теплової обробки. Технологічні потоки пошиття одягу можуть бути однофасонние, многофасонние і многоассортіментние. На многофасонних потоках одночасно виготовляють кілька моделей одягу. На многоассортіментних потоках шиють кілька видів виробів, наприклад, халати, сукні та блузи.
На етапі обробки проводиться волого-теплова обробка, в результаті якої швейним виробам надають товарний вигляд. Після волого-теплової обробки слід заключному-оздоблювальний етап. Після оздоблювальних операцій вироби надходять на склад готової продукції.
2. Матеріали для виготовлення одягу

Всі матеріали, використовувані для виготовлення одягу, класифікуються за ознакою призначення. Відповідно до цієї класифікації всі матеріали розподіляють за такими групами: основні (покривні матеріали), або матеріали верху; підкладкові; прокладочні; теплозахисні; матеріали для з'єднання деталей одягу (швейні нитки, клеї); оздоблювальні матеріали; фурнітура для одягу (гудзики, кнопки, пряжки, застібки-блискавки та ін) Нижче розглянуті основні групи матеріалів.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  4. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  5. Артеріальний пульс, основні параметри
  6. Асортимент кондитерських виробів для діабетиків
  7. Асортимент швейних виробів
  8. Асортиментний процес включає три основних етапи: концентрацію, кастомізацію і розсіювання.
  9. Аудит фінансово-господарської діяльності бюджетних установ включає три етапи.
  10. Банківська система та її основні функції
  11. Бізнес-моделювання в системі управління розвитком підприємства. Поняття та етапи формування бізнес-моделі
  12. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.




Переглядів: 8373

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Висновок | Способи з'єднання деталей одягу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.