Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види аналізів, які використовуються для атрибуції предмета.

Процес визначення предмета – холодної зброї можна розділити на декілька складових, які не обов′язково є послідовними єтапами дослідження, а можуть здійснюватися одночастно, доповнюючи один одного.

1) Порівняльний аналізз використанням письмових чи образотворчих джерел (каталогів, визначників).

2) Аналіз клейм і фабричних марок.Однозначно, їх наявність в деякої ступені спрощує атрибуцію зброї, однак слід пам’ятати, що клейма, знаки, фабричні марки, підписи збройних майстрів дуже часто підроблялись, причому іноді в самих широких масштабах. Наприклад, «волк, що біжить» на клинках – клеймо німецького города Пассау, в XV – XVI ст. дуже часто виковристовувався золінгеновскими майстрами, а також зброярами Іспанії. У XVIII – XIX ст. клеймо «вовчок» широко використовували кавказькі майстри. Таких прикладів в історії збройного виробництва дуже багато, і ця практика продовжується і у даний час.

Другий, дуже істотний момент, якій треба враховувати при вивчені клейм – використання у доволі широких масштабах у багатьох країнах клинків іноземного виробництва, навіть при наявності власних збройних фабрик. Найбільш поширена помилка при визначенні клинкової холодної зброї - встановлення його національної приналежності про виробничому клейму на клинку. Саме таким чином нерідко шпага, шабля і т.д. з клинком німецького виготовлення визначаються як німецька зброя, особливо, їли на ефесі або клинку відсутня яскраво виражена національна символіка іншої держави.

Клинки німецького виробництва, в першу чергу золінгеновскіе, широко використовувалися в багатьох європейських країнах, а також у державах Центральної та Південної Африки.

У Росії з другої половини ХІХ - початку ХХ століття до 40% клинка офіцерського зброї були німецького виробництва, в російській цивільному клинковому зброю цей відсоток був значно вище.

3) Єпиграфичний аналіз -вивчення написів на зброї по їх зображенню, орфографії і зіставленні з характером писемності в ту епоху. Для перекладу написів, наявних на східному і на японському зброї, слід звертатися за допомогою в перекладі до фахівців-сходознавцям, які мають спеціальну освіту. Ні в якому разі не намагайтеся переписати напис - при незнанні східної каліграфії та іерографістікі в більшості випадків ви допустите помилки.

4) Геральдичний аналіз -розшифровка гербів і девізів, вензелів і монограм колишніх власників зброї. Якщо розшифровка гербів і девізів, за наявності відповідних довідників, лише питання часу, то з вензілямі і монограмами справа йде значно складніше.

Вензелі правителів, дуже часто зустрічаються на клинках і ефеса європейської зброї, полегшують його датування. У більшості випадків вони легко розшифровуються. Складнощі можуть виникнути з вензелями правителів невеликих німецьких та італійських держав XVII – XVIII ст., яких налічувалося кілька сотень. Монограми власників, не супроводжувані зображеннями гербів, в більшості випадків розшифрувати не вдається, особливо в тих випадках, коли над монограмою або взагалі немає корони, або зображена корона дворянська. Але навіть при наявності високого корони ранги (графської або княжої) можна лише, після тривалих пошуків, звузити коло можливих власників до кількох персон.

5) Стилистичний анализ- вивчення змісту зображень, особливостей орнаменту в порівнянні з вже визначеними предметами та загальним стилем мистецтва даної епохи, з манерою роботи окремих художників-зброярів. У процедурі стилістичного аналізу один з найважливіших моментів - порівняння досліджуваного предмета з вже визначеними предметами, прикрашеними в тій же манері.

6) Технологічний аналіз -Вивчення матеріалів, з яких виготовлений предмет, порівняння з уже певний предмет; вивчення технологічних прийомів, за допомогою яких виготовлений і прикрашений предмет.

7) Хімічний аналіз – виконується за допомогою відповідних приладів. Визначення хімічного складу металу є непростим завданням і пов’язане із застосуванням спектроскопічних методів дослідження. Важливим досягненням сучасного приладобудування якраз і є компактні спектроаналітичні прилади, що дозволяють виконати аналіз у польових умовах не пошкодивши зразка.

Сучасні пересувні металографічні лабораторії мають у своєму розпорядженні широкий спектр приладів, що відрізняються точністю вимірювань та компактними розмірами. Втім лише декілька різновидів у повній мірі задовольняють зброєзнавчі потреби, адже головна вимога при дослідженнях цього типу — надзвичайно висока точність при визначенні домішок.

 


Читайте також:

  1. В плануванні й організації наукових досліджень в економіці використовуються програмно-цільові методи.
  2. В плануванні й організації наукових досліджень в економіці використовуються програмно-цільові методи.
  3. Види зварювання, що використовуються для зварювання арматурної сталі.
  4. Види прибутку які використовуються в аналізі та плануванні
  5. Вимоги до показників, що використовуються в контролі
  6. Дайте визначення поняттям «елевація» і «балон». Які методи і прийоми використовуються для розвитку елевації і балона в процесі освоєння великих стрибків?
  7. Доплати, що використовуються в певних сферах діяльності.
  8. Завдання, джерела, нормативні акти, які використовуються при ревізії коштів у касі
  9. ЗАГАЛЬНІ ЗОВНІШНІ МОЖЛИВОСТІ ТА ЗАГРОЗИ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВА, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В SWOT-АНАЛІЗІ
  10. ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СИЛЬНИХ І СЛАБКИХ СТОРІН ПІДПРИЄМСТВА, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В SWOT-АНАЛІЗІ
  11. ІІІ. Норми, що використовуються для кооперації праці




Переглядів: 1361

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мечі та кинджали з антенними верхів'ями, які трактуються в звіриному стилі. | Видовий ряд зброї у Київської Русі. Особливості «місцевого» типу меча.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.