Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття шлюбу, умови та порядок його укладення

4. Підстави та порядок розірвання шлюбу(на самостійне вивчення)

5. Особисті права та обов'язки подружжя

6. Майнові права подружжя

7. Взаємні права та обов'язки батьків і дітей

8. Усиновлення, опіка, піклування, патронат

 

 

1. Загальна характеристика Сімейного кодексу України(дане питання можна дати на самостійне вичення при відсутності часу)

Сімейний кодекс України був прийнятий Верховною Радою 10 січня 2002 року, а набрав чинності одночасно з набранням чинності Цивільним кодексом України від 16 січня 2003 року.

Сімейний кодекс встановлює порядок і умови одруження; регулює особисті та майнові відносини, виникають у сім'ї між подружжям, між батьками і дітьми, між іншими членами сім'ї; порядок і умови приг шлюбу; відносини, які виникають у зв'язку з усиновленням, опікою та піклуванням, патронатом тощо.

Структурно кодекс складається з 7 розділів і 292 статтей.

Розділ І Кодексу - "Загальні положення"- присвячений питанням сім'ї; захисту сім'ї державою, здійсненню прав і виконанню обов'язків, що виникають із шлюбних та сімейних відносин; захисту сімейних прав та інтересів.

Розділ П визначає порядок і умови укладення шлюбу; особисті немайнові права та обов'язки подруа майнові права та обов'язки подружжя; порядок розірвання шлюбу, підстави і порядок визнання шлюбу недіїйсним

Розділ Ш- "Права та обов'язки матері, батька і дитини" - передбачає підстави виникнення прав і обов'язків батьків і дітей; особисті немайнові права і обов'язки батьків та дітей; права батьків і дітей на майно; аліментні обов'язки батьків і дітей.

Розділ IV кодексу висвітлює питання влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування. Такі діти можуть бути усиновленими, над ними може бути встановлена опіка, піклування, патронат.

РозділV визначає особисті немайнові права та обов'язки інших членів сім'ї та родичів; обов'язок по утриманню інших членів сім'ї та родичів.

Розділ VIприсвячений застосуванню Сімейного кодексу України до Іноземців та осіб без громадянства, застосуванню законів іноземних держав та міжнародних договорів в Україні.

Розділ VIІКодексу - "Прикінцеві положення" - регулює питання чинності ряду сімейно-правових актів.

2. Поняття сім'ї

Сімейний кодекс України (далі- СК) в ст. З визначає сім'ю первинним і основним осередком суспільства. Її складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Права члена сім'ї має також одинока особа.

Особа, яка досягла шлюбного віку, має право на створення сім'ї. Разом з тим, сім'ю може створити особа, яка народила дитину, незалежно від віку.

Кожна особа має право на сім'ю. Однак, у випадках і в порядку, встановлених законом, особа може бути примусово ізольована від сім'ї.

Держава охороняє сім'ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім'ї, бере під свою охорону кожну дитину, яка позбавлена належного батьківського піклування. При цьому правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття, а малолітньою вважається дитина до досягнення 14 років. Неповнолітньою визнається дитина у віці від 14 до 18 років.

Права, що набуває особа у сім'ї, тобто сімейні права, не можуть бути передані іншій особі. Якщо особа, яка обмежена у дієздатності, не може самостійно здійснювати свої права, ці права здійснюють батьки чи піклувальники. Сімейні обов'язки не можуть бути перекладені на іншу особу. Якщо особа визнана недієздатною, її сімейний обов'язок особистого характеру припиняється у зв'язку з неможливістю його виконання.

Кожен учасник сімейних відносин, який досяг 14 років, має право на безпосереднє звернення до суду за захистом свого права чи інтересу. Суд застосовує способи захисту, встановлені законом або домовленістю договором) сторін.

Способами захисту сімейних прав та інтересів, зокрема, є:

- встановлення правовідношення;

- примусове виконання добровільно не виконаного обов'язку;

- припинення правовідношення, а також його анулювання;

- припинення дій, які порушують сімейні права;

- відновлення правовідношення, яке існувало до порушення права; 1 відшкодування матеріальної та моральної шкоди (ст. 18 СК України).

Особа також має право на попереднє звернення за захистом своїх сімейних прав та інтересів до органу опіки та піклування. Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання, якщо протягом 10 днів від часу його винесення заінтересована особа не звернулася за захистом своїх прав або інтересів до суду. Звернення за захистом до органу опіки та піклування не позбавляє особу права на звернення до суду.


Читайте також:

  1. II. Поняття соціального процесу.
  2. The peace – порядок
  3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  4. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  5. А/. Поняття про судовий процес.
  6. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  7. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  8. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  9. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  10. Аналогія як умовивід
  11. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  12. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ




Переглядів: 802

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вибори як форма волевиявлення народу | Поняття шлюбу, умови та порядок його укладення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.142 сек.