Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Свої повноваження у сфері контролю ДКРС України здійснює відповідно до Закону України «Про Державну контрольно-ревізійну службу України» від 26 січня 1993 року.

Для забезпечення системності й організації фінансового контролю Міністерством фінансів України, в його структурі створені спеціальні органи: Державна контрольно-ревізійна служба України та Державне казначейство України.

Головним завданням ДКРС України є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов’язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб’єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно, виконання місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується Державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.

Державний фінансовий аудит є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту та оцінка викладаються у звіті.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Порядок проведення Державною контрольно-ревізійною службою державного фінансового аудиту та інспектування встановлюється КМ України.

Державне казначейство України є фінансовим органом, на який покладено функцію контролю за організацією виконання Державного бюджету України, а також ведення обліку касового виконання Державного бюджету України та складання звіту про стан його виконання. Згідно Положення «Про Державне казначейство, затвердженим Постановою КМ України від 31 липня 1995 р. №590, цей орган наділений повноваженнями, що сприяють виконанню фінансово-контрольних функцій казначейства: проводити перевірки фінансово-бухгалтерських документів про зарахування, перерахування та використання бюджетних коштів, а також, отримання необхідних пояснень, довідок і даних з питань, що виникають у процесі перевірок; отримувати від установ, банків інформації про стан поточних бюджетних рахунків підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, що використовують кошти Державного бюджету та державних позабюджетних коштів; вимагати усунення виявлених фактів порушень; припинення фінансування у разі виявлення фактів порушень встановленого порядку виконання Державного бюджету.

Поряд із касовим виконанням державного бюджету цей орган здійснює контроль за виконанням Державного бюджету не тільки за принципом «скільки надійшло і на що витрачено», а й з погляду того, наскільки раціонально витрачаються бюджетні кошти. За порушення такого принципу Державне казначейство має право накладати на банки та інші фінансово-кредитні установи штрафи у випадках несвоєчасного зарахування грошових коштів, які надійшли до державного бюджету або до державних цільових фондів.

Особливе місце в системі органів фінансового контролю посідає Національний банк України, який здійснює нагляд за діяльністю кредитних установ, організовує і здійснює валютний контроль як безпосередньо, так і через комерційні банки. Закон України «Про Національний банк України» уповноважує НБУ: здійснювати банківське регулювання та нагляд; здійснювати сертифікацію аудиторів, які проводитимуть аудиторську перевірку банків, тимчасових адміністраторів та ліквідаторів банків; здійснювати відповідно до визначених спеціальним законом повноважень валютне регулювання, визначити порядок здійснення операцій в іноземній валюті, організовувати і здійснювати валютний контроль за банками та іншими фінансовими установами, які отримали ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій.


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. IV. Питання самоконтролю.
  3. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  4. А/. Верховна Рада України.
  5. Автоматизація контролю та діагностування вузлів РЕА
  6. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  7. Аграрні закони України
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  11. Адміністрація Президента України
  12. Адреси бібліотек України




Переглядів: 692

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контрольні повноваження парламенту України реалізуються також і через його профільні комітети, зокрема Комітет ВР України з питань фінансів і банківської діяльності. | Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.