Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Контрольні повноваження парламенту України реалізуються також і через його профільні комітети, зокрема Комітет ВР України з питань фінансів і банківської діяльності.

До повноважень Комітету ВР України з питань бюджету з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить: контроль за відповідністю поданого КМ України проекту закону про Державний бюджет України Основним напрямкам бюджетної політики на наступний бюджетний період та підготовка відповідного висновку; контроль за відповідністю законопроектів, поданих на розгляд ВР України, бюджетному законодавству.

Постійний контроль за використанням коштів державного бюджету України здійснює Рахункова палата, яка є постійно діючим органом контролю, утворюється ВР. Вона здійснює свою діяльність самостійно, незалежно від будь-яких інших органів держави. Завданнями Рахункової палати є: організація і здійснення контролю за своєчасним виконанням видаткової частини Державного бюджету України; здійснення контролю за утворенням і погашенням внутрішнього і зовнішнього боргу України; контроль за фінансуванням загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального і національно-культурного розвитку, охорони довкілля; контроль за законністю та своєчасним рухом коштів Державного бюджету України та коштів позабюджетних коштів в установах НБУ; аналіз встановлених відхилень від показників Державного бюджету та підготовка пропозицій щодо їх усунення, а також стосовно удосконалення бюджетного процесу в цілому.

Президент України як Глава Держави наділений правом контролю за дотриманням законності і державної дисципліни в усіх сферах діяльності державної виконавчої влади. Президент має право вето щодо прийнятих ВР України законів, у тому числі й з фінансових питань, із поверненням їх на повторний розгляд.

Кабінет Міністрів України як вищий орган виконавчої влади безпосередньо здійснює фінансовий контроль, а також спрямовує контрольну діяльність підвідомчих йому органів державного управління, в тому числі й фінансових. Уряд забезпечує проведення фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики; розробляє і здійснює загальнодержавні програми економічного, науково-технічного, соціального і культурного розвитку України; розробляє проект закону про Державний бюджет України і забезпечує його виконання і таке інше.

Міністерство фінансів України – одне із центральних органів виконавчої влади. Контрольні повноваження відомства виявляються в: виконанні Державного бюджету України, складанні звіту; координуванню в межах своєї компетенції діяльність центральних органів виконавчої влади, пов’язану із забезпеченням своєчасного і повного надходження податків, зборів до Державного бюджету України та місцевих бюджетів; розробці та реалізації заходів з питань методологічного керівництва роботою з ведення бухгалтерського обліку і складання звітності підприємств, установ і організацій; здійснення у випадках, передбачених законодавством, ліцензування окремих видів підприємницької діяльності; здійснення в межах своїх повноважень контроль за цільовим використанням коштів державного та місцевого бюджетів; здійснення перевірок фінансово-бухгалтерських документів, звітів, планів, кошторисів та інших документів щодо зарахування, перерахування і використання бюджетних коштів, одержує пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час перевірки; здійснює контроль за питаннями видобутку, виробництва, використання і реалізації дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння; забезпечує реалізацію державної політики з проведення державних лотерей, здійснює фінансовий контроль за діяльністю агентів, що мають свідоцтво на їх проведення.


Читайте також:

 1. H) Орган з питань конкуренції
 2. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
 3. IV. ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО
 4. А/. Верховна Рада України.
 5. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 6. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
 7. Аграрні закони України
 8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
 9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
 10. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
 11. Адміністрація Президента України
 12. Адреси бібліотек України
Переглядів: 507

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методами фінансового контролю є ревізія, перевірка, обстеження, нагляд, інспекція та спостереження. | Свої повноваження у сфері контролю ДКРС України здійснює відповідно до Закону України «Про Державну контрольно-ревізійну службу України» від 26 січня 1993 року.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.