Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 5. Пошук роботи

Модуль 2. Чинники успішного працевлаштування

1. Психологічний аспект пошуку роботи.

2. Помилки в пошуках роботи.

3. Шляхи пошуку роботи.

4. Методика написання резюме

 

1. Психологічний аспект пошуку роботи

 

Успіх пошуку роботи залежить тільки від вас самих. Точніше, він залежить від вашого внутрішнього самовідчуття та психологічного настрою. Спрацьовує якийсь психологічний фактор - як тільки людина починає демонструвати свій успіх, він відразу ж стає затребуваним. Невдахи ж, навпроти, дуже часто мимоволі передають якесь відчуття неуспіху, всім своїм видом виражаючи приреченість і готовність до програшу. І не дивно, що такі люди мають свідомо менше шансів знайти ту роботу, про яку вони мріяли.

Таким чином, ви теж повинні навчитися почувати й відчувати себе успішною людиною, незалежно від поточної ситуації.

Людина може вважатися успішною, якщо вона вміє аналізувати ситуацію й робити правильні висновки на майбутнє, а виходить, уміє уникати нових помилок. Вона може бути успішною у самовдосконаленні й пізнанні себе, наприклад, через навчання й оволодіння новими навичками.

Отже, щоб зміцнити впевненість у собі, спробуйте визначити ті області, у яких ви успішні. Потім спробуйте сформюлювати причини пошуку роботи, виходячи з нових високих цілей й устремлінь і забувши про те, що до цього вас спонукують тимчасові проблеми. Тим самим ви створите необхідний психологічний настрій і зумієте переконати потенційного роботодавця повірити у вас.

 

2. Помилки в пошуках роботи

 

Умовно всі невдачі в пошуку роботи можна розділити на три принципово важливі групи.

По-перше, це невдачі, обумовлені відсутністю чіткого подання про те, що ви хочете одержати від даної роботи й від компанії-роботодавця, тобто навіщо саме вам потрібна ця робота, заради яких особистих цілей.

Наступна помилка - неправильний вибір компанії або незнання суті бізнесу тієї організації, куди ви відправляєте резюме. У підсумку ваші унікальні знання й уміння виявляються споконвічно не затребуваними тому, що для відкритої в цій фірмі вакансії потрібні люди абсолютно іншого профілю. Ви ж гаєте час, очікуючи відповіді й сподіваючись, що вас запросять на співбесіду.

Дуже часто причиною невдачі є неграмотно складене резюме. Як правило, менеджери, що проводять первинний відбір кандидатів по присланим резюме, насамперед, звертають увагу на зовнішнє оформлення та ключові моменти біографії здобувачів. Тому до написання й оформлення резюме необхідно підійти з максимальною відповідальністю.

Найбільший відсоток невдач пов'язаний з невмінням правильно подати себе на співбесіді з менеджером компанії-роботодавця або рекрутінгової фірми, що підбирає персонал для інших компаній.

На співбесіді важливо все: ваш зовнішній вигляд, як ви тримаєтеся й будуєте бесіду, як ви відповідаєте на питання, як виконуєте тестові завдання й т.д. Якщо вам не вдалося зробити гарне враження, вас навряд чи запам'ятають на тлі інших здобувачів, а виходить, і не стануть розглядати як серйозного претендента на вакансію.

Ще одна часта помилка - неправильне ведення переговорів з роботодавцем за умовами праці. Якщо у фінал вийшли кілька кандидатів, то дуже важливо не тільки вміти знову підкреслити свої конкурентні переваги, але й грамотно обговорити всі деталі даної роботи - матеріальну компенсацію, кар’єрний росту, робоче оточення й т.д..

І, нарешті, часті невдачі можуть бути обумовлені заниженою самооцінкою й невмінням аналізувати отриманий досвід. Невдачі народжують почуття непевності в собі, страху перед майбутнім інтерв'ю, що приводить до небезпечного психологічного настрою на наступний провал. Мабуть, подолання цього психологічного бар'єра й критичний погляд на себе з боку після кожної спроби - саме складне завдання для будь-якої людини, що починає пошук роботи.

Якщо запитати тих, кому повезло знайти гарну роботу, ми почуємо приблизно те саме, а саме три прості істини:

- Не можна сидіти сложа руки й чекати, коли робота сама припливе до вас.

- Робота є завжди, навіть у найважчі роки кризи.

- Результат, знайдете ви його чи ні, залежить від того, ЩО, ДЕ і ЯК ви будете шукати.

 

3. Шляхи пошуку роботи

 

1). Спеціалізовані газети та журнали, що публікують оголошення про вакансії.

2). Якщо потрібна вам вакансія рідко з'являється на сторінках періодичних видань, складіть список компаній, що регулярно набирають персонал в цікавій для вас професійній сфері.

3). Пряме розсилання резюме.

4). Розміщення свого оголошення про пошук роботи.

5). Пошук роботи через агентства, що займаються підбором персоналу.

6). Пошук роботи через Інтернет. Його безсумнівною перевагою є відносна простота, швидкість доступу та можливість безкоштовного розміщення свого резюме.

7). Пошук роботи через друзів і знайомих. Мабуть, це самий очевидний шлях, хоча й не завжди ефективний. Друзі можуть посприяти вам у пошуку роботи, наприклад, вчасно повідомляючи про вакансії, що відкрилися в їх компаніях.

На ринку вакансій спостерігається сезонність, пов'язана з робочим ритмом більшості компаній. Як правило, найбільше пропозицій роботи з'являється на початку року, навесні й восени. Але навіть незважаючи на тимчасовий затишок, не слід припиняти пошук роботи, щоб не збивати бойовий настрой і не розслаблюватися. Дуже часто люди, що займаються пошуком роботи, роблять серйозну помилку, покладаючись тільки на один зі шляхів, на їх погляд найбільш ефективний.

Позитивним аспектом багатоцільового пошуку є нагромадження та сортування інформації про коло компаній, у яких ви хотіли б працювати.

Статистика ефективності перерахованих вище методів пошуку роботи:

- розсилання резюме - ефективність становить 7%;

- розсилання резюме у відповідь на оголошення в пресі - ефективність досягає в середньому - 7-25%;

- пошук роботи через рекрутингові компанії - ефективність - 7-25%;

- залучення родичів і знайомих - ефективність близько 30%;

- цілеспрямоване розсилання резюме по фірмах, що цікавлять вас. Успіху в такий спосіб домагається до 70% здобувачів!

Тому потрібно задіяти якнайбільше шляхів пошуку роботи.

Відповідно до статистики, 51 чоловік зі 100 кидає пошук роботи вже за 2 місяці, якщо єдиний використовуваний ними метод не приносить успіху. У той же час, якщо люди шукають роботу декількома різними шляхами, через місяць пошуку здаються вже тільки 30 з 100. У середньому пошук роботи може займати від двох до чотирьох місяців, за умови, що здобувач активно цим займався.

 

4. Методика написання резюме

 

На перегляд резюме затрачається не більше 2-3 хвилин. Резюме, що сподобалися, відкладаються убік, після чого менеджер вивчає їх більш уважно. Резюме, таким чином, є своєрідною візитною карткою кандидата, покликаною в першу чергу залучити до нього увага менеджера.

Структура викладу біографії, яку можна розділити на 5 основних блоків:

1. Особисті дані. У заголовку потрібно повністю написати свої ПІБ. Далі йдуть домашня адреса та телефони. Якщо у вас є адреса електронної пошти та факс, не забудьте вказати і їх. Нижче, як правило, приводяться рік і місце народження, а також вказуються родинний стан і наявність дітей.

2. Побажання до майбутньої роботи.

3. Професійний досвід. Починати треба з останнього або дійсного місця роботи. Ліворуч указуються 2 дати - початок роботи і її закінчення. Праворуч - назва компанії, напрямок бізнесу фірми й всі ваші посади у зворотному порядку.

Назву компанії потрібно писати повністю, розшифровуючи всі абревіатури.

Радимо звернути особливу увагу на той факт, що менеджери, які проводять відбір персоналу, негативно ставляться до людей, що часто міняють місце роботи.

4. Освіта та тренінги. У зворотному хронологічному порядку перелічите всі навчальні заклади, які ви закінчили, починаючи з останнього, і далі всі тренінгові та навчальні програми, які ви пройшли. Якщо ви випускник вузу й у вас не має ніякого професійного досвіду, вам варто більш докладно зупинитися на вивчені вами у ВНЗ предмети, але тільки за умови, що вони відповідають характеру передбачуваної роботи.

5. Професійні навички. У цьому розділі звичайно вказуються придбані вами навички й уміння з обліком спеціальних, необхідних для виконання вашої роботи. Як правило, це комп'ютерні навички, навички спілкування з людьми, організаторські здатності, наявність прав водія й т.д. До спеціальних навичок можна віднести володіння машинописом сліпим методом, уміння працювати з базами даних і т.п.

Оформляйте резюме в одному графічному та лексичному стилі, виділяючи заголовки та найбільш значимі моменти біографії.

Не вказуйте в резюме вашу заробітну плату або очікувану зарплату.

Вся викладати інформація повинна відповідати дійсності.

Двічі перевірте правильність номерів телефону, дат й іншої важливої інформації. Зайво нагадувати, що резюме повинне бути написане без орфографічних помилок і з дотриманням правил пунктуації.

Не варто згадувати в резюме такі моменти, як:

- фізичні дані;

- вимоги пільгових умов праці та додаткових компенсацій;

- причини, по яких ви шукаєте нову роботу;

- досвід роботи 7-10-річної давнини;

- короткочасні підробітки (менш 0,5 року).

Не потрібно також додавати до резюме фотографію, якщо передбачуваний характер роботи не вимагає певних зовнішніх даних.

Написання резюме - непросте завдання, що вимагає від вас уміння критично оцінювати себе з боку, зваженого самоаналізу та гарної організації.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  8. Абсолютизація формально-технічних пошуків у мистецтві ХХ ст.
  9. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  10. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  11. Алгоритм роботи прозорого моста
  12. Аналіз відносних показників прибутковості (рентабельності) роботи банку




Переглядів: 979

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 4. Стимулювання праці | Тема 6. Співбесіда при прийомі на роботу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.