Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема. Апеляційне провадження в адміністративному суді.

1. Поняття апеляційного провадження та об'єкт перегляду.

2. Суб'єкти апеляційного провадження.

3. Порядок подання та розгляд апеляційної скарги.

 

1. Поняття апеляційного провадження та об'єкт перегляду.

Апеляційне провадження - це нормативно врегульований комплекс взаємопов'язаних та взаємообумовлених процесуальних дій, з перегляду адміністративної справи та судових рішень судів першої інстанції, за апеляційними скаргами правомочних осіб, щодо оцінки доказів і встановлення фактів у справі чи застосування матеріального та процесуального права.

Об'єктом перегляду може бути:

- Правильність оцінки доказів

- Встановлення фактів

- Правильність тлумачення та застосування матеріального та процесуального права

Цілями апеляції є: оскарження рішення та цого перегляд для виправлення вищестоящим судом помилок суду першої інстанції при вирішенні як питань факту так і питань права. Межі перегляду судом апеляційної апеляційної інстанції встановлені ст.195 КАСУ.

 

2. Суб'єкти апеляційного провадження.

Право на апеляційне оскарження мають сторони та інші особи які беруть участь у справі, а також особи які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Треті особи які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, та треті особи які не заявляють таких вимог можуть самостійно оскаржувати постанову суду в апеляційному порядку або приєднатись до неї, для чого потрібно сплатити судовій збір (ст.175 КАСУ). Апеляційна скарга подається до суду першої інстанції.

Адміністративний суд апеляційної інстанції переглядає судову справу та судове рішення в межах апеляційної скарги. Суд може вийти за межі апеляційної скарги якщо встановить що суд першої інстанції допустив порушення які призвели до невірного розв'язання справи. Суд має право в апеляційному провадження досліджувати нові докази та отримувати нові докази.

В судовому засідання першою виступає особа яка подала апеляційну скаргу. Сторона яка не бере участь у справі має право надати письмові пояснення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10-ти днів з дня її проголошення. У випадку письмового ппровадження, то з того дня коли сторони отримали копію постанови. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом 5-ти днів з дня проголошення хували. Або 5-ти діб з дня отримання копії ухвали. Відповідно до ст.191 КАСУ сторони можуть подати заперечення на апеляційну скаргу.

В разі відмови від адміністративного позову або примирення сторін суд постановляє про це ухвалу. Строк розгляду апеляційної скарги визначений ст.195/1. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції розглядається протягом 15-ти днів, а на рішення протягом 30-ти днів.

Після дослідження доказів та інших процесуальних дій суд переходить до судових дебатів. Під час судових дебатів можна посилатись лише на обставини і докази які були дослідженні в судовому засіданні. Після судових дебатів суд ухвалює рішення про видалення до нарадчої кімнати. Судове рішення проголошується прилюдно після виходу суду з нарадчої кімнати. При розгляді справи в порядку письмового провадження суд апеляційної інстанції вивчає матеріали справи, апеляційну скаргу, заперечення на неї, та всі інші необхідні документи та ухвалює судове рішення без виклику осіб які беруть участь у справі. Протягом 3-х діб таке рішення відправляється сторонам які брали участь у справі.

Зміст валу суду апеляційної інстанції визначений ст.206 КАСУ, і зміст постанови суду визначається ст.207 КАСУ. Після закінчення апеляційного провадження справа не пізніше як у 7-ми денний строк направляється до адміністративного суду першої інстанції який її розглядає. Як провадження було письмовим то справа відправляється невідкладно, після набрання постанови чи ухвали суду законної сили. Судові рішення суду апеляційної інстанції визначені ст.205 КАСУ.


Читайте також:

  1. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  2. X Впровадження Зростання Зрілість Спад Час
  3. Агроценоз як система.
  4. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  5. АПЕЛЯЦІЙНЕ ПРОВАДЖЕННЯ
  6. Банківська система.
  7. Бюджет і бюджетна система.
  8. Бюджет і бюджетна система.
  9. Бюджетний устрій та бюджетна система.
  10. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
  11. В адміністративному праві виділяють загальну, особливу і спеціальну частини.
  12. Виборча система.




Переглядів: 1411

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок відкриття провадження у справі. | Тема. Касаційне провадження в адміністративному суді.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.