Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принципи індустріалізації в будівництві систем ТГіВ

Технічні засоби будівельних процесів

Для створення будівельної продукції використовують різнома­нітні технічні засоби, які поділяються на: основні, допоміжні, транспортні.

Основні технічні засоби беруть участь у безпосередньому будівництві об'єктів або монтажі систем теплогазопостачання і вентиляції (ТГіВ). До них належать будівельні машини, механізми, підручні засоби та різноманітні пристрої.

Будівельна машина - це технічний засіб з робочим органом, що приводиться в дію двигуном.

Підручним технічним засобом є інструмент. Ручний інструмент - молоток, кліщі, свердло тощо. Ручні машини можуть бути електричними, пневматичними і гідравлічними.

У деяких будівельних процесах використовуються також різноманітні допоміжні пристрої - шаблони, затискачі тощо.

Допоміжні технічні засоби відіграють роль технологічного, енергетичного, експлуатаційного і персонального оснащення; без них неможливе або нераціональне виконання будівельних робіт: до технологічного оснащення належать контейнери, касети, бункери, балони для газів і рідких речовин тощо; до енергетичного оснащення -компресори, трансформатори, освітлювальна і силова електролінії тощо; до експлуатаційного оснащення - підкранові шляхи, сигнальні пристрої тощо; персональне оснащення - драбини, огорожі, люльки тощо.

Транспортні технічні засоби забезпечують доставляння матеріальних елементів і технічних засобів до будівельних об'єктів (автомобілі ,крани, конвеєри тощо).

Важливим завданням технології будівельного виробництва є визначення оптимального складу і ефективних параметрів будівельних машин, механізмів та інших технічних засобів.

Індустріалізація будівельного виробництва - це виконання будівельно-монтажних робіт методами стаціонарного промислового виробництва.

Індустріалізація характеризується перетворенням будівельного виробництва в механізований потоковий монтаж систем ТГіВ з уніфікованих вузлів і конструкцій заводського виготовлення.

Підвищення рівня індустріалізації систем ТГіВ досягають за рахунок: типізації елементів, укрупнення монтажних вузлів, підвищення заводської готовності, поєднання сантехнічних пристроїв з будівельними конструкціями, широкого використання блокового монтажу не тільки внутрішніх сантехсистем, але і котелень, центральних теплових пунктів (ЦТП) та бойлерних, впровадження нових прогресивних матеріалів, виробів, обладнання і конструкцій.

Монтаж систем опалення в масовому житлово-адміністративному будівництві індустріалізували за рахунок їх типізації (використання однотрубних вертикальних стояків з одностороннім приєднанням нагрівальних приладів).

Монтаж систем внутрішнього газопостачання в масовому житловому будівництві індустріалізували за рахунок використання нормалізованих поверхостояків Dу=20 з підведенням до газових приладів Dу=15 мм. Котломонтажні роботи індустріалізували, підвищивши комплектність і блоковість обладнання.

Рівень індустріалізації монтажу систем вентиляції підвищується за рахунок: використання типових припливних камер заводського виготовлення і повнозбірних кондиціонерів; уніфікації і нормалізування обладнання, деталей, виробів; використання індустріальних повітропроводів (спірально-замкових, спірально-зварених тощо).

Потокове будівництво і впровадження індустріальних методів монтажу вимагають застосування типових монтажно-заготівельних проектів систем ТПВ, розроблення проекту виконання робіт (ПВР) з деталізацією креслень, уніфікації елементів систем ТПВ.

Для скорочення часу монтажу і зменшення затрат праці на будмайданчику необхідно максимальну кількість трудомістких операцій виконувати на заготівельних підприємствах.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  6. III етап. Системний підхід
  7. IV. Розподіл нервової системи
  8. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  9. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  10. IV. Філогенез кровоносної системи
  11. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
  12. POS-системи




Переглядів: 1052

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будівельна продукція. Кадри, нормування і продуктивність праці | Загальні відомості

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.