Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Цегляна кладка спеціальних споруд

Кладка цегляних димових труб круглого поперечного перерізу має ряд особливостей порівняно зі звичайною кладкою.

Конструктивно димова труба складається з трьох основних частин: фундаменту, цокольної (циліндричної) частини і ствола (конічної частини). Трубу обладнують громовідводом, ходовими скобами і світлофорними майданчиками.

Кладку труби виконують так. На рівні верхнього зрізу фундаменту, в його внутрішній зоні, влаштовують дерев'яний настил. На нього виносять центральну вісь труби.

Дерев'яною рейкою із забитим у неї цвяхом, як радіусом, викреслюють по поверхні фундаменту зовнішнє і внутрішнє кола цоколю. Перший ряд кладки виконують по зовнішньому колу.

Зовнішній ряд кладуть під розшивку, а внутрішній - впідріз. Забутку виконують з повним наповнюванням швів.

Для кладки труб використовують звичайну глиняну або лекальну цеглу маркою не нижче ніж М 100, яку вкладають на складні розчини М 50, 75, 100. Ствол труби кладуть переважно тичковими рядами зі збереженням перев'язки швів (рис. 4.7): у кладці із звичайної цегли концентричні шви перев'язують на половині цеглин, а радіальні шви на їх чверті; у кладці із лекальної цегли концентричні шви перев 'язують зміщенням цеглин не менше ніж на 100 мм, радіальні шви - на половину ширини цеглини. Перевіряють нахил ствола труби у вертикальній площині не менше ніж один раз в зміну збавочним рівнем, який прикладають скошеною частиною до зовнішньої поверхні труби.

Вертикальність осі ствола перевіряють виском через кожні 5 м висоти.

Рис. 4.7. Перев'язка швів кладки димової труби: а - в одну цеглину; б - в півтори цеглини; в - в дві цеглини

Товщина стінки ствола труби з висотою зменшується за рахунок влаштування виступів з внутрішньої сторони труби (рис. 4.8, а).

Для захисту ствола труби від шкідливих впливів викидних газів передбачають футерування - спеціальну захисну стінку (рис. 4.8, б). Футерування димової труби виконують, влаштовуючи самостійну внутрішню трубу (рис. 4.8, б) зі звичайної глиняної або спеціальної цегли; між внутрішньою поверхнею ствола труби і зовнішньою поверхнею футерування залишають повітряний або заповнений термоізоляційним матеріалом (шлаковата, шлак тощо) проміжок (рис. 4.8).

Рис. 4.8. Футерування труби в півцеглини: а - пряме; б - сполучення суміжних поясів футерування; 1 - стінка ствола труби; 2 - футерування; З - шаблон для перевірки правильності футерування; 4 - повітряний прошарок між рядами футерування; 5 - напускні ряди футерування; 6 - температурний розрив між рядами футерування

Цеглини футерування вкладають ложковими рядами, якщо товщина футерування в половину цеглини, тичковими, якщо товщина футерування в одну цеглину, змінними рядами - якщо товщина футерування більша.

Для надання футеруванню конічної форми використовують спеціальний шаблон Г-подібної форми.

Кладку цегляних труб, висота яких до 40 м, а діаметр випускного отвору до 3 м, і висота до 60 м, а діаметр випускного отвору до 2 м, виконують з переставних дощатих настилів, які спираються на пальці у вигляді дерев'яних брусків або сталевих безшовних телескопічних труб. З нарощуванням кладки в її тілі залишають гнізда для пальців. В центрі настилу передбачають отвір для проходу троса з вантажем. Робітники піднімаються на робоче місце ходовими скобами, які заробляються в стіну у міру нарощення кладки.

Кладка труб, висота яких більша за 60 м, виконується з робочого майданчика шахтового підіймальника, що встановлений на дні фундаментного стакана труби. У міру нарощення кладки шахта підіймальника також нарощується. Для надання шахті стійкості вона закріпляється спеціальними скобами, що заробляються в кладку ствола.

Лежаки - горизонтальні або нахилені канали для відведення продуктів спалювання. Цегляні лежаки звичайно складаються з двох стінок, що перекриваються склепінням, і постелі на бетонній підготовці. Перед виконанням цегляної кладки на готовій бетонній основі розмічають осі каналів, а також місця розміщення шиберів і клапанів. Потім на бетонній основі роблять постіль з глиняної цегли і викладають стінки каналів лежака. Цеглин кладуть на глиняному розчині з товщиною шва до 10 мм.

Перекривають лежаки півциркульними або лучковими склепіннями. Цегляну кладку склепіння ведуть по дощатій опалубці від п'ят до замка (вершини) одночасно з двох боків (рис. 4.9). Замикальні цеглини спочатку підбирають насухо так, щоб цеглина при натисканні рукою заходила в склепіння на 2/3 її довжини. Тільки після підбирання цеглин їх вкладають на розчині і забивають при допомозі киянки або металевого ковадла через дерев'яну підкладку.

Цегляні високотемпературні лежаки футерують вогнестійкою цеглою: спочатку викладають постіль і стіни зі звичайної глиняної цегли; потім роблять футерування (постіль, стіни, склепіння);потім верхню поверхню склепіння футерування змащують густою жирною глиною завтовшки 15...20 мм, по якій вкладають склепіння зі звичайної глиняної цегли. Через кожні 5 м довжини лежака у вогнестійкій кладці футерування передбачають температурні шви завтовшки 10... 15 мм.

Рис. 4.9. Цегляна кладка лежаків: а - зі звичайної глиняної цегли; б - план склепіння при вкладанні цеглин кільцями; в - те ж, з перев'язкою швів; г -футерування лежака вогнестійкою цеглою; І - кладка зі звичайної глиняної цегли; 2 - фасонний п'ятковий камінь; 3 - округленість склепіння з глиняної цегли; 4 - кутник для перевірки кладки цеглин склепіння; 5 - опалубка; 6 -кружало; 7 - стійка; 8 -клини; 9 - постіль; 10 - кладка кільцями; 11 — клинові цеглини; 12 - кладка з перев'язкою швів; ІЗ - шар жирної глини; 14 -округленість склепіння з вогнестійкої цегли; 15 - футерування з вогнестійкої цегли


Читайте також:

  1. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  2. Блискавкозахист споруд
  3. Будинків іспоруді забезпечення нормальних умов їх будівництва й експлуатації
  4. Будівлі та споруди
  5. Будова|споруди| |і/або|і принци|основа|п дії.
  6. Бухгалтерський облік некапітальних робіт і тимчасових споруд
  7. Варіантне проектування технології зведення будівель та споруд.
  8. Вибір типу і місця розміщення водозабірних споруд
  9. Види очисного обладнання та споруд
  10. Види робіт при спорудженні гірничих виробок
  11. Використання спеціальних моделей відведення земельних ділянок під будівництво (державно-приватне партнерство, індустріальні парки, реконструкція кварталів застарілої забудови).
  12. Використання спеціальних файлів




Переглядів: 890

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технологія цегляної кладки | Вимоги до якості цегляної кладки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.