Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Випробування і здавання в експлуатацію сталевих трубопроводів загального призначення

Технологічні трубопроводи здають в експлуатацію після закінчення всіх монтажних робіт, як правило, одночасно з технологічним обладнанням. Винятком є міжцехові трубопроводи, які здають в експлуатацію окремо.

Перед випробуванням трубопроводів перевіряється закінченість всіх монтажних робіт, а також готовність до випробувань представниками монтажної організації та замовника. Після ліквідації виявлених недоліків монтажна організація одержує від замовника письмовий дозвіл на проведення випробувань трубопроводу.

Трубопроводи випробовують на міцність тиском, що перевищує робочий, а на щільність - робочим тиском, за якого оглядають і обстукують трубопровід. Під час пневматичних випробувань на щільність в трубопроводі створюють робочий тиск і підтримують його не менше ніж 24 год (визначають його падіння, за яким роблять висновок про щільність трубопроводу).

Готуючись до випробувань, на схемі трубопроводу вказують: місця під'єднаним тимчасових трубопроводів для подання води (повітря); місця встановлення агрегатів, що створюють тиск; місця врізання спускальних ліній, патрубків для випускання повітря і тимчасових заглушок; послідовність заповнення трубопроводів водою і їх спорожнювання.

Випробовувальний трубопровід від'єднують від обладнання заглушками. Використання для цього запірної арматури, що встановлена на трубопроводі, не допускається.

Випробовують трубопроводи на міцність і щільність гідравлічним або пневматичним способами. Використовують переважно гідравлічний спосіб як найбезпечніший. Пневматичний спосіб застосовують: коли опорні конструкції і трубопровід не розраховані на заповнення його водою; за від'ємних температур зовнішнього повітря і за відсутності засобів, що запобігають заморожуванню системи.

Пневматичні випробування на міцність з тиском, більшим за 0,4 МПа, не допускаються для трубопроводів, що змонтовані в діючих цехах, на естакадах і в каналах поруч з існуючими трубопроводами.

Під час випробувань на міцність і герметичність тиск вимірюють двома манометрами, один з яких контрольний. Манометри повинні мати клас точності, не нижчий за 1,5, діаметр корпуса, не менший від 150 мм. Ціна поділки шкали термометра за пневматичних випробувань не повинна бути більшою за 0,1 °С.

Для герметизації гладких кінців випробовувальних трубопроводів використовують інвентарні заглушки, які знімають після закінчення випробувань.

Одночасно проводять гідравлічні випробування на міцність і щільність (коли температура довкілля не нижча, ніж +5 °С.)

Контрольний манометр встановлюють на трубопроводі так, щоб його шкала знаходилась у вертикальній площині або була нахилена вперед на кут до 30°. Потрібно пам'ятати, що на манометри погано впливають вібрація і поштовхи. На тимчасовому трубопроводі, по якому подають воду у випробовувальний трубопровід (або який з'єднує агрегат, що створює тиск, з випробовувальним трубопроводом), встановлюють послідовно два запірні вентилі. Міцність труб тимчасового водопроводу повинна відповідати параметрам випробування.

Трубопровід заповнюють водою безпосередньо з діючого водопроводу або за допомогою насоса.

В процесі гідравлічних випробувань трубопроводу послідовно виконують такі операції: заповнюють трубопровід водою, аж до появи її з відкритих повітроспускальних пристроїв; оглядають трубопровід для виявлення протікання через тріщини і нещільності з'єднань; спускають воду і ліквідують виявлені дефекти; повторно заповнюють трубопровід водою і поступово піднімають тиск до робочого, після чого знову оглядають його; збільшують тиск до випробного і витримують його протягом 5 хв (випробування на міцність); знижують тиск до робочого і остаточно оглядають трубопровід, обстукують зварні шви на відстань 15...20 мм по обидва боки молотком, маса якого до 1,5 кг.

Трубопровід витримав випробування на міцність і щільність, якщо за час випробувань тиск за манометром не впав, не виявлено протікання і запотівання в місцях стикових з'єднань, корпусах і сальниках арматури, видимих залишкових деформацій.

Дефекти ліквідують тільки після зниження тиску в трубопроводі до атмосферного. Потім випробування повторюють, включаючи етапи піднімання тиску до випробного, витримування під цим тиском, зниження тиску до робочого і повторного огляду.

Після закінчення випробувань повітроспускальні крани обов'язково відкривають і трубопровід повністю спорожнюють від води.

Випробний тиск в трубопроводі створюють за допомогою наповнювально-опресувальних агрегатів типу НР-15,НШ-40, НП-600, МГН-720/200 тощо.

Дефекти виявляють, обмилюючи трубопровід.

Результати випробування задовільні, якщо за їх період в зварних швах, фланцевих з'єднаннях і сальниках не виявлено нещільностей.

Трубопроводи, по яких транспортуються сильнодіючі ядовиті та легкозаймисті речовини, як правило, додатково випробовують на щільність.

Пневматичні випробування внутрішньоцехових трубопроводів на щільність проводять разом з обладнанням після закінчення всіх монтажних робіт, а міжцехові трубопроводи - окремо від обладнання. Трубопровід витримав випробування, якщо падіння тиску не перевищує допустимого.

Під час випробувань на щільність падіння тиску можна вимірювати тільки після вирівнювання температури всередині трубопроводу, для чого на початку і в кінці випробовувальної ділянки встановлюють термометри.

Для пневматичних випробувань трубопроводів на щільність застосовують пружинні манометри з діаметром корпуса, не меншим за 160 мм, і класом точності 0,5 або 1.

У період випробувань використовують гільзи для термометрів і штуцери для манометрів, що передбачені проектом. Кількість і місця врізання додаткових штуцерів для манометрів узгоджуються із замовником.

Паспорт трубопроводу містить: характеристику трубопроводу (призначення, діаметр і товщину стінок труб, довжину ділянок); робочі параметри; перелік схем, креслень, свідоцтв та інших документів на його виготовлення і монтаж.

У свідоцтві про якість виготовлення і монтажу трубопроводу вказують: робочі параметри; відомості про труби, арматуру і деталі; відомості про зварювання, термообробку, контроль зварних з'єднань і результати гідравлічного випробування.


Читайте також:

  1. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  2. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  3. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  4. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  5. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
  6. Бізнес-планування, його суть та призначення
  7. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  8. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  9. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
  10. Бурові долота спеціального призначення
  11. Бурові установки для буріння стволів, їх призначення і класифікація.
  12. Бюджет може складатися із загального та спеціального фондів.




Переглядів: 2200

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технологія монтажу сталевих технологічних трубопроводів | Особливості монтажу трубопроводів з полімерних матеріалів, кольорових металів, сталевих з неметалевим покриттям

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.